USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

«Пане» та «пані» – нові правила ділового спілкування у Луцьку

24 Вересня 2015 13:45
Впровадити шанобливе звернення «пане» та «пані» та запровадити у місті День ввічливості пропонують у міськраді.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міськради з питань освіти, науки, культури та мови 24 вересня.

Депутат Аскольд Пекарський запропонував проект рішення, що, з його слів, зовсім не потребує фінансування. Так, він зауважив, що шанобливе звертання «пане» та «пані» існує понад 500 років, характерне для шести різних мов і зовсім не є запозиченням з польської, як дехто вважає. Воно було адміністративно вилучене з вжитку українців, адже спростовує думку радянських ідеологів про спільне походження української та російської мов. Так, звертання зовсім не характерне для російської.

Відтак, депутат пропонує запровадити таке звернення для всіх працівників виконавчих органів міськради та керівників комунальних підприємств, а також запровадити 1 вересня день ввічливості у місті, у закладах освіти проводити урок мовної етики щодо пояснення походження цього звернення та використання його в повсякденному житті.

У день ввічливості рекомендуватимуть всім лучанам в звертанні між собою на роботі і в побуті додавати ввічливі приставки на кшталт шановний(на), вельмишановний(на) та інші.

Голова комісії Анатолій Пархом’юк зауважив, що звертання доцільно внести до системи управління якістю, що діє для державних службовців.

Члени комісії підтримали проект рішення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 23
Анонім Показати IP 24 Вересня 2015 14:01
Якщо є пани, то повинні бути і раби.
лучани до Анонім Показати IP 24 Вересня 2015 15:03
Совки завжди рабів шукають, а українці є панами.
Роман до Анонім Показати IP 24 Вересня 2015 15:15
а вони і є. Виїдіть в нічь на пасху в місто :))
Колишній Показати IP 24 Вересня 2015 14:03
Якраз те, що зараз "найбільш необхідно". Для прикладу: вельмишановні панове, гарячої води у Луцьку не буде ще довго)))
Оксанка до Колишній Показати IP 24 Вересня 2015 14:58
Сашко, ти правий на всі 100!!!
Волинянка Показати IP 24 Вересня 2015 14:16
"пані", "пане" виховується з дитинства, а не постановою!
R2-D2 Показати IP 24 Вересня 2015 14:22
"...- Ну и меня называйте по имени и отчеству, - совершенно основательно ответил Шариков. - Нет! - загремел в дверях Филипп Филиппович. - По такому имени и отчеству в моей квартире я вас не разрешу называть. Если вам угодно, чтобы вас перестали именовать фамильярно "Шариков", и я, и доктор Борменталь будем называть вас "господин Шариков". - Я не господин, господа все в Париже! - отлаял Шариков..."
Анонім Показати IP 24 Вересня 2015 14:32
Як казала моя бабця, - " Пани - на трьох одні штани".
опа до Анонім Показати IP 24 Вересня 2015 15:29
100% Депутатам краще підійшло б "СЕРи" та "СЕРухі")))
Оля до Анонім Показати IP 24 Вересня 2015 15:37
То це казала твоя бабця, а зараз потрібно казати по-новому, ми ж живемо по-новому: Пани й пані - на десятьох одні та й ті рвані
лучанка Показати IP 24 Вересня 2015 14:33
ніколи те "пані" не приживеться і не смішіть народ, "пани"-депутати! мене особисто дико дратує звертання до мене "пані" (деколи це буває), зразу різко кажу: я не пані! я ходжу на роботу, іноді фізично тяжко працюю, не маю манікюру, відповідного гардеробу і т.д. і чоловік у мене алкоголік. Яка я нахрєн "пані"? Ще буде "пані"-прибиральниця, двірничка, доярка, свинарка..Брєд!!! Якби в історії України не було дійсно панщини, панів з паніями, які нічого не робили, а мали служанок і кріпаків - тоді може й зверталися б так. А раз вони були, і ми знаємо їх рівень- то нема чого до них рівнятися! Придумайте щось своє,українське, а не все з Польщі копіювати!!!! Хай Аскольд Пекарський свою жінку "пані" вдома називає, раз вона в нього відповідає цьому слову, а такі як я якось обійдемось.
пан віктор до лучанка Показати IP 24 Вересня 2015 14:50
пані лучанка, мабуть все ж полішучка, а не лучанка, для вас звичніше коли вас називають баба, або жєнщіна. Мене особисто дратує, коли кажуть "жєнщіна, хто послідній за трусами з Єврошопу?", "або. жіночко не займайте задній прохід..... Хто ким себе позиціонує, той тим і є, лишайтесь бабою.
Хлоп до лучанка Показати IP 24 Вересня 2015 14:50
"Эй, вы, там в Европе: кто там шагает правой? Левой. левой, левой..." Голос гегемону чутно далеко:))
Роман до лучанка Показати IP 24 Вересня 2015 15:16
а, то ви дЄвушька ?
Стелла Показати IP 24 Вересня 2015 14:42
Пане-лучане та панка -лучанка)))...... думаю варто вести себе культурно а не просто називати себе панами.
Вася Показати IP 24 Вересня 2015 15:05
Пані пане. А жіночка мучина це що погано?Якщо незаміжня то панянка? А як знати чи перепитувати?
Bravo Показати IP 24 Вересня 2015 16:52
жіночко не займайте задній прохід !!! пані, хто послідній за трусами з Єврошопу?", вельмишановні панове, гарячої води у Луцьку не буде ще довго.... і чоловік у мене алкоголік. Яка я нахрєн "пані"? Пани - на трьох одні штани! пані"-прибиральниця, двірничка, доярка, свинарка Я не господин, господа все в Париже! а українці є панами?....
Яна Показати IP 24 Вересня 2015 16:53
Як же дратує оте дебільне звертання "жіночко", якесь штучне недолуге слово, але й "вельмишановна пані" " пан" то занадто. В кожній мові є подібні звертання типу "мадам", "мадемуазель", "месье" , "сеньйора", "сеньйорита", "сеньйор" і т.д., і таке звертання не залежить від соціального статусу, матеріального становища чи професії, наприклад і прибиральниця "сеньйора" і жінка міністра, і тільки в нас - "жіночко", "женщина", "дєвушка","муШчина", аж гидко і в жодній країні такого нема, хіба що в раші і Білорусі. Може нам просто треба звикнути до того "пан" і "пані" , бо в принципі це нормально, логічно і правильно, хоч мені те "пан" і "пані" теж чесно кажучи не дуже, але треба ж якось один до одного звертатись незнайомим особисто людям.
11 Показати IP 24 Вересня 2015 16:55
В той час як Саакашвілі бореться з мафією і корупціонерами, наші вирішують усіх називати панами і переіменовують вулиці. Як в тому анекдоті - яка країна, такі і теракти. Яка харизма такі і вчинки.
Цьоця Показати IP 24 Вересня 2015 18:00
Це питання на часі.... Голодні пани і пані ?! Якщо є в кишені грошенята, а не вітер гуляє, тоді можна себе і паном чи панею почуватись .
Дивіться Показати IP 24 Вересня 2015 18:09
Якщо вага громадянина до 70 кг-це товариш , 70 - 120 кг це добродій , а більше за 120 кг то вже пан!
Галина Показати IP 24 Вересня 2015 22:45
ПАНІ, ШАНОВНА, ДОБРОДІЙКО - вибирайте!
Лариса Показати IP 25 Вересня 2015 10:52
Сором, що лише на 25-му році Незалежності України вчимося шанувати один одного, та й то майже з примусу. Кому не подобається, хай залишаються совєцькими жєнщінамі, дєвушкамі, мужчінамі (звучить гидко).