USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Глава МОЗ пояснив, чому лікарні Володимира і Нововолинська не дотягують до кластерних

15 Вересня 2022 12:56
У центрі медичної реформи – пацієнт, тому повинен отримати якісну медичну допомогу, а держава повинна створити для цього всі умови. На цьому під час візиту на Волинь наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

14 вересня відбулася робоча нарада міністра з керівництвом області, міськими головами і головними лікарями Нововолинська та Володимира, повідомили у Волинській ОВА. Учасники наради обговорили кластеризацію лікарень та позицію уряду щодо створення госпітального округу.

Нагадаємо, Верховна Рада схвалила закон, який дозволяє МОЗ запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я (№6306). Відповідно до нового підходу, заклади охорони здоров’я в області будуть об’єднані в один госпітальний округ. В рамках одного госпітального округу медзаклади будуть поділені на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Читати ще: На Волині визначили 14 лікарень, які потраплять до спроможної мережі медзакладів

Система госпітальних округів передбачає кілька рівнів допомоги, залежно від складності випадку та важкості стану пацієнта. Швидка повинна доставити пацієнта не до найближчої лікарні, а до закладу, який може надати необхідний вид допомоги.

Якщо ж пацієнта з інсультом доставити до найближчого неврологічного відділення, а не до лікарні з інсультним пакетом послуг, це значно зменшить шанси на порятунок його життя. Так само й пацієнтів у більш важкому стані необхідно доставляти до потужних відділень інтенсивної терапії найвищого рівня з експрес-лабораторією та моніторинговими системами.

Від цього поділу залежатиме надання послуг лікарнею та її фінансування, відповідно до договорів з НСЗУ. Окрім того, медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі.

Слід зазначити, що на Волині 4 лікарні стануть кластерними та 8 загальними. Тож наразі перед областю стоїть завдання визначити пріоритети та напрямки розвитку медзакладів. Зокрема, Нововолинської центральної міської лікарні та Володимир-Волинського ТМО.

Читати ще: «Поки вилучали нирки для трансплантації, в укритті під звук сирени народжувала пацієнтка»: як живе лікарня на Волині в умовах війни

Обидва медзаклади претендують на статус кластерної лікарні, хоча наразі не відповідають вимогам, які передбачає цей статус. Серед основних – лікування інсульту та інфаркту в пріоритеті. Ні у Володимирі, ні в Нововолинську поки що цього не роблять через відсутність обладнання та фахівців. У той же час керівництво закладів переконує, що обладнання куплять, а фахівців знайдуть.

Однак, як відзначив міністр охорони здоров’я, з такими пакетами послуг, на такій маленькій території і з такою кількістю населення не можуть конкурувати дві лікарні. Адже це спричинить малу кількість операцій на кожен заклад. Це, своєю чергою, означатиме, що лікарі матимуть мало практики та втрачатимуть навички.

Саме тому на законодавчому рівні й затверджено кластерні лікарні, які держава відповідно фінансуватиме, аби знизити смертність та інвалідизацію через інфаркти та інсульти.

«У центрі реформи – пацієнт, де він головний і повинен отримати якісну медичну допомогу, а ми як держава повинні це забезпечити, – зазначив Віктор Ляшко. – Наше завдання – розвивати заклади охорони здоров’я, інвестуючи в ті напрямки, які зараз актуальні, для того, щоб люди отримували якісну медичну допомогу безкоштовно».

Відтак очільник МОЗ порадив місцевій владі та керівництву закладів визначити пріоритетні напрямки в обох лікарнях, або ж об’єднатися.

«Хочу зазначити, що ключова мета кластеризації – це не зробити якусь лікарню крутішою. Кластеризація не закриває загальні лікарні і не забороняє контрактувати з НСЗУ. Ми за здоровий глузд і здорову конкуренцію. Щоб потрапляючи у лікарню, людина не отримувала список, а була забезпечена державними гарантіями», – підкреслив міністр.

Читати ще: Міністр охорони здоров’я ознайомився з роботою Ковельського МТМО

Начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко підтримав позицію Віктора Ляшка та зазначив, що лікарні повинні досягнути компромісу задля спільної мети – ефективного надання медичних послуг кожному пацієнту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Іра Показати IP 15 Вересня 2022 14:51
Ну що за нісенітниці плете мінстр? як він такий чесний, то так і казав би - надання статусу кластерної лікарні Володимрському ТМО - абсолютно плітичне, відірване від реальності рішення, скоріш за все за якісь обіцяні "плюшки". Кількісні характеристики роботи НЦМЛ перевершують ТМО у рази, на деяких напрямках десятки разів, населення Нововолинської ОТГ в пітора рази більше, у НЦМЛ готове приймальне відділення екстреної медичної допомоги, у НЦМЛ більше відділень та більше фахівців, більше заключених контрактів з НСЗУ, уже майже встановлений ангіограф, а у ТМО навіть закупівлю ще не оголосили!!! Отже, пане міністр, що це, якщо не політичне рішення??
Анонім Показати IP 15 Вересня 2022 18:24
О, пані працівниця лікарні Нововолинська озвалась. Кожна даба звалить своє болото. Але Нововолинська оікарня точно не дотягує до кластера.
Іра до Анонім Показати IP 16 Вересня 2022 10:53
Ні, я не працівниця лікарні, а жителька Нововолинська! і я відвойовую власне право на якісну медичну допомогу! Якщо Нововолинськ не дотягує до кластера (хоча це дурниця, фактично лікарня уже є кластерною відповідно до усіх вимог, так як ангіограф уже встановлюють), то Володимиру ще як до Місяця рачки, до кластерноі лікарні. У Володимирі ні дитячої хірургії, ні кардіолога, ні офтальмолога, про шо ми говоримо

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus