USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Перенесення Різдва на 25 грудня в Україні можливе впродовж 10 років

19 Грудня 2021 14:13
Українці впродовж наступних 10 років можуть перейти на святкування Різдва 25 грудня. Такі сподівання висловив глава Православної церкви України Епіфаній в інтерв’ю для Радіо Свобода, передає УНН.

«Будемо прогнозувати, що впродовж 10 років. А далі будемо бачити. Це важко так передбачити», – сказав він.

Митрополит Київський і всієї України наголосив, що особисто підтримує перехід святкування Різдва за новоюліанським календарем, проте процес має відбутися поступово. Він зазначив, що українців «вже намагаються ділити і за мовою, і за релігією».

До того ж глава ПЦУ переконаний, що, наразі, в нинішній період різдвяних свят «храми 25-го будуть порожніми, а 7-го будуть повними».

«Це найбільше пов’язано з традиціями всередині. Ми вже говорили і аналізували. Хоча в цьому році я спостерігаю, що немає такої активної хвилі обговорення святкування Різдва Христового. В минулі два роки, чи це було штучно створено, я пригадую, що в позаминулому році запустили мої цитати про те, що я не проти, а я насправді не проти переходу. Але щоб це відбулося правильно. Треба мудро діяти», – прокоментував Епіфаній.

Глава ПЦУ також зазначив: «Ми покликані проводити, найперше, просвітницьку роботу. Хоча ми святкуємо 25-го, просто за різними календарями. Так, цю помилку треба буде виправити».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
Всезнайко Показати IP 19 Грудня 2021 14:54
Це неможливо ніколи. А єпіфаній за бабло буде молоти казна що.
віряни Показати IP 19 Грудня 2021 14:56
Знову за старе, все ніяк не вгомоняться?!
Ха Показати IP 19 Грудня 2021 15:10
Незалежні хочуть бути під папою вже
дідо до Ха Показати IP 19 Грудня 2021 15:53
Петербург названий на честь першого Папи Римського....
К Острожский Показати IP 19 Грудня 2021 15:21
да, православие все больше превращается в католичество, как и в период униатства
дідо Показати IP 19 Грудня 2021 15:52
6 січня постна вечеря, а перед тим 31 грудня обжираловка та алкоголізм?.....Різдво 25 грудня, до Нового року, а не навпаки.... Тільки РПЦ та її васали святкують за язичницьким Юліанським календарем...
Правда Показати IP 19 Грудня 2021 16:35
Ну клоун
Ось вам Показати IP 19 Грудня 2021 17:17
Як звжди турбуються, як ще більше розділити народ, пересварити родини. Те що українці стають безбожниками я так розумію байдуже, головне дати поміняти, щоб на новий рік нажертись ))). На кого вони працюють? Це хіба мета хрисиянства?
Історієзнавчиня Показати IP 19 Грудня 2021 18:11
Такий древній і мудрий нарід давно міг би свою релігію заснувати.
Бог Показати IP 19 Грудня 2021 19:07
Поцікавтеся трохи історією і християнством! Коли, так звані, християни попадають до мене - я їх запитую: "ви знаєте як визначається день Пасхи?" Відповідь: "О! Це просто - священики якось там рахують." Я їм з посмішкою відповідаю: "та почитайте, хоча б, Вікіпедію - там все просто і без якось. Починається з весняного рівнодення, а далі..." "При чому тут сонце?" - зухвало перебивають МЕНЕ. Я: "бо Ісус це уособлення сонця і на перших іконах його малювали з кругом (сонцем) позаду голови. Після зимового сонцестояння на 3-ій день нового року стає помітно, що день збільшується у часі, тобто відзначається день народження Сонця - мого сина. І це 25 грудня."
Бог до Бог Показати IP 19 Грудня 2021 20:12
Домашнє завдання: при чому тут ще й Місяць (супутник, який я вам створив) до визначення дати Пасхи?
Якось так до Бог Показати IP 19 Грудня 2021 20:35
А чого не мільярд лайків? Скромність?)))
Бог до Якось так Показати IP 19 Грудня 2021 21:09
Не богохульствуй!
Олександр Показати IP 19 Грудня 2021 22:47
Я скажу дуже просто. Ален крийте, чим хочте. Робите це можна тільки у соборній Україні, а не в розділеній. У нас часто-густо в сім'ях нема миру на релігійній основі. То давайте ще більшек розділимо, щоб один у родині святкував 25 грудня, а інший - 7 січня. Досягніть єдності, а тоді й переносьте.Все інше - зло. Бо добро приносить злагоду, а якщо це принесе тільки розділення... Тим паче, що життя показує, що найбільш яро в таких питаннях за радикальні зміни виступають ті, хто не пам'ятає, коли останній раз причащався.
Бог до Олександр Показати IP 20 Грудня 2021 00:00
Тобто для вас основи, які були при зародженні християнства не важливі, а на першому плані стоять індивідуальні забаганки немислячих людей?
Лучанка Показати IP 20 Грудня 2021 12:12
А ось мені смішно, що в одній секті на ті самі свята припадають різні дати. Хай так лишається - може дивлячись на цю шизофренію збільшиться кількість розумних людей.