USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Реліквія - несправжня: владика Михаїл стримує волинян від поїздок до Лаври

26 Січня 2014 09:00
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл не благословляє священикам і вірянам єпархії їхати в паломництво до так званих дарів волхвів. На думку владики, нема достатніх доказів того, що афонська реліквія, яка цими днями перебуває в Києво-Печерській лаврі, є справжньою, - інформують у прес-службі Волинської єпархії УПЦ КП.

Про поклоніння волхвів, які подарували новонародженому Господу Ісусові Христу золото, ладан і смирну, розповідає Євангеліє від Матфея. Побутує думка, яка останнім часом набула розголосу через ЗМІ Російської Православної Церкви, що Пресвята Богородиця передала дари волхвів Єрусалимській Церкві, де вони перебували до IV століття, а пізніше були перенесені в Константинополь. Також повідомляють, що 1470 року їх було передано в афонський монастир.

Проте, на жаль, на сьогодні церковні історики не знаходять авторитетних документальних підтверджень, які б засвідчили автентичність цієї святині.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
рахеолог Показати IP 26 Січня 2014 09:37
А Тимоха-то однозначно мыслит не по-церковному рационально. Исходя из такой логики о б Иисусе Христе тоже нет достоверных документальных подтверждений))) Вы случайно не атеист переодетый, Владыко?
дідо Показати IP 26 Січня 2014 09:55
реліквія несправжня.бо церква не справжня. Філіал ФСБ
православний христи Показати IP 26 Січня 2014 10:17
Якщо б навіть були б докази, що афонська реліквія - справжня, то до неї не варто здійснювати паломництва. Молитися мощам і цілувати їх - це справжнє язичество. Поцілував, поклав гроші і за 2-3 секунди "зняв" гріхи чи «зцілився». Обожнювання неживих предметів - фетишизм, повернення до часів бога Перуна. Найстрашніше в сьогоднішньому християнстві - це повне перетворення Православ’я в обрядоведення, ідолослужіння, магізм і фетишизм. Це повна криза Православної Церкви. Cтворюється думка, що й митрополит Михаїл вже несправжній, а сучасний християнський бізнесмен в рясі, якого в соборі переодягають, одягають, обціловують... Святі отці, схаменіться, не перетворюйте Православя в секту Вісаріона!
православний до православний христи Показати IP 28 Січня 2014 20:39
Чи то Ви 'православний' видумали якусь свою релігію, чи слідуєте Православній Церкві?Якщо слідуєте, то маєте знати що пошанування мощів, і так зване цілування є не язичницькою традицією, але традицією Православної Церкви, що бере початок в першому столітті по Христі. Обожнювання мощей це не обожнювання неживих предметів, тому що це святі тіла святих угодників, а не мертве каміння.
православний христия Показати IP 26 Січня 2014 10:18
добавте в "імя" християнин.
Всезнайко Показати IP 26 Січня 2014 10:40
А ніби УПЦ КП справжня? Бутафорія... Розкольники...
Цікавий Показати IP 26 Січня 2014 10:44
Це ті подаруночки, що дарували єврейському хлопчику, який ніби воскрес???
Цікавому Показати IP 26 Січня 2014 11:10
Так, це волхвів, які дарували новонародженому Святому немовляті.
Я Показати IP 26 Січня 2014 11:35
Поп рейтинг поднимает , пиарится !
рахеолог Показати IP 26 Січня 2014 11:40
Церковь - это очень серьёзный бизнес. За бабки вам привезут и волосы Моисея, и зубы Иоанна и даже окаменевший кал апостолв после Тайной Вечери))) Любой каприз. Предварительно рекомендую читать "Приключения Буратино". Простите все, кого, может, обижаю. Просто честно высказываю своё мнение.
Всезнайко до рахеолог Показати IP 26 Січня 2014 11:59
Так і ще 150 цвяхів, якими Ісуса до хреста причіпляли...
TheРоман Показати IP 26 Січня 2014 12:07
В церкві нема Бога!
Михайлові Показати IP 26 Січня 2014 12:19
Ти - піп Гапон...
Олександр Показати IP 26 Січня 2014 13:24
Як мощі Варвари носили, то не казав, що не справжіні??? Їм ще майже стільки років, як і цій реліквії. Де документальні докази?
Ольга Показати IP 26 Січня 2014 13:41
Люди, схаменіться! Що Ви пишете? Привезені дари і чи поклонятися їм чи ні - справа кожного особиста. І не потрібно писати дурниці про святі речі, в яких Ви взагалі не розбираєтесь. Мудреці, які набагато більше знають, і ті не дозволяють собі таких висловлювань. Віра в Бога - це в душі. А слова, якими Ви висловлюєтесь, обернуться проти Вас. Задумайтесь, перш ніж писати цей "брєд". Хай Господь дасть розуму всім дописувачам.
рахеолог до Ольга Показати IP 26 Січня 2014 20:14
Уважаемая Ольга. По моему глубокому убеждению, Бог, Вера в Него и "дары" - понятия д-а-л-е-к-о не однозначные. И не надо "сотворять себе кумиров"... Возможно, Вы просто искренне ошибаетесь. Душа мне подсказывает.
Александр Показати IP 26 Січня 2014 17:02
"Без церкви мы-нищие." Мартин Лютер.
Кирило Показати IP 28 Січня 2014 21:04
Жах,.який жах! Що ж Ви панове таке кажете? Ви не були, не чули і не бачили святиню в Лаврі! Скільки душевно хворих вилікувалось на місці, а скільки зцілень по всьому світу. Вам немає доказів? А куди ж ви поділи свідчення істориків? Ви просто не благословляєте, бо боїтеся втратити своїх "вірян", які б з розколу перейшли до Православної Церкви!