USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.72 39.95
  • PLN 9.70 9.85

Шахтарі представили Маніфест з порятунку вугільної галузі України

21 Лютого 2018 12:00
Маніфест, який включає п'ять основних кроків щодо порятунку вугільної галузі, було прийнято 19 лютого на Пленумі ЦК Профспілки працівників вугільної промисловості України.

Крім ППВП, документ також підписали представники і іншої профспілкової організації - Незалежної профспілки гірників України. Про це глава НПГУ Михайло Волинець написав на своїй сторінці в мережі Facebook, інформують Українські новини.

Згідно з документом, працівники вугільних підприємств вимагають, зокрема, своєчасного виконання зобов'язань перед вуглевидобувними підприємствами країни. Накопичення боргів перед гірниками, недофінансування шахт, створення ризиків для енергетичної галузі під час війни трактується як диверсія проти України. Також в рамках Маніфесту вказується на вимогу максимально зменшити поставки іноземного вугілля.

"Потрібні дієві кроки для збільшення власного видобутку. Треба розвивати власну галузь і захистити шахтарів. Це дозволить погасити існуючу заборгованість і своєчасно виплачувати гідну зарплату гірникам", - зазначає Михайло Волинець.

Серед вимог Маніфесту - зобов'язати всі ТЕС і ТЕЦ невідкладно перевести існуюче обладнання зі спалювання антрациту на українське вугілля, що видобувається в Волинській, Дніпропетровській, Львівській, Донецькій та Луганській областях. Це зменшить потребу в антрациті і створить підстави для розвитку української вугільної промисловості.

У документі сказано, що потрібно терміново закріпити на законодавчому рівні перевагу українського вугілля перед іноземним. "Це дозволить вже в цьому році зменшити обсяги купівлі антрациту на 2 млн тонн на суму 5 млрд грн, буде сприяти збереженню коштів на закупівлю обладнання для видобутку українського вугілля, зменшення його собівартості, вирішення існуючих проблем шахтарських колективів", - цитує Маніфест глава НПГУ Михайло Волинець.

Крім того, в Маніфесті йдеться про забезпечення можливості підвезення вугілля з контрольованої території залізничним транспортом на всі українські ТЕС: "Поки деякі українські електростанції залишаються відрізані від залізничних колій і вугледобувних підприємств, існує ризик їх блокади з російського боку".

Зі слів Михайла Волинця, ситуація у вугільній галузі сьогодні залишається вкрай складною і вимагає конкретних рішень з боку уряду.



"Ситуація вкрай складна. Зарплату не платять, видобуток українського вугілля зменшується. При цьому ми продовжуємо закуповувати іноземне вугілля. Так може, відразу закрити всі підприємства в Україні і закуповувати тільки за кордоном? На словах всі говорять, що треба розвивати нашу галузь, я вже чую це десять років, а реальних кроків немає", - каже Михайло Волинець.

Глава НПГУ також закликав всі шахти і всіх шахтарів приєднатися до цієї ініціативи і оголосив збір підписів Маніфесту. Волинець повідомив, що в разі ігнорування з боку влади Маніфесту гірників, шахтарі готові зробити більш радикальні кроки.



"Якщо влада не піде на наші умови, то будуть більш радикальні кроки - одними перекриттями (доріг) ми не обмежимося", - резюмував глава профспілки.

Нагадаємо, що минулого тижня на знак протесту шахтарі ДП "Селідоввугілля" перекрили автодорогу, що веде на Курахове, Мар'їнку та Красногорівку.

Вони вимагають виплати заборгованості із заробітної плати та створення умов для стабільної роботи шахти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
! Показати IP 21 Лютого 2018 12:06
Скористайтесь з досвіду Маргарет Тетчер і не треба ніяких маніфестів .
Анатоль_ Показати IP 21 Лютого 2018 12:45
Вугольку нема, а зарплатню держава то дай. На холяву чи шо?
Царь Показати IP 21 Лютого 2018 16:58
Із розряду : врятуйите конні фури

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus