USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Скільки коштує волинський бурштин на «чорному ринку»

25 Квітня 2015 19:10
Поки на «чорному ринку» буде попит на бурштин, доти й буде пропозиція, вважає прокурор області.

По це він заявив під час прес-конференції 24 квітня.

Нагадаємо, днями правоохоронці розповіли подробиці затримання великої групи осіб, яка займалася видобутком бурштину. Затриманим порушникам передбачено штраф у сумі 7400 гривень, хоча збитків подібні копачі бурштину завдають на мільйонні суми.

Ситуація у цій сфері невтішна, оскільки немає механізмів забезпечення державного контролю, пояснив прокурор Волинської області Дмитро Чепіжак.

З липня минулого року діє заборона органам контролю (зокрема і екологічній та сілськогосподарській інспекціям) проводити будь-які перевірки без дозволу Кабінету Міністрів України.

З жовтня минулого року органи прокуратури позбавлені права, а відтак, і можливості проводити перевірки у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів. А в державі відсутнє належне правове регулювання питання видобутку бурштину.

«Ці фактори дають можливість збагачуватись злочинним елементам, подекуди і корумпованих правоохоронцям, а не державі чи місцевим громадам. Правоохоронні органи можуть впливати на ситуацію лише шляхом виявлення та розслідування такої протиправної діяльності. Але зважте, весь лісовий масив, де є поклади бурштину цілодобово міліція охороняти не може.

На всі повідомлення, звичайно, є реакція. Але є і супротив від місцевих жителів, адже дехто з них - сам у цьому бізнесі», - пояснив прокурор.

Власне, цього року до суду вже скеровано два кримінальні провадження стосовно 6 осіб. Двох осіб вже засудили до штрафу більше 18 тисяч гривень з конфіскацією відповідного знаряддя.

Нині розслідується ще 8 таких кримінальних проваджень. У них визнано речовими доказами 9 автомобілів, 9 мотопомп та 1,3 кілограма бурштину.

Прокурор області додав: поки є попит, буде і пропозиція. Адже ціна бурштину в Україні на «чорному» ринку коливається від 200 до 4500 умовних одиниць за кілограм в залежності від якості. А у сусідній Польщі він в 1,5 - 2 рази дорожчий, ніж на «чорному» ринку України.

Тож, цього року при спробі незаконного вивезення за межі території України вже вилучено близько 50 кілограмів бурштину, трьох осіб вже притягнули до адмінвідповідальності, щодо решти - матеріали знаходяться на розгляді в суді.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 30
Олександр Показати IP 25 Квітня 2015 22:00
На мій погляд, ситуацію можна вирішити наступним чином: необхідно створити скупку здобутого бурштину у населення Полісся, робити це офіційно, з квітками за отриманий товар, який, до речі, відправляти на переробку на ювелірні фабрики, щоб потім з них експортувати за кордон коштовні прикраси з бурштину. Легалізацію закупок потрібно підкріплювати знешкодженням злочинних угруповань, пов"язаних із цим бізнесом.
Анонім до Олександр Показати IP 25 Квітня 2015 22:54
нічого не змінилось від часів януковича, а тільки стало гірше - де третій майдан?
игор до Анонім Показати IP 11 Лютого 2022 18:26
Так было бы в США. Но не у нас
кріт Показати IP 25 Квітня 2015 22:01
Все. Завтра беру лопату і їду копати.
назар до кріт Показати IP 1 Грудня 2015 00:48
Ми з тобою покажем що ми можим
Патріот Показати IP 25 Квітня 2015 22:58
Хто Вам дозволить копати!!??)))Якщо у вас немає Калаша та шеврона Айдар, ПС,Самооборона то неможливо вступити у це закрите товариство.А ціна навіть не 200 а від 300 за каміння-1-3 гр.В Маневичахтакого сміття не зустрічається посуті.А всередньому ода помпа(3-6 чол.) в день має від 800 до 2500 доларів,залежить від місця.Зрозумійте громадяни, що це "золотий" бізнес з інвестиціями 500-700 дол. прибуток всередньому 1000 дол. в день.
вася столяр Показати IP 26 Квітня 2015 01:46
токарського і чеченських бандитів - у тюрму
Петро Показати IP 26 Квітня 2015 08:00
Потрібно створювати територіальним громадам територіальну оборону і не допускати кришувальників, а селянам на своїх земельних паях видобувати бурштинв а потвм легалізувати закупку в цих сільських громад,На даний момент це самий правильний варіант
Анонім до Петро Показати IP 24 Вересня 2015 20:48
пака
Андрій Токарский до Петро Показати IP 5 Березня 2016 19:55
Ну да......
до Анонім до Олексан Показати IP 26 Квітня 2015 10:27
Який н...р майдан вам мало того що зараз є ще треба? Мозгі собі вправте бийтесь головою об стіну якщо тестостерон нема куди подіти, щоб був порядок люди повинні знати закон і вимагати його виконання, а не скакати з незрозумілими гаслами. Країну треба об'єднувати, а не розвалювати настроями неврівноважених молодиків яким немає чим зайнятись.
Ідеал Показати IP 28 Вересня 2015 21:48
Люди, ви про що???? В нашій державі так відшліфовані колії збуту янтару, що навіть легалізувавши видобуток, найдуться люди,які скуповуватимуть камінь дорожче, і хто тоді здаватиме його за копійки, бо держава високу ціну не платитиме - в її ніначо немає грошей.
могіканан Показати IP 23 Жовтня 2015 17:10
від Черняхова до Малина копай не хочю а в малой рачі на городах
Сайкел Показати IP 26 Жовтня 2015 23:23
Ви д*били там менти самы копають
Незалежна Волинь Показати IP 17 Лютого 2016 13:04
Яценюк єврей блеать разом з Аваковим приватизували територію в маневицькому р-ні поблизу села Лісове де геологами визначено найбільше скупчення бурштину, на охорону об'єкта поставили військових зі зброєю і без проблем нашими ж руками набивають собі кармани. Чому про це всі мовчать, а саме прокуратура області гол прокурор,районна прокуратура, служба безпеки, лісництва- всі ці корумповані схеми перебувають на даний момент при апараті влади, мало того під прикриттям гаранта нашої неньки України Петра невірного Порошенка
Анонім до Незалежна Волинь Показати IP 12 Березня 2016 19:38
Де це
прийомщик Показати IP 26 Лютого 2016 10:43
Поки самі люди не візьмуть зброю ,то нічого не зміниця.
наведу порядок Показати IP 13 Березня 2016 15:25
Потрібно взятися самостійно за роботу....бо чим далі тим гірше
Анонім Показати IP 21 Березня 2016 01:01
Ото ви ліпите всі друзі ті всі чмирі при владі то все вкрадуть ліпше хайлюди зароблять
вектор ладан Показати IP 7 Квітня 2016 02:22
куплю бурштин.
Народний Депутат до вектор ладан Показати IP 11 Травня 2016 17:00
продам бурштин.
ладан Показати IP 7 Квітня 2016 02:24
Текст повідомленнякуплю щеб інь 20, 50, 100 фракцію
Вова француз Показати IP 12 Травня 2016 21:41
Pravelno!!!!! Hay lyudu kopayut!!!i ti u kogo nemaye mojluvosti vujuvatu!!!ya vje negovoryu pro juttya yak maye jutu gromadyanun Ukrayinu !!Bajayu nashum Ukrayincyam Dobrogo Juttya,I hay Chunovnuki vumerut sami zastrilyatsya ,I shob cya zaraza ,gnuda nechupala Nas!!!i nashu nenjku Ukrayinu!!!!!!!Slava Ukrayini
яценюк жид Показати IP 30 Травня 2016 00:26
правельно говориш незалежна волинь
ім'я Показати IP 6 Червня 2016 21:34
Найбільше цього каміння на полісі
miha Показати IP 16 Липня 2016 21:29
Скільки буде коштувати купити 1кг бурштмну?
Vitek Показати IP 21 Серпня 2016 12:03
Kupie, albo vymiene na samuhod, V. Golf 4X4, motion.
Vitek Показати IP 21 Серпня 2016 12:03
Viber +48889558055
Волинт до Vitek Показати IP 22 Вересня 2016 11:59
Продам дзвони
Сергій Показати IP 9 Жовтня 2016 17:43
Наша власть хочет больше и больше денег в этом и проблема . А выход простой.Оформил человек ЧП платит налог значит имеет права осуществлять деятельность, иными словами идти и рыть бурштин. А далее выбрал где хочет рыть в своём селе или в соседнем идёт в сель раду а именно сель рада номинально владеет этой землёй,так вот идёт ЧП в сель раду и там ему допустим за 1000 грн. выдают разрешение на месяц.Всё идёт и копает, Накопал пришёл и продал кому хочет по чеку от частного предпринимателя. Всё и бурштин легальный и добытчик заработал и заплатил налоги и сель рада имеет деньги на рекультивацию земель и развитие инфраструктуры.Тот кто купил в свою очередь ,то же должен быть как минимум ЧП, для того что бы потом продать или переработать бурштын и продать,тем самым на этом этапе то же платит налоги. Но нет нашим власть имущим это всё слишком просто и без их участия. Непорядок! Надо придумать обязательно такую схему, чтоб как можно больше содрать(ведь это же так неправильно когда люди хорошо зарабатывают, а по логике наша власть хочет что бы людей с достатком было как можно меньше в стране, не хотят они зажиточной Украины)Нужны им такие схемы ,что бы человеку простому было не просто сложно заработать ,а невозможно, нужно лицензии и дорогие, вдруг человек найдёт много , нужно схемы, что бы кланялись им,носили взятки итд.