USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Цивільні волинські майстри ремонтують техніку на передовій

24 Жовтня 2014 14:43
Двоє волинян поїхали на передову ремонтувати техніку. Валентин Дуніч та Святослав Щербик (на фото) - звичайні автомайстри з села Підгайці, де мають власний автосервіс. У складний час для держави вони не змогли залишитися осторонь, і нині - на передовій. Але не як військові, а як звичайні автомеханіки, без жодного захисту, ремонтують техніку для першого батальйону територіальної оборони «Волинь».

Волонтер благодійного фонду «Серця Волині», який опікується потребами БТО «Волинь» Галина Неспай, розповідає, що Валентин і Святослав допомагають ремонтувати техніку для волинян ледь не з перших днів. До слова, Святослав свого часу ходив у військкомат, хотів записатися добровольцем, але його не взяли, оскільки він мав проблеми зі здоров’ям. Відтак, чоловіки долучилися до допомоги тим, чим заробляють на життя – ремонтом техніки.

Першу машину вони поставили на колеса за 2 години.
Довелося працювати в авральному режимі. Згодом вони ремонтували автомобілі для БТО «Волинь» та інших добровольчих загонів. Працювали не покладаючи рук і не шкодуючи сил, навіть серед ночі.
«Варто було глянути на їхні руки – чорні, в мазуті», - каже Галина Неспай.

Власне, майстрам волонтери привозили недорогі автівки, а ті їх вдосконалювали, замінювали запчастини, перефарбовували, перевіряли фільтри, щось додавали із запчастин, змінювали, щоб машини були на ходу і потужніші. Останній автомобіль, привезений з Ковеля, довелося розбирати ледь не до останнього гвинтика.
Але тепер він готовий для виконання завдань і саме цим автомобілем хлопці й поїхали на Схід.
«Вони сказали: «Чого ми тут будемо сидіти? Чого боятися?». Той автомобіль зібрали з допомогою ковельських волонтерів. І ним же поїхали, ще й забрали всі посилки. А що не помістилося в машину – взяли причіп, і не побоялися з ним їхати туди», - розповідає волонтер.
Повезли бійцям не лише теплі речі, тепловізори, медикаменти, а й запчастини, які будуть потрібні на передовій для ремонту техніки.

До слова, Валентин та Святослав розбираються не лише в легковиках чи вантажівках, а й в БРДМах. Тож їхні золоті руки ой як будуть у пригоді там, де нині БТО «Волинь». Додамо, Валентин і Святослав уже на місці, і вже подивилися «фронт робіт». Спершу сподівалися впоратися за тиждень, а коли побачили техніку, кажуть, доведеться працювати довше. Але вони готові працювати, не покладаючи рук, поки не вдихнуть життя у залізних коней, які служать бійцям.
Нагадаємо, долю першого батальйону територіальної оброни «Волинь» мають вирішити в Міністерстві оборони. Поки що відомо про те, що його хочуть переформувати у 99 мотострілковий батальйон і прикомандирувати до регулярної частини. Однак військові проти такого рішення.

Вони готові й далі воювати, але не хочуть, щоб їх розпорошили, щоб не зняли комбата, за якого ладні йти до останнього, і щоб їхній батальйон перевели з забезпечення облради на забезпечення Міноборони.

Відтак, до адміністрації Президента та Міноборони влада області направила відповідні листи і звернення від військових та їх рідних. Однак досі про долю БТО «Волинь» в столиці мовчать.

А тим часом, забезпеченням батальйону займаються здебільшого волонтери благодійного фонду «Серця Волині». Нині хлопцям передали на передову термобілизну, теплий одяг, буржуйки, медикаменти. Та волонтери продовжують збирати теплі речі. Адже бійці перебувають в польових умовах: випрати, висушити намочені дощем речі на передовій – надскладно.
Власне, про потреби батальйону, волонтери щодня інформують на своєму сайті. До слова, волонтери фонду координують роботу й з іншими однодумцями, фондами, громадськими організаціями і співпрацюють з ними.

Варто додати, що до БТО «Волинь» прикомандирували військових і з інших регіонів. Волонтери не роблять поділу між хлопцями на «свій-чужий».

«У нас було, що дзвонять з інших областей, приміром, сусідніх від місця розташування батальйону, і просять доставити посилку. Рідні пересилають нам сюди, а ми доставляємо хлопцям якнайшвидше. Часто матері дивуються, що наші посилки приходять за день-два, хоч ми живемо набагато далі за них. А ще біля наших бійців стоять військові з інших частин – ми й їм допомагаємо. Адже і вони теж прикривають наших хлопці», - каже Галина.
Волонтерством Галина зі своїми колегами зайнялася ще й тому, що їх начальник пішов добровольцем, і служить саме там – у БТО «Волинь». Інший шеф – кадровий військовий, вертолітник, теж воює в зоні АТО. Та хоч волонтерське забезпечення починалося за ініціативи директора, тепер всі бійці батальйону для тих, хто ними опікується – наче рідні.

І наостанок: довелося стати свідком телефонної розмови з бійцями, які на передовій. Вони дуже чекають на рішення про долю їх батальйону. А телефонна розмова завершилася словами Галини: «Повертайтеся якнайшвидше»…
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Редакція сайту прийняла рішення тимчасово закрити коментування під новинами, які стосуються військових подій на сході.
В Україні триває війна, зокрема інформаційна. Таким чином, ми не можемо допустити, щоб ресурс Інформаційного агентства Волинські Новини використовували як майданчик для дестабілізації ситуації.


Утім нам важлива думка нашого читача, тож запрошуємо до обговорення публікацій на сторінках агентства в соціальних мережах.




Система Orphus