USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У ковельчанки виманили 2 тис. грн, а в лучанина – 33: на Волині поширюються випадки інтернет-шахрайства

30 Червня 2023 21:11
Незважаючи на те, що і на офіційних ресурсах поліції Волині, і в ЗМІ активно поширюється інформація про протидію шахрайствам, громадяни продовжують довірливо перераховувати свої кошти зловмисникам. Протягом минулої доби таких повідомлень зареєстровано понад двадцять.

Про це інформують у пресслужбі поліції Волині.

Так, 20-річній ковельчанці в Instagram надійшло повідомлення нібито від знайомої з проханням позичити на кілька годин 2 тисячі гривень. Дівчина кошти переслала, а згодом з’ясувалось, що справжній товаришці ці кошти не були потрібні, а її акаунт в соцмережі зламали.

Аналогічна ситуація трапилася і з 29-річним мешканцем Прилуцького: його товариш в Instagram «попросив» 7 тисяч гривень, і потерпілий надіслав ці кошти на вказану шахраєм картку.

У поліції рекомендуть уточнювати особисто в друзів і рідних інформацію про потребу в допомозі, адже їхні профілі можуть бути зламані, а вони навіть цього не знатимуть.

Читати ще: Більшість зловмисників – не з Волині: що потрібно знати, аби не стати жертвою інтернет-шахрайства

А 20-річний житель Ковеля перерахував наперед за електросамокат, знайшовши оголошення на популярній платформі з купівлі/продажу товарів. Таким чином, хлопець позбувся майже 8 тисяч гривень.

Аналогічно вчинив і 43-річний лучанин: він хотів придбати автомобільні диски, перерахував за них наперед понад 33 тисячі гривень. У результаті – ні грошей, ні товару.

Громадян закликають не оплачувати товари і послуги наперед!

31-річна лучанка отримала дзвінок нібито з банку, під час якого їй повідомили, що вона може отримати грошову допомогу в додатку «Дія», якщо перейде за відповідним посиланням в Telegram. Після введення там даних своєї банківської картки, звідти списалось майже 5 тисяч гривень – всі кошти, які були на картці.

У поліції наголошують: дізнавайтесь про соціальну допомогу в профільних державних органах влади, у соцмережах такі кошти не виплачуються.

Читати ще: Шахраї вигадують нові схеми: волинян просять бути пильними

58-річний лучанин хотів придбати певний товар на одному з ресурсів. Шахрай надіслав йому фішингове посилання, тобто таке, яке схоже на справжній сайт, і чоловік ввів там дані своєї банківської картки, думаючи, що таким чином оплатив за товар. Насправді – товару не отримав, а 1 тисячі гривень позбувся.

Так само за фішинговим посиланням, отриманим у месенджері, перейшла 29-річна лучанка. Там вона ввела і термін дії банківської картки, і CVV-код, чого категорично в жодному разі робити не можна. Понад 29 тисяч, які призначались як оплата за диван, були списані одразу!

У поліції акцентують: не переходьте на посилання, які вам надсилають в соціальних мережах, ведіть переписку лише на офіційному ресурсі з купівлі-продажу. Не вводьте конфіденційні дані банківської картки будь-де.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Петро Показати IP 30 Червня 2023 22:14
Не на Волині, а В
Луцьк Показати IP 1 Липня 2023 00:05
Мене дивує вік "потерпілих", ну нехай пенсіонери можуть не розумітися, але це ж молодь, за стільки років таких схем про це не знати?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus