USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.88

У Луцьку пом'янули Георгія Гонгадзе та інших загиблих журналістів

15 Вересня 2017 14:27
Перед черговою річницею вбивства відомого українського громадського діяча та опозиційного журналіста Георгія Гонгадзе в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відправлено заупокійну літію.

Про це повідомили у прес-службі волинської єпархії.

Богослужіння відбулося з ініціативи Волинської обласної організації Національної спілки журналістів України. Відправу провів староста собору протоієрей Володимир Подолець разом із головою інформаційно-видавничого центру єпархії протоієреєм Віталієм Собком.

ГЕОРГІЙ ГОНГАДЗЕ

Журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Щодо вироку Пукачу, то і сам він, і родина Гонгадзе оскаржили вирок. Зі словами вдови журналіста Мирослави Гонгадзе, суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства. Одним із них, зі слів ще одного постраждалого від рук Пукача журналіста - Олексія Подольського - може бути другий президент Леонід Кучма. На причетність Кучми до резонансного злочину вказував і сам Пукач, який після оголошення вироку заявив: "Хочете знати мотив і участь - запитайте у Кучми і Литвина" Однак, кримінальну справу проти Кучми, підозрюваного у замовленні вбивства Гонгадзе, було закрито. Зі слів колишнього першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна, за те, щоб про справу "забули" ботримали хабар в розмірі мільярда доларів. Залишається недоведеним факт причетності до вбивства Гонгадзе екс-спікера Верховної Ради Володимира Литвина. Він і Кучма, зі слів Пукача, повинні були опинитися разом з ним у клітці для засуджених після вироку у справі про вбивство журналіста.

6 січня 2017 року Апеляційний суд Києва визнав законним довічний вирок Пукачу за вбивство журналіста Гонгадзе, який виніс 9 січня 2013 року Печерський райсуд Києва.

ПАВЛО ШЕРЕМЕТ

Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок вибуху автомобіля в центрі Києва. Убивство кваліфіковане прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб». Слідство не встановило ані вбивць, ані замовників злочину.

ПОРУШЕННЯ СВОБОДИ СЛОВА У 2017 РОЦІ

Нагадаємо, за даними ІМІ, на території України (без тимчасово окупованих частин Донеччини та Луганщини і Криму) за вісім місяців 2017 року зафіксовано 172 випадки порушень свободи слова. Найбільше — у категоріях перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (54), обмеження доступу до інформації (23), погрози та залякування (21 випадок).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus