USD 38.70 39.05
  • USD 38.70 39.05
  • EUR 38.70 39.05
  • PLN 9.80 9.97

Вже сьогодні: річниця бою під Крутами: у Луцьку – панахида, смолоскипна хода

29 Січня 2016 08:45
Марш пам'яті Крут та новітніх героїв України відбудеться у Луцьку 29 січня. Панахида та покладання квітів до пам'ятного знаку на вулиці Героїв Крут відбудеться у п'ятницю, 29 січня, о 12:00, - інформують у міськраді.

29 січня − річниця героїчного бою під Крутами. В цей день у 1918 році за свободу від більшовиків поклали свої життя молоді українські Герої.

Смолоскипна хода стартує 29 січня о 19:00 з Київського майдану – повідомляють у Фейсбуці організатори, Цивільний корпус «Азов» Волині. Як ідеться у дописі, схожа історія повторилась у 2014: знову ворог напав на наші землі. Знову гинуть патріоти, які борються за свободу українських земель та за мир в Україні. Такими патріотами були Андрій «Хома» Снітко та Ігор «Тихий» Сливка, загиблі бійці «Азову». Їх подвиги героїчні і трагічні водночас. Настане час, коли на їх подвигах ми виховаємо нове покоління, нову країну, нову цивілізацію. Нині ж ми вшануємо їх маршем.

Бій на залізничній станції Крути відбувся 98 років тому – 29 січня 1918 року. Він тривав понад 5 годин. Шеститисячній більшовицькій армії Муравйова протистояли лише близько шістсот українських студентів та школярів навчальних закладів м.Києва. Половина з них загинули у нерівному бою.

Десятиліттями історія бою замовчувалася та перекручувалася. Спогад про подвиг молодих героїв Крут зберігся разом із свідками тієї події– архівними даними, іншими джерелами. І лише з набуттям Україною Незалежності постало питання про гідне вшанування юних героїв.

На музейному заході провідний науковий співробітник відділу новітньої історії Сергій Лис ознайомить присутніх з матеріалами про бій під Крутами, котрі стали доповненням до виставки «Українська армія – захисник свого народу».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Анонім Показати IP 25 Січня 2016 09:34
Ну в 18 році може люди нерозумні були, не було інформаціі, я думав що за 100 років люди стали мудріші, але бачу наоборот!!! Куди ви котитесь?
Анонім Показати IP 25 Січня 2016 09:35
Скоро вернемся в первісно общиний лад!!!
Анонім Показати IP 25 Січня 2016 09:38
Всіх хто вийде, прямо в автобуси і в АТО, так Волинь виконае 7 хвилю мобілізаціі!!!
Анонім Показати IP 25 Січня 2016 09:45
Краще би пішли сніг почистили вулицями Луцька, більше користі було би!!!
Анонім до Анонім Показати IP 29 Січня 2016 09:06
Щось не подобатється?Чому люди мають збиратися,щоб почистити сніг,якщо для цього є комунальники,які отримують за це зарплату, а як щось не подобається,то лопату в руки і чисьть,або ноги в жжкхжі в комунальну службу
лучанин до Анонім Показати IP 29 Січня 2016 09:34
Дурню,вже снігу нема.
до Анонім Показати IP 25 Січня 2016 10:58
Ось таких тупих, як ти, треба заставляти сніг чистити. Ти не годишся в АТО, бо там ПАТРІОТИ захищають нас, щоб проросійський ворог не був під Луцьком! А памятати подвиг українських молодих ІНТЕЛІҐЕНТІВ у 1918 р. - це СВЯТЕ!!!
Анонім Показати IP 25 Січня 2016 12:58
"ворог не був під Луцьком", кому потрібен твій Луцьк! Поки туди будуть мобілізовувати, доти буде тривати війна, на сході України триває громадянська війна, за підтримки іноземних країн, як з одної так і з другої сторони.
Васага Показати IP 25 Січня 2016 13:00
хто піде на цю ходу - той москаль
боєць "Азов" позивни Показати IP 25 Січня 2016 13:01
хто піде на цю ходу - той херой
ковель Показати IP 25 Січня 2016 15:38
Deutschland uber alles
Олександр Показати IP 28 Січня 2016 09:27
А що, героїв неможна вшановувати в іншому форматі? без смолоскипів, наприклад, без ходи? у всіх напрошується тільки одна аналогія, самі знаєте яка... ну нічого дурнів не учить. де їх набралося?
Анонім до Олександр Показати IP 29 Січня 2016 09:13
Ти рембо?Зможеш організувати краще,тоді давай іди роби агітуй людей і покажи всім клас, які ЦК Азов мудакі,а ти красавчік, а як ні то закрий Пельку!!!
Хлоп до Анонім Показати IP 29 Січня 2016 10:32
Мудакі ходять зі смолоскипами, як ходили фашисти. А героїв треба шанувати панехидою, як роблять люди.
Коля Показати IP 29 Січня 2016 08:57
Бессовестная марионеточная власть того времени, боясь за себя, прикрылась детьми. Дети конечно герои, но их жертва была бессмысленна... Те кто их туда направил - преступники.
Всезнайко до Коля Показати IP 29 Січня 2016 09:30
Те ж саме і з майданом... За рахунок дітейі простих громадян хунта взяла владу.
Анонім Показати IP 29 Січня 2016 16:09
Яка хода . . . . ФУ . . . ФУ . . .ФУ . . . ГАНЬБА ТАК ФА. . . . ШИС . . . . ТИ ЛАЗИЛИ І БАНД. . . . РИ . . .