USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У Луцьку розповіли про жіночий досвід війни

23 Жовтня 2016 09:00
Презентація книги про жіночий досвід війни відбулася в Луцьку.

Книгу "Жінки Центральної та Східної Європи у другій світовій війні: гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства" лучанам представили українські дослідниці Оксана Кісь та Марта Гавришко. Модератором зустрічі була Оксана Ярош.

Презентація відбулася в бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Так, Оксана Кісь зауважила, що половина населення України - жінки, тому їхній досвід війни є важливим, але тривалий час його ігнорували.

Книга розпочалася ще три роки тому з конференції з однойменною назвою. Тоді організатори навіть не думали, що невдовзі тема набуде життєвої актуальності.

В збірці йдеться про життя жінки в окупації, про досвід полону, про жіночий вимір Голокосту. Окрім того, автори порушують проблеми мобілізації жінок та використання для цього ідеологій, стереотипних уявлень. Цікавим є питання, що відбувається з військом, коли туди приходить жінка.

"Адже в суспільстві існують стереотипи, згідно з якими, жінка - берегиня, тому їй негоже вбивати, її місія - народжувати. Маскулінність завжди була пов'язана з військом, саме там чоловіки утверджували свою мужність. Коли ж жінка приходить на війну, вона ставить це під сумнів. Саме з цим пов'язаний як активний, так і пасивний супротив чоловіків у відношенні до жінок у війську", - розповідає Оксана Кісь.


Також під час презентації розповіли про символічність жіночого тіла у військові часи.

"Жіноче тіло може стати як об'єктом насильства, так і засобом для виживання. Особливого, символічного, значення набуває плюндрування ворожої нації через насильство над жінкою. Адже тіло жінки - це тіло нації", - каже дослідниця.

Марта Гавришко, яка досліджує гендерні проблеми учасниць ОУН та УПА, розповіла, що статус жінки тут завжди був нижчим, хоча жіночі вишколи організовували в УПА, зокрема на Волині. Дослідниця спілкується з жінками, які перебували в підпіллі, щоб з перших уст дізнатися про їхній важкий воєнний досвід.

Марта Гавришко звернулася до всіх присутніх з проханням, якщо у когось є рідні, знайомі жінки, які перебували в підпіллі, повідомити їй у мережі Фейсбук. Вона охоче поспілкується з ними.

Проблеми, які порушують у книзі автори, є актуальними і в сучасній Україні, яке перебуває у стані війни.

Нагадаємо, цьогоріч у соцмережі відбулася кампанія проти замовчування насильства над жінками. З хештегом #яНеБоюсьСказати українки зізнавалися у домагання та згвалтуваннях — в тому, про що раніше боялися говорити.

Дослідниці наголосили, що через такі трагічні події та кризові явища, змінюється менталітет жінки та її статус в суспільстві. Свідками та учасниками таких процесів є українці. Все частіше українські жінки утверджуються в політиці, стають експертами в міжнародних та геополітичних питаннях. Раніше ці сфери були суто чоловічими.

До слова, усім присутнім подарували примірники книг.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Свєта Показати IP 23 Жовтня 2016 10:02
Де можна цю книгу купити?
Оксана Ярош до Свєта Показати IP 23 Жовтня 2016 12:42
Книга не для продажу. А для читання вона є в університетській бібліотеці СНУ та у Волинській обласній бібліотеці імені Олени Пчілки.
Фемен Показати IP 23 Жовтня 2016 10:19
А то що в РККА жінки були пілотами ,звязківцями,зенітниками.прожектористами,саперами,медиками,авіаційними спецами то тут ні слова і йшли вони на реальну війну не за пільгами не за посвідченями не за грошима не за земельними ділянками а все таки за РОДИНУ. Не так як нинішні заробітчани 27 тисяч жінок контрактників і я не кажу про передову в сектор нема кого послати хоч на штабні посади.А в українському генштабі є 5 жінок після 1 факультету на генеральських посадах ,тільки кому крім них легше від цього.НЕМАЄ ні слова що в Союзі було більше 5мільйонів солдатських вдов без пільг посвідчень,земельних ділянок,квартир правда нашій бабусі давали раз в рік пів машини тофобрикету і давали це вже з70-х років.Зато яна конотоп з 5 каналу за розбудову та розвиток ЗСУ нагороджена раритетним пістолетом ПСМ
До фемен до Фемен Показати IP 23 Жовтня 2016 12:58
Говорили про те, як ці військові жінки зазнавали насилля і зневаги від своїх же командирів. Тема надзвичайно складна і не завжди героїчна. В книзі порушується більше питань, ніж висвітлено тут. Читайте!
то Показати IP 24 Жовтня 2016 15:10
говорили а ви поїдьте у Вол -Волинський і побачте я стільки не випю

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus