USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

У Луцьку Акме-Університет зустрів гостей

27 Жовтня 2017 07:00
Уже четвертий рік у Луцьку функціонує Волинський Акме-Університет. Його студенти – люди літнього віку, які прагнуть розвиватися, навчатися, впізнавати світ і просто спілкуватися.

Про це повідомляє прес-служба Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Як і в будь-якому університеті, тут проходять заняття. Так, поважних студентів навчають польської й англійської мов, комп’ютерної грамоти, основ психології, проводять заняття з фізичної культури та ін. Лекції для студентів Акме-Унівеситету проводять викладачі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки на волонтерських засадах.

Днями в Арт-галереї Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», що знаходиться на другому поверсі ЦУМу, відбулася конференція на тему «Соціалізація людей літнього віку в сучасному суспільстві». Волинські студенти Акме-Університету обмінялися досвідом з своїми колегами зі Львова, Івано-Франківська, Стрию, Чернівців, Ужгорода та, навіть, Білорусі. Завітали на зустріч викладачі та студенти СНУ.

Голова самоуряду Волинського Акме-Університету Катерина Маркевич відмітила, що університети третього віку вже давно поширені в Європі. Користується такий університет попитом і в Луцьку, адже з кожним разом все більше і більше охочих стати його слухачами. Члени Акме-Університету не лише відвідують заняття, а й ходять у музеї, театр, їздять на екскурсії у інші міста.

Ми давно знайомі з діяльністю Фонду. Ще в 2014 році Фонд надав можливість відпочити у санаторії «Пролісок» учасникам ансамблю, що діє при нашому університеті. Коли ми звернулися з проханням надати нам можливість провести конференцію у приміщенні Арт-галереї нам також пішли на зустріч, – каже Катерина Захарівна.

Тамарі Гловаль – 83 роки. Жінка все життя пропрацювала вчителем . Активна життєва позиція й прагнення до саморозвитку спонукає пані Тамару відвідувати університет третього віку з часу його заснування.

Я живу одна. Діти пороз’їжджалися. Тому Акме-Університет для мене – це насамперед спілкування. Люблю відвідувати лекції з психології, дізнаватися щось нове. Із задоволенням ходжу на руханку, хочеться підтримати свій фізичний стан, – розповідає Тамара Павлівна.

Щопонеділка в нас заняття з психології, по вівторках – польська й англійська мови… Якщо брати участь у всіх заняттях, то кожного дня щось є. Все безкоштовно та за бажанням. А ще в нас дуже розвинута краєзнавча тематика, – розповідає слухачка Акме-Університету Ольга Сміла.

Волинські студенти поважного віку розповіли колегам з інших областей про свої досягнення, провели майстер-клас з саморозвитку слухачів університету. Українською піснею вітав гостей ансамбль «Вишеньки», члени якого також є слухачами університету третього вікую. Також для гостей з інших міст провели екскурсію шляхами древнього Лучеська.

Заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Орест Маховський відмітив, що Фонд завжди підтримує людей, які прагнуть навчатися, отримувати нові знання, розширювати світогляд, хочуть бути адаптованими до вимог сучасного суспільства.

З часу створення Арт-галереї Фонду значно розширилася її діяльність. Два з половиною року тому ми розпочинали з виставки волинського коваля Віктора Семенюка «Мистецтво заради миру». А сьогодні тут окрім експонування робіт відомих волинських митців, організовуємо різноманітні майстер-класи з техніки образотворчого мистецтва, ліпки глиною для школярів, запрошуємо викладачів університетів читати лекторії зі світового та українського мистецтва. Спільно з партнерами фонду ставимо театральні постановки за участю як дітей, так і людей поважного віку. Тому ми із задоволенням допомоглиі і в організації сьогоднішнього форуму Волинському Акме-Університету, зі слухачами якого вже знайомі не перший рік, – резюмував Орест Маховський.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus