USD 39.55 39.85
  • USD 39.55 39.85
  • EUR 39.70 39.90
  • PLN 9.75 9.90

У Музеї волинської ікони реставрують стародавні образи XVIII століття

30 Листопада 2022 21:20
У Музеї волинської ікони продовжуються реставраційні роботи. Нині оновлюють образи предстоячих.

Про це Суспільному Волині розповіла реставраторка Лариса Обухович.

Ймовірне датування образів – XVIII століття. Ці ікони науковці привезли з церкви села Брани Мар’янівської громади, – розповіла реставраторка. Написані вони на сосновій дошці олійними фарбами.

Наразі тривають роботи на етапі тонування вставок реставраційного ґрунту.

У Богородиці і в Іоанна промальовуються великі, виразні сльози: «То є Голгофа, коли по контуру вирізаються фігури розп’яття Ісуса Христа й обабіч нього стоять Богородиця печальна та Іоанн Хреститель з іншої сторони», – говорить Лариса Обухович.
Як розповіла реставраторка, центральний елемент образів – розп’яття, втрачено. Також немає частини зображення Іоанна Хрестителя: «Шашелю не видно. Але живопис мав дуже багато втрат. Оці білі вставки, це вже реставраційне втручання».

Директорка музею Тетяна Єлісєєва розповіла, що багато стародавніх волинських образів оновили львівські та київські майстри з Національного науково-дослідного реставраційного центру.
З її слів, деякі експонати залишаться у столиці: «Це вісім одиниць, які знаходяться у Києві в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури. Вони вже готові. Вони там надійно збережені, і поки не плануємо повертати їх назад».
Раніше ми повідомляли, що в музеї київські реставратори відновили образи, яким понад 200 років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus