USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Україні загрожує дефіцит якісної питної води, – голова Держпродспоживслужби

11 Листопада 2021 19:35
В Україні діють застарілі норми, що встановлюють вимоги до якості питної води, тому вже через декілька десятків років може виникнути її дефіцит.

Про це заявила у четвер, 11 листопада, голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час Форуму з екології та сталого розвитку, який проходить у столиці, пише ТСН.

За словами чиновниці, в Україні потрібно більш активно впроваджувати європейські норми. «Це не питання євроінтеграції, це питання виживання», – наголосила вона.

Владислава Магалецька зауважила, що в Україні діють «Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», у яких відсутні 23 показники безпечності та якості питної води, що містяться у відповідних директивах ЄС.

Окрім того, у чинному законодавстві відсутні норми контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності тощо. З 2021 року нормативи для 4-х показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлоргідрин, хлорати) у Європі у 100 разів жорсткіші, ніж в Україні.

«Сьогодні почали прийматися рішення, які дозволять покращити ситуацію – це обмеження використання фосфатів в миючих засобах та деяких пестицидів (це, приміром, хлорпірифос)», – повідомила голова Держпродспоживслужби, додавши, що теперішні норми в Україні потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського Союзу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 11 Листопада 2021 20:43
справді?!?! monsanto, basf та singenta вже не фінансують? 25 років використання гліфосатів не минули без наслідків?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus