USD 39.55 39.80
  • USD 39.55 39.80
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.90

В Україні користуються ременями безпеки понад 40% водіїв. Дослідження

24 Жовтня 2023 23:14
В Україні кількість водіїв, які користуються ременями безпеки, нині становить 40,14%.

Про це на пресконференції в Укрінформі повідомила директорка Центру демократії та верховенства права Олеся Холопік, презентуючи результати відповідного дослідження.

«Центр демократії та верховенства права разом із ГО Vision Zero, починаючи з 2017 року, проводить дослідження рівня користування ременями безпеки серед водіїв. І сьогоднішнє дослідження показує, що рівень використання ременів безпеки становить уже 40,14%», – зазначила вона.

За її словами, якщо порівняти цей показник із показником 2020 року (26,04% – ред.), то можна побачити значний прогрес у цьому питанні.

Як зазначив керівник дослідження Віктор Загреба, воно проводилося упродовж серпня цього року. До вибірки було включено 30 206 водіїв. Дослідження проводилося у 18 облцентрах: Вінниці, Житомирі, Івано-Франківську, Києві, Кропивницькому, Луцьку, Львові, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Рівному, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому, Черкасах, Чернівцях, Чернігові.

Дослідження проводилося методом спостереження за автомобілями на перехрестях, вулицях і інших безпечних місцях без взаємодії з громадянами.

Координатор дослідження Максим Шульга поінформував, що найгіршими показники щодо користування ременями безпеки були зафіксовано у трьох містах – Одесі, Кропивницькому, Миколаєві.

Хоча у Кропивницькому цей показник зріс у порівнянні з даними 2020 року – до 21,8%. В Одесі і Миколаєві у порівнянні з 2020 роком цей показник знизився і зараз зафіксований на рівні 24,8% і 17,3% відповідно.

Найкращі показники застосування ременів безпеки зафіксовані у Києві та Львові – на рівні 67,1% і 62% відповідно.

У Рівному і Житомирі ці показники становлять 52,6% і 55,7%. Із 2020 року у цих двох містах рівень використання ременів безпеки зріс у понад двічі.

В інших містах рівень застосування ременів безпеки – менш як 50%.

За словами аналітиків, усі міста, крім Одеси і Миколаєва, де рівень користування ременями безпеки у порівнянні з 2020 роком знизився, і Вінниці та Черкас, де зміна у цьому питанні перебуває у межах статистичної похибки, покращили результат у порівнянні із 2020 роком.

«Динаміка – позитивна, ми це підтримуємо і ми вдячні тим людям, які все більше і більше пристібаються, а також – патрульній поліції за її роботу у цьому напрямку. Але ми маємо як держава, як суспільство прагнути досягти європейських рівнів, а це від 97 до 99% у різних країнах», – заявив Загреба.

Як зазначив керівник дослідження, щоб максимально швидко наблизитися до 100-відсоткових показників у цьому питанні, необхідно спільно працювати і надалі і громадянському суспільству, і органам поліції, і виконавчій владі, і законодавцям.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus