USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

В Україні на час карантину знизять тарифи на газ для населення. Подробиці

13 Січня 2021 16:42
Кабінет Міністрів на тлі масових протестів у різних куточках України запровадив державне регулювання цін на газ. Це стосується лише побутових споживачів.

Відповідне рішення ухвалили під час засідання Кабміну 13 січня, пише 24 канал.

Кабінет міністрів України запровадив державне регулювання цін на газ. Планується встановити ціну на рівні 6,99 гривні за кубічний метр газу для побутових споживачів.

«Наразі це найнижча ціна на українській біржі. Водночас деякі облгази сьогодні продають газ для побутових споживачів по 10 гривень і навіть вище. Тобто, пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%», – написав прем’єр Денис Шмигаль у телеграмі.

Шмигаль також дав доручення Міненерго, Мінекономіки та Мін’юсту невідкладно підготувати проєкт постанови КМУ про запровадження державного регулювання ціни на газ на період карантинних обмежень.

Раніше Президент України Володимир Зеленський зібрав на енергетичну нараду Кабінет Міністрів, представників НКРЕКП, очільника «Нафтогазу» та фахівців у галузі економіки, електро- та газової енергетики, щоб розв’язати питання із зависокими цінами на газ для українців.

«Ринкові ціни на сьогодні завеликі, особливо якщо зважати на пандемію. Ми як держава повинні стояти на захисті своїх громадян, а це означає – в економічному плані теж», – наголосив Зеленський.

Очільник Міненерго Юрій Вітренко заявив, що рішення про зниження тарифів на газ на 30% запрацює вже з лютого. Тобто з 1 лютого всі споживачі України будуть сплачувати суттєво менше за природний газ.

«Окрім цього, є низка рішень щодо цін за розподіл газу – так звана абонплата. Також ми опрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – проситимемо про прийняття відповідного законопроєкт і зниження ціни в галузі розподілу газу і зменшення цієї абонплати», – додав Шмигаль.

Як повідомлялося раніше, 1 січня 2021 року в Україні зросла ціна на газ. Відповідні зміни наприкінці 2020 року ухвалив тарифний регулятор.

Через це у Полтаві, Миколаєві, Харкові та Кривому Розі 10 січня люди вийшли на протест. Вони вимагали повернення старих тарифів.

11 січня на акції протесту вийшли також мешканці Львова, Івано-Франківська, Херсона, Кропивницького та Чернівців.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
лучани Показати IP 13 Січня 2021 16:52
З лютого? Це вже зима закінчується.
Анонім до лучани Показати IP 13 Січня 2021 17:20
А Ви реально думали, що влада щось зробить? Це так для піару і чергового відосика.
Отакої Показати IP 13 Січня 2021 17:54
Державне регулювання ціни!Ви сповна розуму.На вас дивляться як на дикунів,бо це в 2021році.Ми що,знову в ссср???Сірники по копійці і ковбаса по 2.20???І ви хочете інвестицій і дешевих кредитів.О,май гат!!!
Марія Василівна Коза Показати IP 13 Січня 2021 18:09
Так, це все такий огидний піар. Це все знущання над тими українцями, які не мають ні субсидій, ні пільг, а кожного місяця справно платять 100% за газ, світло, воду, інші комунальні платежі. Ось за рахунок таких людей, які 100% оплачують комунальні платежі, держава і виїжджає. Як можна кожного місяця платити тільки за один газ то по 2500 грн., то скаче ціна до 3000 грн., а ще на світло ціна підскочила, на холодну воду. За квартиру площею 95 кв. метрів, правда у нас стоїть двоконтурний газовий котел, я плачу зимою біля 4550 грн. кожного місяця. І це при тому, що я дуже економлю електроенергію і природній газ, котел працює тільки вдень, вночі котел повністю відключаємо. Взимку за місяць використовуємо біля 230-280 куб. метрів газу (приклад: 250х9.50=2375 грн.).
Анонім до Марія Василівна Коза Показати IP 13 Січня 2021 20:16
А Вы не заметили, что с каждым годом газа уходит все больше и больше. У меня раньше уходило газа на 94 кв.м. 300 кубов в холодную зиму. А теперь за теплый декабрь ушло 430 кубов. Как так? Что за фокус? Площадь квартиры не менялась, погода - теплеет, а газа уходит все больше. Чудеса, однако...
скептик Показати IP 13 Січня 2021 18:16
уряд "ощасливлює" ціною 6,99 ГРН за куб м - це 250 доларів за 1000 куб м. на нью-йоркській товарній біржі ціна природнього газу у 2020 році коливалась від 55 (липень) до 129 (листопад) доларів за 1000 куб м. ТО ЗВІДКИ взялась ціна 250 дол ? тим більше на газ українського видобутку !!!!!!! ЗЛОДІЙНЯ ЗЕЛЕНОЖОПА !!!!!!
Отакої Показати IP 13 Січня 2021 18:30
"Всі дивилися на нас і офігівалі..."Прощай МВФ,як казав голобородько-пішли ви в д...а борг ого-го,вже і "друк" не допоможе.Невігласи,яких вибрав цей люд-це щось...
Anton Показати IP 13 Січня 2021 18:38
Постачальник ТОВ "ЛЬВІВ ГАЗЗБУТ" Контакт-центр: 0322 423 104 ЦІНА / грн за 1 м3 / 9.896911 грн.
Добра зе новина Показати IP 13 Січня 2021 18:41
Можна буде не платити 29, 30 і 31 лютого.
Отакої Показати IP 14 Січня 2021 08:02
Державне регулювання можливе лише в росії,білорусі і туркменістані.Коли премєр говорить про державне регулювання-це просто дешевий, незграбний популізм.Це вам скаже будь який експерт і економіст.Це нам всім вилізе боком у найближчий час,в приклад олія,яйця,бензин....і т.д.Прикро,що вибрали таких невігласів...