USD 39.45 39.75
  • USD 39.45 39.75
  • EUR 39.62 39.90
  • PLN 9.75 9.90

В Україні оголосили перші вироки за підробку COVID-сертифікатів

1 Жовтня 2021 19:39
Житель Івано-Франківщини та жителька Хмельницького отримали штрафи за підробку сертифікатів про вакцинацію проти COVID-19.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Обоє потрапили в поле зору правоохоронців, коли намагалися перетнути з підробленими документами польський кордон.

У першому випадку чоловік на ім’я Анатолій Іванцюк з села Бабче Івано-Франківської області знайшов в інтернеті бланк про щеплення вакциною Pfizer з реквізитами обласної клінічної лікарні, звантажив його на комп’ютер, вписав туди свої дані та свого сина, після чого підробив підписи лікаря.

15 вересня Іванцюк спробував перетнути кордон в бік Польщі у пункті пропуску «Рава-Руська–Гребенне». Однак прикордонники просканували документ і зрозуміли, що він несправжній. Чоловіка затримали за підробку документів. Суд визнав його винним і призначив 850 гривень штрафу.

Того ж дня інший суддя розглянув схожу справу. Працівниця АЗС «БРСМ» у Хмельницькому Альона Михалюк теж завантажила з інтернету сертифікат про вакцинацію препаратом Pfizer з реквізитами медичного закладу «Мірамед», внесла туди свої дані та підробила підпис лікаря.

Її затримали під час перетину кордону з підробленим сертифікатом у ПП «Рава-Руська-Гребенне» 11 вересня. Жовківський райсуд оштрафував жінку на 850 грн.

Свої вироки обоє можуть оскаржити в апеляційній інстанції упродовж 30 днів.

Зазначається, що за останній місяць українські прикордонники виявили понад 500 таких фальшивих сертифікатів. Переважно люди замовляють їх в інтернеті або безпосередньо в черзі на кордоні. Загалом з початку року поліція вже відкрила 357 кримінальних проваджень щодо цього.

Читати ще: У МОЗ визнали, що українці підробляють COVID-паспорти

Вироки Жовківського суду стали першими в Україні, які стосуються покарання саме за виготовлення підробних COVID-сертифікати. При цьому за статтею 358 ККУ мінімальний штраф за виготовлення підроблених документів складає 17 тисяч гривень, а за використання підробки – лише 850 гривень. Однак Жовківський районний суд вирішив обмежитися меншим. Судячи з даних держреєстру судових справ, люди, які купують підроблені сертифікати, також отримують штрафи по 850 гривень.

Раніше у Міністерстві внутрішніх справ пояснили, як планують перевіряти COVID-сертифікати українців. Для цього розробили програмне забезпечення для зчитування QR-кодів.

З кінця вересня в застосунку «Дія» та на порталі можна згенерувати COVID-сертифікат про щеплення різними вакцинами.

Нагадаємо, за підробку COVID-документа - штраф до 34 тисяч гривень або обмеження волі до двох років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Сергій Показати IP 1 Жовтня 2021 20:10
Хто ще вважає,що вони знайшли бланки в інтернеті,а не купили їх в лікарів?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus