USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.88

Вчені вперше знайшли зв'язок між ураженням легенів та ушкодженням мозку при COVID-19

15 Березня 2021 17:43
Ще влітку 2020 року лікарі помітили, що при коронавірусі ускладнення на центральну нервову систему виникають у багатьох пацієнтів. І часто навіть без виражених респіраторних симптомів у інфікованих.

КТ часто використовують при діагностиці пацієнтів з COVID-19. Вчені зі США вирішили з’ясувати, чи можна за допомогою знімків комп’ютерної томографії спрогнозувати ускладнення на мозок, пише 24 канал.

Тож дослідники проаналізували медичні дані 135 пацієнтів з різних країн в період з березня по червень 2020 року, яким зробили КТ легенів і МРТ головного мозку.

Результати дослідження

Вчені виявили, що чим більше патологічних змін було на КТ легенів, тим з вищою ймовірністю у пацієнтів виникали інсульт та інші ускладнення головного мозку.

Загалом у 36% пацієнтів з серйозними змінами в легенях частіше траплялись інсульти, внутрішньочерепні крововиливи, а також лейкоенцефалопатія та інші ускладнення.

«Це означає, що викликані COVID-19 важкі ураження легенів можуть вказувати на серйозні ураження мозку, а результати КТ можуть допомогти лікарям їх прогнозувати», – розповів автор роботи Абделькадер Махаммед.

Він додав, що ці результати дуже важливі для профілактики інсульту у хворих пацієнтів з коронавірусом.

Під час подальших досліджень вчені планують краще пояснити цю кореляцію. Але дослідники переконані, що отримані результати для прогнозування ускладнень можна почати використовувати вже сьогодні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus