USD 39.60 39.92
  • USD 39.60 39.92
  • EUR 39.75 40.10
  • PLN 9.90 10.12

Від 250 до 300 грн за літр меду: волинські пасічники пояснили, чому зросла ціна

31 Травня 2022 15:51
Цьогоріч ціна меду буде більшою, кажуть пасічники Волині. На це впливає багато факторів. Один із них – збільшення цін на паливо.

Про це у програмі «Актуально» на 12 каналі розповіли голова ГО «Пасічник Волині» Юрій Мещеряков та пасічник, член робочої групи при Міністерстві економіки Андрій Бабій.

«Мед на Волині дається дуже важко. Це і погодні умови, і не така медоносна база, щоб можна було багато брати мед. Але є й у нас такі регіони, де пасічники беруть від 10 до 20 літрів з вулика», – каже Юрій Мещеряков.

За словами пана Юрія, ціна меду на сьогодні може коливатися від 250 гривень до 300 за літр.

«Багато людей думають, що мед повинен коштувати дешевше, ніж цукерки чи цукор. Це помилкова думка, яка не відображає сутності праці пасічника. На сьогодні формування ціни залежить від витрат пального. Тому що, щоб брати мед на Волині, треба їздити, «кочувати». Треба їздити по полях гречки чи іншої культури, щоб назбирати меду, бо якщо стояти на місці, то його буде мало. Люди мають розуміти таку ціну, тому що мед це не цукерка, яку можна за раз з’їсти», – підсумував гість.

Пасічник Андрій Бабій каже, що найбільш цінний мед – це лісовий і липовий. Лісовий, тому що більш екологічний. Акацієвий також хороший, але на Волині його мало.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 18
Анонім Показати IP 31 Травня 2022 16:19
Бджоли на солярці літають?
скептик Показати IP 31 Травня 2022 16:20
"Один із них – збільшення цін на паливо" БДЖОЛИ ЛІТАЮТЬ на авіаційному керосині, а вулики працюють на А-98 Супер
медовІК Показати IP 31 Травня 2022 16:45
Нахабні бариги! Але щоб на стільки підняти - це жах? Їжте самі той мед! Людям ні зарплати ні пенсії не підвищують, так що виливати свій мед будете!
Ірина до медовІК Показати IP 1 Червня 2022 09:53
Бджоли потребують систематичного догляду. Спробуй займатися бюджолярством, то побачиш наскільки це легко та просто. Особисто я майже меду не їм, хоч мій чоловік і має пасіку...нічого живу якось Чоловік отримує 2800грн. пенсії, старається отримати хоч якийсь додатковий заробіток. Тому їсти чи не їсти, купувати чи не купувати - це справа особиста, добровільна.
ВІРУС Показати IP 31 Травня 2022 17:05
Я кого милого ПАСІЧНИКИ мають,щось ПОЯСНЮВАТИ?
ВІРУС Показати IP 31 Травня 2022 17:33
ТИМ У КОГО БДЖОЛИ НА СОЛЯРЦІ ЛІТАЮТЬ І ХЛІБ НА ДЕРЕВАХ РОСТЕ МЕД ПО 500 ГРИВЕНЬ
скептик до ВІРУС Показати IP 31 Травня 2022 19:27
купи собі губозакаточну машинку. у Польщі ріпаковий і гречаний мед (той що продають великі вулєнські бзджолярі) коштує 100 грн за кг. дорогий вересовий мед ( яким тут не пахне) у Польщі коштує 350 грн за кг
пасічник Показати IP 31 Травня 2022 19:24
Перекажіть Мещерякову і Бабію (можливо, він в бабах добре розбирається?), що від такої ціни у покупців може злипнутись дупа. Часто (як пасічник), заходжу на ринок і навіть по старій ціні мед не продається. Продавці стоять і позіхають. До речі, найкращий мед не лісовий, а мед з польових квітів. "Пасічники", які влізли в екран, цього не знають. А липового меду не буває (чистого). Тому що в спеку липа неохоче віддає нектар. Будь-який мед - поліфлорний - з різних квітів. Тим паче, якщо бджіл не вивозять на нектарні "пасовища". Монофлорного меду не буває, може лише переважати якийсь один чи два медоноси.
лінивець Показати IP 31 Травня 2022 21:15
Коротше кажучи у бджіл зросла оренда вуликів, а на світовому ринку вони беруть пилок по курсу доллара-це спричинило підвищення ціни
Бджоляр Показати IP 31 Травня 2022 23:44
А ви візьміть заведіть пасіку походіть біля їх тоді і зрозумієте чому ціна така як за ранню полуницю по 150 -200 за кіло то це не влом,що сів і немо а літр меду за місяць аби з'їв
Ірина до Бджоляр Показати IP 1 Червня 2022 09:58
Повністю підтримую.
Народна прокуратура Показати IP 1 Червня 2022 09:41
- Дядьку, а чому у вас помідори по 300 грн. за кілограм? - Просто дуже гроші потрібні
Пасічник Показати IP 1 Червня 2022 10:21
Ціна меду обумовлена ростом цін: 1. на вощину майже на 50-80% 2. На деревину(вулики, рамки) майже на 200% 3. На паливо (логістика) перевезення, кочівлі - майже на 200% 4. на тару для зберігання - на 30-40% Тому мед здорожчав не за рахунок переоцінки роботи пасічника чи накруток, просто його собівартість стала вища на 50%
Пасічник Показати IP 1 Червня 2022 10:27
Після Трійці буду продавати по 200 за 1 л.(1.5 кг) пластикове відеречко. Тел. 099243422вісім Олена
Леонід Показати IP 1 Червня 2022 11:47
Безпредметне сперечання на рівному місці. Кожен мая право виставити за свій товар ціну таку, яку вважає за потрібне. Покупець або ж посміється, або ж купить. Ринок є ринок. Але ніхто не може диктувати, кому що і за скільки продавати.
Богдан Показати IP 16 Червня 2022 18:43
Неуки не розуміють цінність меду, соромно за вас!
Ціную працю Показати IP 26 Червня 2022 23:46
Народ схаменіться, ціна на мед вже не перший рік занижена, підкреслюю на СПРАВЖНІЙ мед!!!! Більшість і уяви не мають скільки праці вимагає ця справа!!! Всі думають що бджоли самі носять і мед рікою ллється.... Спробуйте самі або поспілкуйтесь з пасічниками, може хоч тоді задумаєтесь, що гріх на пасічника говорити що він барига. Я сам займаюся і маю невелику пасіку, ви і уявити не можете скільки часу йде на цю справу, якби не задоволення і користь давно б закинув це не вигідне ремесло!!!! А пишуть такі коментарі напевно і самі ж бариги, які купили товар за х1, пючі каву продають за х2. Або зганяли за авто і накинули зверху стільки , що пасічник за сезон не відкачає... Пасіка, чесна пасіка -дуже трудомістка!!!! І ціна на справжній мед мінімум 300 грн за літр... Шановні колеги поважайте себе і свою працю....