USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Від 9 до 49 копійок: скільки в луцьких супермаркетах відтепер коштують одноразові пакети

10 Грудня 2021 14:59
Відповідно до постанови Кабміну, з 10 грудня в усіх українських магазинах одноразові пластикові пакети мали б стати платними. Однак чи доводиться від сьогодні платити за поліетиленові пакети лучанам?

Аби з’ясувати це, журналісти Інформаційного агентства Волинські Новини завітали в місцеві магазини найпопулярніших мереж.

У супермаркеті «Салют» у мікрорайоні ЛПЗ одноразові пластикові пакети продають за 49 копійок.

Інформацію про те, що пакети від сьогодні платні, та відповідні цінники розміщено на кожній стійці з пакетами.

Окрім того, додатково про вартість пакетів покупців інформують на касах.
Дев’ять копійок за пластиковий пакет без ручок і 12 копійок за пакет із ручками – стільки доводиться платити клієнтам супермаркетів «АТБ».

У магазині мережі на вулиці Бенделіані скрізь розміщено відповідну інформацію. Цінники, які інформують покупців про вартість одного поліетиленового пакета, містяться на кожній стійці.
Натомість жодного повідомлення про нововведення ми не помітили в супермаркеті «Сільпо», що в самісінькому центрі Луцька.

Своєю чергою, працівники магазину розповіли, що одноразові пластикові пакети відтепер тут коштують 10 копійок. Анонсували, що готують цінники й оголошення, які незабаром розмістять біля полиць та розкладок із товарами.

Нині ж про платні пакети інформують покупців на касі, а також закликають їх не брати пакетів більше, ніж їм потрібно.
Немає жодного повідомлення про те, що за пакети вже потрібно платити, і в маркеті «Сім23» на проспекті Волі. Рулон із пластиковими пакетами тут можна знайти тільки біля кошиків із фруктами.

У відповідь на запитання касирка магазину зазначила, що один поліетиленовий пакет коштує 10 копійок.
Жодного пакету біля товарів ми не побачили в магазині «АВС» на вулиці Гнідавській.

Продавчиня пояснила, що їх прибрали з прилавків у зв’язку з нововведеннями. Наразі власник магазину з’ясовує, як і за скільки будуть тут відпускати пакети покупцям.
Нагадаємо, 1 червня 2021 року Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів на території України. Ця заборона не стосується біорозкладних пластикових пакетів, а також надтонких пакетів, призначених для пакування свіжої риби та м’яса, сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою. Їхня заборона планується після 2023 року.

Для адаптації та виведення з обігу пластикових пакетів надають три місяці.

Ціни на пакети мають врешті становити:

- пакет без ручок і без бічних складок – дві гривні;

- пакет без ручок з бічними складками – дві гривні 50 копійок;

- пакет з ручками і з бічними складками – три гривні.

За безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів суб’єктів господарювання каратимуть штрафом у розмірі від 1700 до 3400 гривень, а за повторне протягом трьох років вчинення такого ж порушення – у розмірі від 3400 до 8500 гривень.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 38
Покупець Показати IP 10 Грудня 2021 15:20
Де альтернатива, де біорозкладні та бумажні пакети? Чому іде тільки заборона, а альтернатива не пропонується? До того ж ціна пакетів завжди закладалася в вартість продуктів. Ціни на продукти знизилися?
Олег до Покупець Показати IP 10 Грудня 2021 16:36
В якій країні ти живеш??
1819 Показати IP 10 Грудня 2021 15:30
Я ще зробив би платні корзини в супермаркетах, типу якщо взяв корзинку-плати гривню. І на продукти, які в холодильниках стоять, теж накинувши пару гривень, так як вони для нас продаються, то чого магазин має платити за електрику, яку вони використовують!!
Мать-природа до 1819 Показати IP 10 Грудня 2021 15:47
Поїдьте в ліс або на берег річки. Там від пластику вже живого місця немає. За кордоном майже всі приходять з багаторазовими пакетами. Або платять 50 євроцентів (15 грн) за пакет-майку. В лісі в них чисто (принаймні, в Німеччині.)
777 до Мать-природа Показати IP 10 Грудня 2021 16:37
А при чем тут пакеты в супермаркетах.если люди свиньи?
Петро до Мать-природа Показати IP 10 Грудня 2021 16:48
Чисто там де не смітять. Мало хто забирає сміття з пікніка після себе до дому, а за кордоном це ОБОВ'ЯЗОК! І штраф за неприбране сміття буде захмарним. (а тут сміття навіть самі везуть в ліс щоб не платити за вивіз комунальним службам). Чи не так?
Орест до Петро Показати IP 10 Грудня 2021 19:30
Мабуть, багато-хто забирає сміття з пікніка, але достатньо 1 свині на 100 людей і цього "хватить".
Турист до Мать-природа Показати IP 10 Грудня 2021 17:00
В Німеччині чисто бо там не ср¥ть!
1819 до Мать-природа Показати IP 10 Грудня 2021 17:18
Це був сарказм, але добре, що ви знаєте як в лісі та на берегах річок, за кордоном, особливо в Німеччині. Раджу тоді ознайомитись з статистикою забруднення повітря в кривому розі. Доречі батьківщина нашого президента ;)
природолюб до Мать-природа Показати IP 10 Грудня 2021 19:23
Треба, щоб відповідні органи працювали і карали порушників і гаманцем і свободою, тоді толк буде! А так розплодили дармоїдів, що лише хабарами «харчуються» - от і результат!
Ната до Мать-природа Показати IP 10 Грудня 2021 20:26
Ну да ну да... 9 копійок - 49 копійок це саме та ціна яка зупинить людей купувати пластикові пакети....
Олександр до Мать-природа Показати IP 11 Грудня 2021 15:01
Повірте, що чисто в них не через платні пакети. Це ж очевидно
Лучанка до 1819 Показати IP 10 Грудня 2021 16:54
І вхід і вихід з магазинів платними!)))) а ще за доставку продуктів і орендну плату за місце, яке продукти займають)))
Радувець Ларіса до 1819 Показати IP 10 Грудня 2021 16:58
Ти можеш тільки як кіт на глині зробити!
логун до 1819 Показати IP 11 Грудня 2021 02:30
Треба зробити платним вхід у магазин.
Лучанин Показати IP 10 Грудня 2021 15:30
Будем тепер ходити в магазин з своїми пакетами** В кожної господині є пакет з пакетами** Дивує як наш уряд дбає про екологію* Безкоштовно це шкідливо за гроші ні** Ще б вхід зробили платним* А що непогана ідея*
Пильний Показати IP 10 Грудня 2021 15:31
Заживем!
Всім Показати IP 10 Грудня 2021 16:19
Годі скиглити. Одноразові пакети мають коштувати від п'яти до десяти гривень, але в якості акцизного податку. Ці кошти мають окремим рахунком надходити на різного роду регіональні фонди: ОТГ, район, область. За ці кошти прибирати засмічене, проводити виховну роботу, висаджувати на звільнених від сміття ділянках дерева, кущі, все, що знищили люди. А ще встановити штрафи за незабезпечення покупців екологічною упаковкою. Халяви або не повинно бути, або вона має дорого коштувати
Твоя смерть до Всім Показати IP 10 Грудня 2021 17:51
Ну і сказочний долб**об!!!!!
ЗнайЮ Показати IP 10 Грудня 2021 16:36
Більшість мас так і нічого не дійшло. Хочуть жити як в європі, а гадити як в московії.
Луцьк Показати IP 10 Грудня 2021 16:40
Ініціатива правильна, бо ті пакети на кожному кроці сміття створюють. Безкоштовне призводить до безвідповідального використання. Альтернативи, думаю, будуть швидко - ринок обов"язково зреагує на це. Біорозкладні? - а на які складові вони розкладаються? хтось знає? Раніше не було тих тоненьких пакетів, і ніби і проблем з цим не відчували.
Ната до Луцьк Показати IP 10 Грудня 2021 20:33
Правильно.... Супермен під назвою 10/ 49 спішить на допомогу ...ахаха ...Шановний, не ціну треба за пакетики ставити, а з пелюшок дітям розповідати як берегти те що безкоштовне ... Ставок, ліс, берег ... Природу бо це не що інше як наш дім, бо потім з конурки під назвою квартира страшно буде на вулицю вийти як нехтувати певними правилами. А ще невихованим дядям і тьотям що викинули посеред вулиці сміття тикнути його назад в руку і вказати на найближчий смітник, а то декого тато і мама по житті не виховували ....А оці 10 копійок це насмішка ... Це вроді і нічого, але з кожного по 10 коп і вже комусь накопиться враховуючи потік людей...Це не боротьба за Планету, це проста жадібність гнилого чиновника, вроді і фігня, але скубнути треба з кожного.
Народна прокуратура Показати IP 10 Грудня 2021 16:42
Цікава турбота про екологію: виробництво,яке труїть лучан і внаслідок якого сморід стоїть на весь обласний центр або шкідлимві викиди вкривають весь район ДПЗ, уряд зупинити не здатен. А от ввести побори з громадян за пластикові пакети - ніяких проблем немає
К.лучанин Показати IP 10 Грудня 2021 16:49
Наша влада , це влада шпани! Воно ж не розуміє що робить. Де утилізація отого всього? Платне воно буде чи безкоштовні пакети. Знову за рахунок громадян. Владо, ви зовсім з глузду зійшли!Дайте бізнесу завдання і свободу дій, зменшіть податки і питання з пластиком вирішиться. До слова, у нас вся молочна продукція (кефір,сметана, молоко і т.д.) в пакетах! Це означає що чекайте люди росту цін на це! Хоча в ціні забита переробка, але хто на це зважає в Україні бо ми ж особливі до еуропи влада хоче. Я не хочу бо європейський рівень життя треба робити спочатку в себе і для цього є всі можливості.
R2-D2 Показати IP 10 Грудня 2021 17:18
Будемо, хто памятає, як часи СРСР: мили і сушили ті поліетиленові пакети не по одному разу)))
К.лучанин до R2-D2 Показати IP 10 Грудня 2021 17:53
А ще , памятаєте , як приходиш в магазин і купуєш приміром масло чи оселедець, а продавець немає у що покласти (якщо у вас нічого нема)і масло кладе у газету, оселедець також. Над таким торговим сервісом весь світ сміявся.Потім вже зявилась упаковка і молоко в пакетах. Даремно відмовились від скляної тари, яка мала оборот.Але заводи зруйнували. Я думаю що повернуться до цього.
Експерт Показати IP 10 Грудня 2021 18:43
Вот теперь опыт СССР по стиранию пакетов пригодится, борьба за экогичность какая-то слабая, заводы выпускают кучу лишних нафиг не нужных автомобилей, качество их падает постоянно, а цена растёт. Зачем ценник на пакет, если его добавляют в цены на продукты?
К.лучанин до Експерт Показати IP 10 Грудня 2021 19:56
Ви попали в ціль, в 10-ку!
Ната Показати IP 10 Грудня 2021 20:21
Перепрошую, а де заборона то ? Віднині просто те що давали безплатно будуть давати тільки за кошти. Скільки пафосу в заявці... Очистити природу від лишнього сміття, не забруднювати довкілля...а на ділі скоро дихати повітрям теж стане платно і за кожен кілометр пройдений по землі прийдеться заплатити... Просто ці уроди державні вже не знають чим подавитися.
Олег Показати IP 10 Грудня 2021 20:27
Піду куплю десять мандаринів, кожен окремо зважу і на кожен наліплю стікер з ціною!
Читач Показати IP 10 Грудня 2021 21:58
Щоб ви так за собою прибирали, як галасуєте з приводу цих пакетів, пляшок та іншого непотребу.
Хотяч до Читач Показати IP 11 Грудня 2021 02:37
Причому тут прибирання. Мова йде за вартість пакета,вага якого враховуеться при зважуванні продукту і людина вже платить за пакет. Чим більше вартість товару,тим більше ви платите за пакет ,який важить два грамиваги. Це ці магазини треба штрафувати за невиконання постанови,а не пюдей.
До лучан Показати IP 10 Грудня 2021 23:25
Так нічого страшного не станеться, якщо ви дійсно не будемо важити окремо кожен мандарин в пакет. Будь ласка - платіть гроші і купуйте пакети. Але це вже абсурд - пакет молока, сметани,майонез ще в один пластиковий пакет, для чого? а за гроші уже подумають...Хоч за час карантину стільки тих рукавиць і кульочків марно використаних , що жах. Для чого продавці на касі сидять в одноразових рукавицях? Це скільки їх викидають...
Guest Показати IP 11 Грудня 2021 08:02
Тепер касир має мені 20 мандарин по одній штуці просканувати та на закуску виноград по-штучно!
Читач до Хотяч Показати IP 11 Грудня 2021 09:37
Тому й то ця плата має бути оголошеною як плата за утилізацію цього виробу. Якщо українці розумово не готові до роздільного збору сміття, йдеться про тих, хто організовує вивезення сміття, хто вивозить, хто скидає усе сміття в один контейнер, хто залишає пластик де з рук випаде. Додаткова плата. Але разом з тим варто запитати про роздільний збір сміття луцьких та інших депутатів, міського голову, оте комунальне підприємство, муніципалів і навіть поліцію, коли слово екологія набуде для загрозливого їх життю значення.
Анонім до Читач до Хотяч Показати IP 11 Грудня 2021 12:17
Треба ставити питання перед торговими власниками, які не виконали забезпечення безпечного виду пакування,а не наказувати людей, яких зараз насильно, свідомо примушують купляти отруйну упаковку.
Хотяч до Читач до Хотяч Показати IP 11 Грудня 2021 16:36
це чергове лохотронство.
Дідо Показати IP 12 Грудня 2021 13:43
З'їли. Ще раз. Всі купують пакети аж гай шумить. Надприбутки в депутатських кишені.