USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Волинь для Порошенка – «перлина», а для Гунчика – «житниця»

4 Грудня 2014 18:01
З нагоди 75 річниці з дня створення області вітання волинянам адресували перші особи країни. Зокрема, лист від Президента України Петра Порошенка під час урочистостей з нагоди 75 річниці з дня створення області, зачитав голова ОДА Володимир Гунчик.

«Дорогі волиняни! Щиро вітаю вас з 75 річницею від дня утворення Волинської області. Волинь – це перлина української землі з тисячолітньою історією, неповторною красою природи, унікальною культурною спадщиною. Це край талановитих і працелюбних людей. З волинською землею пов’язана доля багатьох українських діячів у різних сферах життя. Серед них - історик і політолог В’ячеслав Липинський, художник Андроник Лазарчук, математик Михайло Кравчук.

На Волині проживала родина Косачів, яка подарувала нашу геніальну Лесю Українку. Завдяки високому патріотичному духу і національній свідомості волиняни завжди перебували в авангарді борців за Україну. Так було в минулому, так і зараз. Ви одними з перших стали на захист європейського майбутнього країни під час Революції Гідності. А нині мужньо відстоюєте територіальну цілісність і незалежність нашої Вітчизни. Впевнений, що Волинська область має посісти належне місце серед інших регіонів України в розвитку промисловості, сільського господарства та туристичної галузі», - йдеться у зверненні Президента, окреслюючи таким чином її розвиток на найближче майбутнє.

Власне, під час урочистостей голова ОДА вручив державні нагороди волинянам, згідно з указом Президента. А ще Володимир Гунчик згадав усі віхи історії Волині від часів Київської Русі до сьогодення.

Власне, одним з найбільших досягнень області сучасності голова ОДА вважає розвиток сільського господарства, адже Волинь цьогоріч зібрала найвищий за всі роки незалежності урожай зернових – більше мільйона тонн. Такий результат був лише у 1987 році. 12% українського цукру виготовлені на Волині. Крім того, волинська промисловість – не на найгіршому рахунку, вважає він. Волинські підприємства постачають продукцію в більше 30 країн світу, посідаючи почесні місця з-поміж промислових підприємств Європи.

Згадали присутні й усіх полеглих волинян під час репресій, збройних конфліктів, зокрема й АТО. До слова, Волинь з початку АТО понесла найбільші втрати з-поміж регіонів України. В зоні антитерористичної операції загинуло 77 волинян. Волинська 51 бригада однією з перших стала на захист територіальної цілісності й суверенітету України, вона ж зазнала найбільше втрат.

Потому волинян від імені голови Верховної Ради Володимира Гройсмана привітав голова облради Валентин Вітер і нагородив почесних громадян Волині письменника й журналіста Володимира Лиса та краєзнавця Ярослава Царука, а грамоту Верховної Ради отримала директор санаторію матері і дитини «Пролісок», депутат облради Валентина Касарда.

«За 75 років наша область розвинулась економічно, соціально. Наша область – одна з найкращих областей. На це впливає й менталітет волинян. А найбільша проблема краю – як найкраще допомогти нашим воїнам і як сформувати бюджет, щоб ми могли їх забезпечити. Вирішимо цю проблему, то здається інших проблем немає, з якими ми не зможемо впоратися», - зауважив голова облради.
краєзнавець Ярослав Царук
краєзнавець Ярослав Царук
директор Волинського академічного театру ляльок Данило Поштарук
директор Волинського академічного театру ляльок Данило Поштарук
Народна артистка України Ольга Осик
Народна артистка України Ольга Осик
коровай від Ковельського хлібокомбінату з рук Катерини Бондар
коровай від Ковельського хлібокомбінату з рук Катерини Бондар
член Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, учасник антитерористичної операції на Сході України Микола Сичук
член Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, учасник антитерористичної операції на Сході України Микола Сичук
голова Волинського облвиконкому у 1990-1992 роках, представник Президента України у Волинській області у 1992-1994 роках, депутат Волинської обласної ради шести скликань Володимир Блаженчук
голова Волинського облвиконкому у 1990-1992 роках, представник Президента України у Волинській області у 1992-1994 роках, депутат Волинської обласної ради шести скликань Володимир Блаженчук
Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, поет Василь Слапчук
Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, поет Василь Слапчук
директор сільськогосподарського підприємства «Рать» Луцького району Віктор Шумський
директор сільськогосподарського підприємства «Рать» Луцького району Віктор Шумський
голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик
голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик
директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк
директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк
ліцеїст виконує Гімн України
ліцеїст виконує Гімн України
Директор обласного центру перепідготовки держслужбовців Тетяна Литвиненко
Директор обласного центру перепідготовки держслужбовців Тетяна Литвиненко
радник голови Волинської ОДА Борис Кондратюк
радник голови Волинської ОДА Борис Кондратюк
митрополит Волинський і Луцький Ніфонт
митрополит Волинський і Луцький Ніфонт
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
Митрополит Луцький і Волинський Михаїл
начальник обласного управління освіти Валентина Загрева та начальник обласного управління охорони здоровя Ігор Ващенюк
начальник обласного управління освіти Валентина Загрева та начальник обласного управління охорони здоровя Ігор Ващенюк
Голова Федерації проспілок Волинської області Іван Карпомиз
Голова Федерації проспілок Волинської області Іван Карпомиз
начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига
начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига
член Волинської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану, учасник антитерористичної операції на Сході України Михайло Сичук
перший заступник голови Волинської ОДА Сергій Кудрявцев (справа)
перший заступник голови Волинської ОДА Сергій Кудрявцев (справа)
головний лікар ВОКЛ Іван Сидор та колишній керівник ВОДТРК, Заслужений журналіст України  Святослав Пирожко
головний лікар ВОКЛ Іван Сидор та колишній керівник ВОДТРК, Заслужений журналіст України Святослав Пирожко
директор Волинського обласного центру зайнятості, депутат облради Раїса Кучмук
директор Волинського обласного центру зайнятості, депутат облради Раїса Кучмук
депутат облради Ігор Чорнуха
депутат облради Ігор Чорнуха
депутат облради Іван Смітюх
депутат облради Іван Смітюх
колишній голова облради Володимир Войтович
колишній голова облради Володимир Войтович
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 33
Анонім Показати IP 4 Грудня 2014 18:43
Волинь для Гунчика - ЗЛАЧНЕ МІСЦЕ ! Де б він міг стільки набашляти грошей за рахунок рідних волинян?
Сolonel до Анонім Показати IP 4 Грудня 2014 21:38
Якась штучна совково більшовицька дата, яка принижує Волинь і волинян. А що 76 років тому про Волинь ніхто не чув і не знав? 80% присутніх в залі причетні до нинішнього плачевного стану справ в державі, місце їм за гратами... а тут є "повод веселится", отримати медальку, ордена, розказати що «За 75 років наша область розвинулась економічно, соціально. Наша область – одна з найкращих областей. На це впливає й менталітет волинян." Це в державі в центрі Європи, яка займає 136 місце в світі по якості і рівню життя
Григорій Іванович до Сolonel Показати IP 4 Грудня 2014 21:51
"18 сентября этого же года в Луцк вступили части Красной армии, затем установлена советская власть. 4 декабря 1939 года образуется Волынская область." Википедия. От радости то....А день рождения Саталина скоро празновать начнете?
Віталій до Григорій Іванович Показати IP 4 Грудня 2014 22:10
Ну чого ж? 75 років тому темних поліщуків почали виселяти до Сибіру. Побачили трохи світу, безкоштовно в теплушках, за рахунок НКВД. От і святкують косоголові.....нащадки
дійсно Показати IP 4 Грудня 2014 18:57
Зібралися всі, кого треба давно люстранути... Пів зали точно заслужили на смітничок !
гкн Показати IP 4 Грудня 2014 19:07
Зажрані вони усі!Потрібно було влаштувати громадську люстрацію зі смітниками сьогодні біля готелю Україна!Де 2 рази за день усе це кодло збиралося попити віскарчика.
www до гкн Показати IP 4 Грудня 2014 22:58
А докази маєш тролику?:)
Макітра Показати IP 4 Грудня 2014 19:09
Які фото! Видно, що фотокореспондент - майстер своєї справи
222 Показати IP 4 Грудня 2014 19:19
Орденоноцеві "князю" Володимирському що стидно за незаслужену нагороду що очі так опустив , чи може то лєнточка замала і шию жме .
ддт до 222 Показати IP 4 Грудня 2014 21:42
На інших сайтах на фото він також невеселий. ЩО ТРАПИЛОСЬ , ПЕТРЕ ?
здогадка до ддт Показати IP 5 Грудня 2014 11:32
Мороза - найкращого депутата не нагородили....шкода !
Люся Показати IP 4 Грудня 2014 20:40
Яке свято , хто про нього чув? Саято для Гунчика та "найповажніших громадян Волині" в готелі Украіна вони пили ,я гадаю не дешеві напоі ,а без кіру не пробували святкувати , і що святкувати в краіні руіна,війна, усі стали ніщебродами , а цей комуняка святкує і читає доповідь (якуйому написали) 40 хвилин, да це "свято",а своіми словами , від своеі душі не пробував? Який це все бред!!!
Григорій Іванович до Люся Показати IP 4 Грудня 2014 22:00
Ну як же....75 років тому була на Волині встановлена "совєтская власть" яка принесла прцветаніє благоденствіє. Кто был никем тот стал хозяином страны. А от темні поліщуки не святкують...війна буцімто, не до того. Та й без війни датка так собі..совкова....
правдива до Григорій Іванович Показати IP 4 Грудня 2014 23:00
А їм є що дітям і онукам розказати і показати, а ви і подібні коментатори що покажете нащадкам? Розірвану у клоччя країну?! Ще язики повертаються фі...ю всяку писати? Нероби!
Григорій Іванович до правдива Показати IP 4 Грудня 2014 23:13
"А їм є що дітям і онукам розказати і показати" - ну це коли внуки приїдуть із заробітків на чужині...то витирани їм покажуть грамотку за "ударний" безкоштовний труд ....
Григорій Іванович до правдива Показати IP 4 Грудня 2014 23:18
Чи можливо правздива має на увазі тих, хто на фото в залі? Тим дійсно можна похвастатись перед внуками маєтками, фабриками, заводами, газетами і пароходами нажитими чесною чиновницькою працею
Лєна до правдива Показати IP 5 Грудня 2014 10:10
Моїй бабі 88 років. Вона добре памятає як було жити за совєтів. Корову в колгосп, коней в колгосп, 12 гектарів виробленої землі в колгосп, молотарку в колгосп. І Сибір замаячів, бо ж куркулі, врятувала війна і те що її батька німці застрелили. До 1966 року паспорта не було, електрики не було. То так добре жилося при совєтах?Баба каже, що ні!
Віталій до правдива Показати IP 5 Грудня 2014 10:12
Невже Правбздива думає, що у нинішній ситуації в країні винуваті , ті хто вийшов на Майдан, а не ті хто створив мафіозну систему "смотрящіх". "откатов", "розпилювання 75 % бюджету". Та ті какли і малороски які їм прислуговували..... Свободы сеятель пустынный, Я вышел рано, до звезды; Рукою чистой и безвинной В порабощенные бразды Бросал живительное семя - Но потерял я только время, Благие мысли и труды... Паситесь, мирные народы! Вас не разбудит чести клич. К чему стадам дары свободы? Их должно резать или стричь. Наследство их из рода в роды Ярмо с гремушками да бич. Александр Пушкин
павло Показати IP 4 Грудня 2014 20:44
Хороше свято самі собі придумали, проплатили і відсвяткували!УРААААА! інтелігенція х**ова......
інтелігенція до павло Показати IP 4 Грудня 2014 23:20
****** "павлу" привіт!:)
Микитка Показати IP 4 Грудня 2014 20:50
коментар було видалено
учасник Показати IP 4 Грудня 2014 22:21
Людоньки, подивіться на кучмук! Живота надірвете.
777 Показати IP 5 Грудня 2014 08:39
Позорное сборище старых пердунов!
Лучанин Показати IP 5 Грудня 2014 09:47
От народ, щоб щось гарне написати, гордитися за своїх земляків ні, дай гадості писати. Що жаба душить що вас там немає . І той не такий і цьой не такий. А які ви вже є ненависники ! В Європу тільки туди зі своєю культурою і менталітетом і злобою. А мабуть в церкву бігаєте аж за вами завертає.
Корінний лучанин до Лучанин Показати IP 5 Грудня 2014 16:26
Невже ти справді думаєш, що всі волиняни підтримували оцих комуняк і їхні ідеї? Серед цієї когорти багато пристосуванців бо квитка нікуди не просунулись би! А ЦЕ ВЖЕ ТОРГІВЛЯ СОВІСТЮ і МАТЕРІАЛЬНИМИ ІНТЕРЕСАМИ ! НЕНАВИСНИМИ Є ДІЛА , ЩО ТВОРИЛИ БІЛЬШОВИКИ І ЇХНІ ЇДЕЇ ЛЕНІНА ! ГОЛОДОМОР , ТЕРОР, ГУЛАГИ, РОЗСТРІЛИ, АТЕЇЗМ! А оцей зібраний "цвіт" комуняк у свій час все заперечував і тупо гнув свою лінію, коли ЕВГЕН СВЕРСТЮК був у засланні за вільні погляди , за боротьбу проти совітів , за незалежну УКРАЇНУ! Цим комунякам він був НЕМИЛИЙ , а тепер вони його ніби шанують. ЯКЕ ЛИЦЕМІРСТВО! НАРОД ДУЖЕ ДОБРЕ ВСЕ ПАМЯТАЄ І ЗНАЄ!!!!
Ковельчани. Показати IP 5 Грудня 2014 09:51
Жаль дуже жаль що немає Бориса Петровича, скільки здоров?я ,сил було вкладено на розвиток Волині. І скільки зроблено! Довго довго ще його ніхто не замінить!
Григорій до Ковельчани. Показати IP 5 Грудня 2014 10:27
Ух і вклав (чи наклав) ух і зробив, Мариться "ковельчанам", що на Волині пів Європи на заробітках,найкраща медицина і дороги, ну і чиновники уяви не мали , що таке хабарі. Такий собі поліський Лі Якокка а темні волиняни не оцінили майже двадцятирічного вкладу Клімчука в "процвітання"області....Одні "ковельчани" аплодують стоячи, падають пляцком і рвуть волосся на могилі царька Бориса
володимирчанин до Ковельчани. Показати IP 5 Грудня 2014 11:31
Давно гашиш вживаєте, чи тривалий час в космосі перебували ?
До 777 Показати IP 5 Грудня 2014 12:42
А ти що, будеш вічно молодим? Тільки тебе ніхто не згадає, бо ,крім жовчі, в тебе нічого нема, а люди життя не марно прожили і заслужили повагу від людей, а тебе важко людиною назвати!
правда Показати IP 5 Грудня 2014 12:55
Ну зато зараз добре живеться далі нікуди. При советах була повага один до одного, працювали заводи, фабрики, люди получали житло. Да не було розкоші, але люди не бідували як зараз, ніхто не думав за що кусок хліба купити. Молодь була працьовита, а зараз одні ледарі, тільки вміють на майданах кричати - працювати треба, працювати!
Гола правда до правда Показати IP 6 Грудня 2014 11:52
"працювати треба, працювати! "......безкоштовно чи за копійки, ну так щоб вистачало тільки на квартплату, сяку таку їжу і одяг з "секонд хенд". Нашим чиновникам не вистачає на Куршавель а вони холопи працювати задурно не хочуть.... майдани лохи влаштовують..А при советах була повага, хлопці за "правдою" бігали , а тепер не хочуть "поважати", та й здоров,я не те. Верніть назад до советів....
школа комунізму Показати IP 5 Грудня 2014 13:52
А в карпомиза (так звана федерація профспілок) від постійної пиятики аж баньки під очима повивертало. Сидить, як ніби в стані глибокої прострації. Як екзальтований. Але, попри все, продовжує "розбудовувати" Волинь, чи, швидше, шкодити її розбудові. Башкалєнка бракує - без нього і свято не свято. А так - нічого, весело.
Мешканець Показати IP 5 Грудня 2014 15:44
Директор навчального центру профспілок Галина Даниленко не та фотка