USD 39.65 39.95
  • USD 39.65 39.95
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.76 9.95

ВР повернула мита та ПДВ на імпортні товари. Нульове розмитнення авто скасовують

21 Червня 2022 11:36
Верховна Рада проголосувала за повернення мит та оподаткування ПДВ на імпортні товари та розмитнення авто з 1 липня 2022 року.

Відповідний урядовий законопроект №7418 підтримали одразу у двох читаннях – 234 голосами.

Читати ще: Через «Ягодин» пропускатимуть лише вантажівки та тимчасово – автобуси

На початку війни влада скасувала мито та податок на додану вартість на імпорт товарів, а тепер вирішила повернути.

Зазначимо, з 9 квітня до 14 червня в Україну завезли 163 тисячі авто. Загальна сума наданої пільги 17,8 млрд грн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 14
Олексій Показати IP 21 Червня 2022 12:15
Це при тому, що Європейський Союз з червня на рік скасував всі мита на експорт з України
Коля Показати IP 21 Червня 2022 13:30
Цікава логіка - скасувати пільги щоб збільшити податки. Якби не було пільг - то б ввезли не 163тис. автомобілів, а 1,6тис. Тому законодавці - з іншої "планети" - далекі від реальності простих людей.
1 до Коля Показати IP 21 Червня 2022 13:39
Ну і? Але ці 1,6 тис. автомобілів принесли б в бюджет хоч невеликі гроші, ніж 0 отриманий з цих тисяч авто. Я проста людина (думаю), але теж не розумію вашої "реальності". Чи ви вважаєте, що ці 163 тис. авто на наших дорогах - це плюс?
Це мінус до 1 Показати IP 21 Червня 2022 14:09
а ще шум і сморід
Олексій до 1 Показати IP 21 Червня 2022 14:11
Ці 163 тисячі автомобілів принесли біля мільярда гривень в бюджет (це я рахую тільки послуги мрев+ пенсійний фонд в середньому 3000-5000 гривень за кожне авто.) Не говорячи за те що вся сфера теж при ділі (сервіси, запчастини, покращики, автовози…)
Він до 1 Показати IP 21 Червня 2022 14:31
А як ви думаєте ці машини будуть заправлятись, ремонтуватись і т.д. в Україні, що призведе до росту економіки?
Петр до 1 Показати IP 21 Червня 2022 14:36
людина купує автомобіль і відразу купує страховку, запчастини, тоді їде на сервіс де обслуговується, тоді їде на мийку, а тоді на вихідних їде на Світязь відпочивати. Тепер прикиньте скільком людям дав робочих місць і реальних прибутків цей один автомбіль.
Ірина до Петр Показати IP 21 Червня 2022 15:15
Людина купує авто в перекупа,який не сплачує податки,потім купує страховку,з якої сплачуються копійки(там є свої схеми),їде на сервіс і мийку,які сплачують копійки, на вихідних їде на Світязь (Тут і так все зрозуміло). Заробили всі,крім простого дядька і держави. Задумка закону була гарна,тільки я б ставив би в техпаспорт печатку "Не для продажу". І все-автівки їхали б на фронт і до тих людей,які насправді їх потребували.
Петр до Ірина Показати IP 21 Червня 2022 16:19
гаразд. А перекуп складає всі зароблені гроші під матрас і все? Чи може він йде в супермаркет де платить 20% податку, потім їде в гіпермаркет чи торговий центр де знову з кожної покупки платить 20% податку. Йде в перукарню, до стоматолога, наймає сантехніка.... І з кожної такої операції прямо чи опосередковано платить якійсь податок, за який ви так вболіваєте.
Ірина до Петр Показати IP 21 Червня 2022 19:14
"Якійсь податок" - це те, завдяки чому живе і розвивається країна. Завдяки тому,що роками в Україні так ведеться, що ніхто з поважаючих себе людей податки не платить, у моєї мами пенсія 2500 гривень, а в мого товариша мами у Польщі 3000 злотих(+-24000 гривень). Колись цю систему пора ламати. А перекуп все-рівно піде в супермаркет і викличе сантехніка, бо захоче їсти і, вибачте, с...и. Просто купить трохи дешевших продуктів, або менше проп'є. Я бачив на власні очі, як бабуся купує дві морквини і один буряк. А Ви за перекупа переживаєте...
Іван до Ірина Показати IP 21 Червня 2022 23:14
а ще поляк може придбати собі не дорогий автомобіль в Німеччині, чи будь де у Євросоюзі, і не платити за нього жодних мит. Справа не в митах. Відмінність у тому, що у Польщі уже давно провели та ввели пенсійну реформу, а вам, чиновники які пиляють та схематозять Святий Бюджет, розповідають що у всьому винні бариги, бляхарі, і кляті капіталісти
Педант до 1 Показати IP 21 Червня 2022 16:30
Особисто я вважаю, що люди мають право їздити на машинах попри нашу злиденність. За 2-3 тисячі зараз можна було придбати те, що раніше приїздило за 5-6. Чи ви вважаєте, що то є правильно, що у нас вживані авто в 2-3 рази дорожчі, як у Європі? Можна було б мільйонні авто й розтаможувати по повній, я про звичайні мову веду. Треба врешті колись і про людей дбати, а щоб дбати про бюджет варто тільки на митниці й у суді порядок навести. Але ж простіше й далі народ за лохів мати
Олег до Коля Показати IP 21 Червня 2022 13:48
Логіка якраз в цьому є. ЇЇ не було, коли знімали мито з імпорту авто, чим самим спричинили кілометрові затори на пропускних пунктах. А з цих 163 тис. автомобілів - заробили тільки місцеві бариги.
пето Показати IP 21 Червня 2022 17:53
Якщо дописувачі підтримують Закон про нульове розмитнення який приніс під час війни збитки бюджету більше ніж 17 млрд гривень, тоді не не нарікайте на підвищення вартості послуг, проїзду, вартості продуктів. Якщо в кишеню не поклали грошей то відповідно їх там не буде. Вже збільшили в два рази військовий податок а далі процес підвищення на все що необхідно для нормальної життєдіяльності людини,без яких людина не зможе прожити, буде продовжуватись. Чекайте