USD 39.45 39.75
  • USD 39.45 39.75
  • EUR 39.57 39.85
  • PLN 9.70 9.85

Вулкан в Індонезії після серії вивержень зменшився втричі

31 Грудня 2018 07:00
Індонезійський вулкан Анак-Кракатау після серії потужних вивержень минулого тижня втратив дві третини своєї висоти та три чверті свого об'єму.

Як повідомили в центрі вулканології Індонезії в суботу, 29 грудня, за оцінкою вчених, висота вулкана після вивержень наразі становить 110 метрів над рівнем моря, пише DW.

До цього висота Анак-Кракатау становила 338 метрів. Вулкан також втратив 150-180 мільйонів кубічних метрів свого об'єму - зараз його об'єм становить, за оцінками вчених, від 40 до 70 мільйонів кубічних метрів.

Серія вивержень вулкана Анак-Кракатау у Зондській протоці, що розділяє індонезійські острови Ява і Суматра, призвела до руйнівного цунамі 22 грудня, жертвами якого стало понад 420 осіб. Найбільше від природного лиха постраждали жителі округу Пандегланг. Десятки тисяч осіб були змушені покинути власні домівки після природної катастрофи.

Вулкан Анак-Кракатау виріс з дна моря поряд з іншим великим вулканом Кракатау після його виверження у 1883 році. Вище рівня моря вулкан виріс у 1929 році і з того часу продовжував невпинно зростати. У вересні 2018 року його висота становила 338 метрів.
Нагадаємо, що у ніч проти 23 грудня Індонезію накрило цунамі. Фахівці припускають, що стихію могло спровокувати виверження вулкана Анак-Кракатау. Кількість загиблих постійно зростає, понад тисяча людей постраждали та понад 400 пропали безвісти. Понад 4,4 тисячі місцевих жителів змушені були залишити свої домівки через стихію. Більше того менш ніж через 24 години після смертоносного цунамі, яке вдарило по Індонезії, країну сколихнув землетрус магнітудою 5.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus