USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.94

«Я розчарований, що підтримав ректора ЛНТУ», – Ігор Палиця про розвиток СНУ і «політеху»

29 Листопада 2019 11:08
Нардеп від Луцька Ігор Палиця не претендуватиме на пост голови наглядової ради Східноєвропейського національного університету, оскільки не зміг би приділяти цій посаді необхідну кількість часу. Натомість він готовий поділитися своїм баченням розвитку волинського вишу.

Про це він розповів під час прямого ефіру на телеканалі «Аверс» 28 листопада.

Нагадаємо, Ігор Палиця очолював наглядову раду СНУ з 2011 по 2017 роки. А днями в університеті завершилися вибори ректора: багаторічний очільник вишу Ігор Коцан програв своєму заступнику Анатолієві Цьосеві. Тож Ігоря Петровича журналісти запитали, чи хотів би він знову очолити наглядову раду університету вже з новим ректором.
У відповідь нардеп повідомив, що йому було б цікаво зайняти цю посаду, проте до наглядової ради СНУ він не піде. Адже згідно з новим законодавством про вищу освіту, наглядові ради мають більше повноважень, перетворюючись в орган, який працює кожного дня. У зв’язку з тим, що обов’язки нардепа вимагають бути присутнім в Києві на засіданнях парламенту, зазначив Ігор Палиця, він не зміг би якісно працювати в наглядовій раді. Хоча, він має на прикметі людину, яка могла б на цю посаду претендувати.

Водночас, на думку народного обранця, університетам пора реформовуватися і підлаштовуватися під вимоги часу. Зокрема, вважає він, було б доречно об’єднати два волинських університети – СНУ і ЛНТУ – в один.

«Нам треба відходити від фахів, яких не потребує суспільство, від професій, де, отримавши диплом, молодий фахівець не може утримувати сім’ю. Я б бачив на теренах Волині один потужний університет, який об’єднає Східноєвропейський і технічний, оптимізує витрати, зробить практичним навчання, щоб він заробляв як західні університети», – пояснює Ігор Палиця.

Серед перспективних напрямків, які варто було б тут розвивати, переконує він, – медичний, хіміко-технологічний, фармацевтичний. Сьогодні ж наші університети вже на 20 років відстали від сучасних технологій. Інакше – виші опиняться в ситуації, коли туди не хотітимуть йти вчитися. До слова, вже скоро мають відбутися вибори ректора і в ЛНТУ. Коментуючи діяльність нинішнього керівника, якого нардеп підтримував під час попередніх виборів, Ігор Палиця зазначив лаконічно: «Я розчарований, що підтримував нинішнього ректора ЛНТУ на минулих виборах».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
Колектив Показати IP 29 Листопада 2019 11:28
Нарешті ви побачили що то за людина і який керівник. А люди з цим працюють і в таких умовах вже п‘ятий рік!!!
Вован Показати IP 29 Листопада 2019 11:41
яке об"єднання ?? два зовсім різних і потужних вузи!
Волиняка до Вован Показати IP 29 Листопада 2019 12:29
Потужні? Читайте закон "про освіту"
Анонім Показати IP 29 Листопада 2019 11:44
А хіба хто думає... Коньюктура, гроші...
Німкеня Показати IP 29 Листопада 2019 12:01
Панове з політехом все зрозуміло. Петро заробляє , адже весною його не перевиберуть 100%. Для прикладу: ПП Мейш Володимир Сергійович та Петро "ПОЛІТЕх" укладають три договори на ПРАЗОРО 27.09.2019 14:26 - 199 775.55 20.09.2019 12:18 - 199 837.55 06.09.2019 14:57 - 199 000.00 Як бачимо Молодий спеціаліст (приблизно 24 роки) укладає три договори і виконує їх менше як за 20 календарних днів, причому не маючи жодного найманого працівника. Договори укладені як допорогові , БЕЗ ВІДКРИТОГО АУКЦІОНУ, БЕЗ ТОРГІВ.Допороговою закупівлею на 2019 рік вважається закупівля до 50 000, 00 грн. Вважаю даного підприємця поставити як мінімум головним будівельником України , а той ЄС, але потрібно зауважити , що куратором має бути Петро Савчук. ЧИ ВС ТАКИ ЦЕ КОРУПЦІЯ? Ігоре Петровичу припиніть будь-ласка цей безлад в ЛНТУ. Таких аукціонів там повно, а йе державний кошт. Дякую.
Оляля Показати IP 29 Листопада 2019 12:13
Колись були різні, а тепер навіть спеціальності деякі однакові. То напевно і добре було б об‘єднати.
Вибори Показати IP 29 Листопада 2019 12:38
Буде те саме що і в СНУ
Ростов Показати IP 29 Листопада 2019 13:27
А почему перед университетом не стоит памятник Леси Украинки ?
Справедливий до Ростов Показати IP 29 Листопада 2019 14:26
Тому що Шевченко стоїть біля Лесиного вишу, а Леся біля драмтеатра Шевченка. Все логічно :-)
Кукс до Справедливий Показати IP 29 Листопада 2019 23:30
Обєднайте цей університет з драмтеатром і все буде ОК ;-)
Ростов до Справедливий Показати IP 30 Листопада 2019 10:19
Спасибо за пояснение.
Студент Показати IP 29 Листопада 2019 14:21
Це як в анекдоті, про обєднати, схрестили їжака з вужем і получилось 2 метри колючої проволоки!
Клава Показати IP 29 Листопада 2019 15:09
в Парижі один університет..
Студенти Показати IP 29 Листопада 2019 17:40
В політесі з‘явилося багато гуманітарних спеціальностей, незважаючи на те, що це технічний університет, які дублюють спеціальності СНУ. То навіщо тоді два університети? Тим більше всі знають якість викладання в Лнту. Там навіть пари не проводять.
Студентка Луцького Н до Студенти Показати IP 30 Листопада 2019 00:48
Мені дуже цікаво, звідки у Вас така обізнаність про відсутність пар в нашому університеті? 5,5 років вивчали менеджмент на факультеті бізнесу і відвідували всі пари! І повірте, було і по 5, і по 6. І дипломи захистили без хабарів) 99.9 % викладачів професіонали своєї справи і цікаво та змістовно викладають навчальний матеріал, проводять бізнес-тренінги, а не читають просто "суху лекцію" Працевлаштовано 85 % одногрупників! Горджуся тим, що навчалася в Луцькому НТУ!
Тетяна Показати IP 29 Листопада 2019 17:56
Шановна Німкеня...допопорогова закупівля це якраз з відкритим аукціоном! Згідно ст 2 ЗУ «Про публічні закупівлі» від 50 000 грн. Обов'язково оприлюднюється звіт, а якщо уважно передивитися інформацію на прозоро то можна побачити тільки один звіт з ПП Мейшом...інші два анульовані! Але це треба знати де побачити і знати Закон, а тоді коментувати!
Анонім Показати IP 29 Листопада 2019 18:21
Лучше не объединять - от этого СНУ только проиграет.
Викладач Показати IP 29 Листопада 2019 20:18
Об'єднання СНУ та ЛНТУ - це "смесь бульдога и носорога".
Ляля Показати IP 29 Листопада 2019 23:42
Люди працюйте, відпочивайте, життя швидко проходить приділіть час сімї! Не живіть чужим життям
Технік Показати IP 30 Листопада 2019 05:03
Петра Савчука чекає та сама участь, що й Коцана. Це очевидний факт!
Виборець Показати IP 30 Листопада 2019 07:51
Від об'єднання університетів програють усі - студенти, викладачі, обслуговуючий персонал. Ціна за навчання зросте, а кількість місць знизиться.
Магістр Показати IP 30 Листопада 2019 15:26
Тут не тільки об'єднувати треба, а і оптимізувати кількість спеціальностей згідно потреб ринку, суттєво зменшити держзамовлення. Усі наші ВНЗ, може окрім Шевченка, КПІ і кількох інших, видають дипломи які можуть служити хіба для підняття самооцінки їх отримувачів, що ті мають вищу освіту. Рівень вищої освіти нище плінтуса, щоб у Польщі полуницю збирати вона не потрібна, заочну форму взагалі ліквідувати, це профанація. Потрібно суттєво підняти вимоги по тестуванню для державних місць, підняти плату для платних. Паралельно зменшити кількість працівників, адмінперсоналу, зменшити кількість, вузів, об'єднувати. А також з іншої сторони суттєво підняти вимоги до студентів, боротись з корупцією, викладачам підняти зарплатню.
Василь до Магістр Показати IP 1 Грудня 2019 04:09
Це призведе до остаточного знищення вищоi освiти в Украiнi. Вiдновити ii буде вже неможливо. Вже зараз у Польщi дешевше вчитися. Населення не маэ грошей, дiти платити не будуть, будуть тiкати до Польщi. Далi з Украiни почнуть тiкати викладачi та науковцi масово. Бо для них не буде мiсця роботи. Залишаться пенсiонери та родичi керiвництва внз. Якiсть освiти ще бiльше впаде. Через десятилiття залишаться декiлька пристойних столичних унiверситетiв на всю Украiну. В них будуть вчитися дуже забезпечений невеликий сегмент середнього класу, перед усiм чиновникiв, бiзнесменiв, викладачiв . Дiти елiти будуть вчитися в престижних внз за кордоном. А всi iншi дiти як наслiдок, за порадою шановного Магiстра, будуть працювати в ролi робочоi худоби..... До речi у Францii, Австрii, Японii, Нiмеччинi, Норвегii вища освiта безкоштовна для громадян краiни, а також вихiдцiв з колонiй або складових iмперiй цих краiн.
Володимир Показати IP 30 Листопада 2019 17:26
Якби в ЛНТУ був достойний керівник, який би підняв університет на високий рівень, то не прийшлося б говорити про об‘єднання, була б здорова конкуренція двох вузів. А так. Довів той ректор університет , стало дно.