USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Як часто у дітей виникає постковідний синдром. Дослідження

15 Липня 2021 07:40
Думка про те, що діти переносять коронавірусну інфекцію легко і без наслідків, виявилася небезпечним міфом: маленькі пацієнти не тільки схильні до ускладнень COVID-19, але і можуть страждати постковідним синдромом.

Вчені відзначили, що сьогодні поширеність постковідного синдрому у дітей за різними даними варіюється від 0% до 67%, і зібрати точні дані дуже складно через відсутність послідовного визначення цього захворювання, пише 24 канал.

Щоб отримати максимально повні дані, фахівці проаналізували 41 дослідження з усього світу, в яких вивчалися тривалі симптоми COVID-19 у педіатричних відділеннях. Вчені зосередилися на респіраторних, неврологічних і психо-поведінкових довгострокових симптомах у дітей через 14, 30 і 90 днів після зараження.

Результати показали, що в середньому від постковідного синдрому страждають близько 6% дітей, які перехворіли.

Педіатричні пацієнти, які перенесли помірний або важкий перебіг COVID-19 і потребували невідкладної допомоги, більш уразливі в порівнянні з тими, хто переніс інфекцію легко – 9,8% проти 4,6%.

Якщо у дитини при госпіталізації з COVID-19 було не менше семи симптомів захворювання, ймовірність розвитку у неї довгострокових наслідків в 4 рази вища в порівнянні з дітьми з меншою кількістю симптомів.

Аналіз даних також показав, що до постковідного синдрому найбільш схильні діти віком до 1 року.

Найбільш поширеними симптомами були: підвищена температура, хронічна втома, головний біль, судоми, тривала втрата смаку і запаху, деякі діти страждають від депресії та тривожності.

Автори огляду підкреслили, що важкий перебіг COVID-19 і постковідний синдром зустрічаються у дітей рідше, ніж у дорослих, проте до цього треба ставитися дуже серйозно.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus