USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Лучани на Водохреще масово купаються в Теремнівських ставках. ФОТО

19 Січня 2016 14:47
Декілька сотень лучан сьогодні, 19 січня, зібрались біля ставків у мікрорайоні Теремне на свято Водохреща. Після Божественної літургії у Свято-Воздвиженському храмі люди хресним ходом пішли до водойми, співаючи «Радуйся земле».

Про це повідомляє «Під прицілом».

Поблизу берега в льоду завчасно прорубали дві ополонки. Одну у формі хреста для бажаючих вмити руки і обличчя, і другу для тих, хто наважився зануритись в освячену воду.

Секретар Волинської єпархії УПЦ МП протоієрей Миколай Бондарук освятив воду на Теремнівських ставках, після чого кілька десятків людей наважились на купання у морозну погоду. Тим не менше, усі ледь не в один голос заявляли, що їм сподобалась процедура і вони не проти повторити її. Однак були й такі, які активно займаються моржуванням, тому купатись у холодній зимовій водоймі для них звичне діло.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 61
Читач Показати IP 19 Січня 2016 15:44
це не є масово, і нащо приділяти стільки уваги московським служителям. враховуючи ситуацію на сході
олег до Читач Показати IP 19 Січня 2016 16:16
увагу приділяти треба, щоб цей неовічений народ зрозумів врешті куди ходить і кого тим підтримує а кого зневажає. а увагу треба приділити таким чином як і комуністичній партії один раз заборонити на державному рівні і всі ,діла,
Анонім до олег Показати IP 19 Січня 2016 19:34
Показали свою ОВІЧЕНІСТЬ і "ДІЛА" )))))))))
змерзляк Показати IP 19 Січня 2016 15:44
Сміливі і міцні хлопята, заздрю їм здоровою заздрістю. А я мерзну в квартирі з температурою +21, жінка вкриває 3-ма ковдрами і ще й вночі контролює, чи, бува, не розкрився.
олег Показати IP 19 Січня 2016 15:51
як у луцьку люди можуть ходити в церкву московського патріархату?... ви всі нездатні думати чи читати?...чи такі ліниві що неможете піти в нормальну церкву, чи так виглядає стадо, несвідоме іі байдуже?... відповідь напевно одна---нездатне будь що аналізувати стадо збирається, по суті, в секту і робить вид шо ніби молиться. просто фарс.
вільна смерека до олег Показати IP 19 Січня 2016 17:00
мацковський паханат це не церква а секта кірілкі гундяєвського під "кришею" ботоксного недомірка
Роман до олег Показати IP 20 Січня 2016 14:13
Відкрийте очі. Ви теж стадо, просто КП. :))
Олег до Роман Показати IP 20 Січня 2016 16:29
Добре хай так. Ми хоч можемо на рідній мові в рідній краіні молитися, а ви ні!!!!! О тепер думай хто з нас яке стадо.
Роман до Олег Показати IP 20 Січня 2016 18:35
я теж можу, але тверезий глузд не дозволяє :)))
Іра Показати IP 19 Січня 2016 17:41
яка різниця хто куди ходить,і якою мовою проходить служба...люди до Бога приходять , а не до політиків! А читати в таке велике свято тільки осудження аж противно(люди зі святом всіх , не грішіть а помоліться за Україну !
віруючий до Іра Показати IP 19 Січня 2016 19:05
повністю підтримую, не від церкви залежить хто ти, а від тебе самого.
олег до Іра Показати IP 19 Січня 2016 19:29
Іра, ти малорозвинута, раз таке пишеш. якшо нема різниці куди ходити то йди в бабтисти чи пятидесятники. і я переконаний шо історії ти також не знаєш, тим більше створення і походження московського патріархату. молитись російською в україні- це вершина тупості і лицемірства. До бога люди приходять в нормальну церкву, в ту яка називає росію агресором, в ту яка відправила священослужителів на схід і на кінець- в ту яка не освячувала зброю терористам вбивати українців. московський патріархат до церкви ніяк не відноситься і політика тут ні до чого.
знавцю історії до олег Показати IP 19 Січня 2016 21:26
Київський патріархат виник у 1992 році. Не визнаний жодною з світовою Православною церквою. Це факт. Обєднатись православні в Україні можуть тільки через Ісуса Христа, а не через політиків в тому числі і в рясах, це також факт. І ще, досить ненависті і розбрату, бо хто ненавидить той вже не з Христом. І це та кож факт, до якої конфесії він не належав, в якій країні не жив, яких політиків не підтримував. Бо Бог є любов.
Олександра до знавцю історії Показати IP 19 Січня 2016 21:48
Володимир хрестив Русь. Москви тоді в помині ще не було.
відповідь до Олександра Показати IP 19 Січня 2016 22:50
Володимир хрестив Русь. Факт. України, Росії, Білорусії в помині небуло також факт. Патріарха від хрещення Русі в Києві не було, а був Митрополит Київський це також факт. Це завадило зберегтись і примножитись православній вірі на нашій землі це також факт. То що головне? Політичні амбіції, чи віра в Христа. Повторюсь, я притримуюсь думки, що Церква це Тіло Христове, а політика лише інструмент людей для здобуття тимчасової влади на цій землі.
відповідь до відповідь Показати IP 19 Січня 2016 22:54
В реченні помилка. Мав на увазі не завадило зберегтись...
Маруся до Олександра Показати IP 19 Січня 2016 23:48
Київський Патріархат ВІДРОДИВСЯ, а виник, коли хрестилася КИЇВСЬКА РУСЬ!!! Москальня ще жила племінним укладом у той час, коли у нас вже була держава до якої ти, знавцю історії, ніякого стосунку не маєш
Б.С до олег Показати IP 21 Січня 2016 14:06
Для загального Вашого розвитку скажу, що не російською, а старословянською. Історики і реліознавці. Аж смішно робиться.
олег до Б.С Показати IP 21 Січня 2016 21:48
ще раз питаю, яке відношення росія має до словян
Б.С до олег Показати IP 21 Січня 2016 14:11
Олеже, ще раз перечитав Ваші репліки. Ви самі не надто сильно розвинуті. Ви пропагандист міжконфесійної ворожнечі. Пропагана в Церкві - це біда. А Ви, як я розумію, прихильник КП. Отже, Олеже, зробіть висновки і , надалі, спочатку думайте, а потім вже висловлюйтесь.
олег до Б.С Показати IP 21 Січня 2016 22:08
мені до дупи ваші конфесії, я просто хочу шоб ваша свідомість дойшла до того, шоб ви могли спокійно молитись на рідній мові і в своїй хаті не оправдуватись перед окупантом, який вам навязує якусь словянську, грецьку чи римську. католики чомусь не моляться в україні на римській і грецькій. але яка різниця. російську мову Бог краще розуміє , особливо той шо в кремлі. в любому випадку всі здатні думати люди вже все зрозуміли. нездатні рано чи пізно надіюсь прозріють.
НАТАЛІЯ до Іра Показати IP 19 Січня 2016 19:35
Згідна з вами. Особисто я іду в храм, де століттями молилися мої земляки, де співала в хорі моя бабуся, де я хрестилась та вінчалась, де були хрещені та приймали причастя мої діти. І аж ніяк не до певного патріархату чи священника
олег до НАТАЛІЯ Показати IP 19 Січня 2016 21:22
Наталя, ви напевно аж дуже лукавите коли говорите--століттями. почитайте коли московський патріархат появився зокрема в Україні і хто його тут впроваджував. ви можете сміло вважати шо ви не вінчана а діти ваші не хрещені. інакше ви маєте тоді визнавати хрещення і вінчання всіх таких самих сект як і москов. патріархат. не треба чимось прикриватись чи замовчувати. мій пра-пра дід воював з монголо татарами, то шо мені сідати на коня і йти на турків. не знаєте чим прикриватись-- не меліть дурниць. сектанти зомбовані. ідіть далі купуйте свічки платіть на церкву ато москалі не будуть мати чим в тебе стрілити як дойдуть сюда.
ВОВК до Іра Показати IP 19 Січня 2016 20:34
А яка тоді різниця хто вами баранами правити буде ? Церкву свою не поважають мову свою не поважають. Багато в Московії українських храмів ? Чи може в Расєї чути українську ? А там живе 5 млн. українців. То хто патріот а хто стадо ? Кацап в Рашці ніколи з хохлом не заговорить по українськи . А тут лакеї без роду без племені =штокають. А потім дивуються чого їх поляки обзивають.
Ніка Показати IP 19 Січня 2016 17:47
- неовічений народ -. сам собі і відповів
Анонім до Ніка Показати IP 19 Січня 2016 19:31
Тож помітно НЕОВІЧЕНИЙ....
НІКА до Анонім Показати IP 20 Січня 2016 15:02
олег до Читач 19 Січня 2016 16:16 щоб цей неовічений народ зрозумів- ось хто освічений, якщо спілкуєшся, то слідкуй, за чатом
Вітос Показати IP 19 Січня 2016 19:57
Київський патріархат це не канонічна церква,її не визнає світ,ні Афон ні Ізраїль, давайте назвемося Волинський патріархат...
олег до Вітос Показати IP 19 Січня 2016 21:32
Київський патріархат як ви тут говорите є чи була Митрополією Константинопольського Патріархату. раніше називалась українська православна церква--- яка визнана в цілому світі. після оголошення незалежності україни стала називатись Київський патріархат. І від Київської митрополії відокремився ваш так званий московський патріархат. не треба нікого ніяк називати, українська православна церква була, є і буде. московський патріархат-- хвора вигадка, план або проект.
Братуха до олег Показати IP 19 Січня 2016 23:43
Чушь,що ви пишите.
олег Показати IP 19 Січня 2016 21:37
як бля.. можна так не любити власну країну і бути такими невігласами в цивілізованому світі. жодна цивілізована країна не має в себе якогось непонятного патріархату і тим більше не молиться на непонятній мові. і вам ще треба пояснити і показати де чорне а де біле. коли ви навчитесь думати, читати і аналізувати......
Братуха до олег Показати IP 19 Січня 2016 23:47
Давай замутимо церкву,головне побiльше прапорiв ,та через кожных 5 хв спiвати гiмн
Перехожий до олег Показати IP 20 Січня 2016 00:14
Та то ппц прям, ага! Як ти досі живеш ще з уніятами під боком? Самий "непонятний патріархат". Ніби і православні з виду, а поминають папу римського, ще й центр в Римі. Або, наприклад, всякої масті протестанти, центри яких розкидано усім світом! Ти, розумнику, читай і аналізуй Констистуцію України. Там все чітко і ясно сказано. Хоч нікому не молись, але тобі аж ніяк не повинно бути діла до того, хто і куди ходить молитись!
Олег до Перехожий Показати IP 20 Січня 2016 13:35
Центр в Римі тому, що коли католири поділились на Римо і Греко, то вирішили шо центр католиків буде в Римі- це історія. Папа виконує функцію, директора, наставника, вчителя. Так як на кожній роботі чи в інституті є ректор який може вирішувати спірні питання між працівниками. Але ви цього не поймете. І москов. патріархат відокремився від Києва, тільки центром чомусь є Москва.
Перехожий до Олег Показати IP 21 Січня 2016 00:18
За Вашою логікою, патріарх Кирил теж "виконує функцію, директора, наставника, вчителя. Так як на кожній роботі чи в інституті є ректор який може вирішувати спірні питання між працівниками."
Секта до Перехожий Показати IP 21 Січня 2016 13:10
Логіка тут одна. Кирил такий патріарх як я Папа римський. А функція його тоже всім відома, така яу у путіна.
свідомий до олег Показати IP 20 Січня 2016 14:34
у всьому цивілізованому світі свобода віросповідання а не навязування через погрози приниження залякування світом добра править любов світом зла насильство Бог як і сонце один і як і сонце його в різних країнах називають по різному по різному служать йому справляючи різноманітні обряди на різних мовах, як сонце не змінює свого світла від зміни назви, так і Господу Богу приємне кожне імя яким його називають з любовю у такому розмаїтті відчувається божественний задум його велич і сила А у нас дехто чомусь вирішив що приватизував мою віру і лише він вміє славити Бога і в цьому такий пихатий і гордий як затятий менеджер переконує що я повинен прийти саме до нього і у його храмовій споруді купити товар якого він насправді немає
Олег до свідомий Показати IP 20 Січня 2016 16:26
Я католик, я нікого не переконую стати католиком. Вам ще до того далеко. Я хочу вдовбити у вашу голову яку приватизувала росія через моск парт. На якій мові молитися. Мені однаково ким ти будеш, ти однаково думати не можеш. Я скільки разів писав як ваша церква шарашкіна веде себе щодо донбасу і до ситуаціі яка навколо. Де ваші оправдання цього,, телята?
свідомий до Олег Показати IP 20 Січня 2016 18:15
вважаючи себе найкращим памятайте гординя - найтяжчий гріх
олег до свідомий Показати IP 21 Січня 2016 21:52
де відповідь щодо донбасу і позиції МП. розумники
232 до свідомий Показати IP 19 Січня 2020 10:04
Торгівля нічим.... Класний бізнес)))
прихильниця московсь Показати IP 19 Січня 2016 22:14
Пане Олег! Цілкои згідна з Іриною,Наталією,Вітосом....І Взагалі,люди, перш ніж доказувати з піною на губах,що в церквах ведеться служба на російській мові,то не полінуйтесь та прийдіть і послухайте...адже служба ведеться на старослов'янській,а по селах і взагалі по-українській
Оксана до прихильниця московсь Показати IP 20 Січня 2016 00:32
Та справа не у тім якою мовою ведеться служба, а у тім, в якій підпорядкованості знаходиться церква! Дайте відповідь: хто глава вашої церкви, тобто Патріарх? Дали??? Ось і відповідь на всі питання! А все решта словоблуддя, яке вам вішають на вуха московські попи про віру дідів і бабусь з церковного хору! А у тих дідів і бабусь був якийсь вибір до якої церкви ходити за совєтів, коли переслідувалися усі конфесії окрім московської церкви, яка працювала на КГБ? Не знаєте чому не хрестили дітей у церквах, а запрошували священика додому, а коли і заносили немовля до храму, то просили не робити записів у церковних книгах? Те ж і з вінчанням! А таїнство сповіді?! Поцікавтеся у людей освідомлених ...Страшно те, що у церквах, які себе лукаво називають УПЦ славиться "на старослов'янській,а по селах і взагалі по-українській" Кірюша масковскій - дружбан кривавого Путіна! У волі Кірюши, патріарха вашої церкви, було спинити криваву бійню в Україні - ви ж його паства!.. Та він ще не нажерся українських душ, та ще не напився їхньої крові! Що ж баранійте й далі, ходіть до окупантської церкви, славте свого ката, несіть копієчку на вбивчу кулю своїм дітям ... прозрієте... аби не було пізно...
Перехожий до Оксана Показати IP 21 Січня 2016 14:46
Дайте пояснення терміну "патріарх".
олег до Перехожий Показати IP 21 Січня 2016 21:57
я не оксана, але патріарх у вашому випадку це той тормоз з кремля який курує вашим мозком і свідомістю і дуже добре це в ньго виходить
Перехожий до олег Показати IP 22 Січня 2016 12:30
Образи і лихослів'я - це єдина відповідь, яку ви і такі, як ви можете дати.
олег до Перехожий Показати IP 23 Січня 2016 14:20
образи і лихослівя? я б ще сказав відверта зневага і нікчемне відношення до вас, отари МП, ви бачите щодня від вашого так званого патріарха. коли Крим забирали, Донбас, коли МП говорив про священну війну за "руский мір". Виходить, ви всі теж за руский мір за рускій донбас і крим, така політика вашої церкви?????????????
олег Показати IP 19 Січня 2016 22:42
ви настільки тупа, що незнаєте, що словяни були язичниками і в них було багато богів.
олег Показати IP 19 Січня 2016 22:46
оцей ваш міф про ніби-то словянську мову створений для того аби додати ваги, давності патріархату. То ви там аси просто, поліглоти, може ви ше й латинською вільно володієте, адже ці обидві мови є мертвими. і накінець шо росія має до словян, якути, алтайці, чеченці чи може буряти є словянами. недоумки. вибачте
олег Показати IP 19 Січня 2016 23:00
дуже радий , що є тут серед вас думаючі, свідомі люди, а це значить-- шанс є. як каже всім відомий кобзар: учітеся брати мої, думайте читайте, і чужого научайтесь й свого не цурайтесь.
Братуха Показати IP 19 Січня 2016 23:48
Послухайте старцiв з Афону
Дід Свирид Показати IP 20 Січня 2016 00:15
Я так понімаю шо в коментаріях пєшуть тико тиї,хто коли не зайде в церкву то кажуть Христос Воскрес.А для Олєга,ти мо не відаєш чого католики всього міра свої меси правлять не непонятній латині,або араби на дрєвніх язиках.З твоїх слів ти такий образований,а в моїх вочах так штурмак-штурмаком.Якто казав наш прєдсєдатєль колись,три класа і калідор.
Олег до Дід Свирид Показати IP 20 Січня 2016 13:28
Ти діду почни спочатку з вивчення рідноі мови, бо пишеш ніби в тебе 3 класи за спиною. Я є католик і обіздив пів світу, і це я тобі ту*ому сел*ку буду розказуватиде і на якій мові правиться. В кожній державі правлять на рідній мові. Тексти є перекладені з латині, це правда. І в луцьку католики також моляться на рідній мові. Чого не скажеш про моск. патріархат.
до Олега Показати IP 20 Січня 2016 01:26
Московського патріархату не буває, є київський. І моляться в УПЦ аж ніяк не на російській мові
Олег до до Олега Показати IP 20 Січня 2016 13:21
В Украіні буває все. І в тому чисті нажаль є московський патріархат. Про мову, якою моляться я чув сам, мав одного разу необережність зайти в ту горе церкву м.п. Зайдіть на російський сайт моск.патр і почитайте- там пише мова богослужіння --російська, та інакшоі і не може бути.
Олег Показати IP 20 Січня 2016 16:02
Кожен сам собі вибирає в яку церкву ходити. Особисто я прийшов окунутись в ополонку не зважаючи на віросповідання інши купаючих.
Анонім Показати IP 20 Січня 2016 23:54
Пане Олег!!!пiдiть в церкву i послухайте на якiй мовI служиться в церквI моск.патр. !!!!!! Достовiоного перекладу на укр.мову немаэ!!!перекладить НЕВЕСТА НЕНЕВЕСТНАЯ!!!! Тоже менi знавець укр....... До вашого вiдома за кордоном скрiзъ де э православна церква,правиться на старосло.мовI,в тому числI I США!!!
Олег Показати IP 21 Січня 2016 13:22
Анонім, ти імбілилом родився чи еволюціонував? Може в тебе в секті мена перекладу на укр мову через те що він вам не треба. А в правосл цер КП він є. Тому не бачу логіки в тому ніби ви хочете молитися на укр мові а вам бідним не переклати! Православна церква є багато де, але вона одна в краіні і всі моляться на своій рідній мові. МП лишився лише в краінах митного союзу! Єжиєсе на небеси. Фу бля як гидко. Отче Наш, не перекладається? Стадо москальське.
Перехожий до Олег Показати IP 21 Січня 2016 14:16
Та то страшне! І як тільки ваші "патріоти" в Криму і на Сході цею неперекладеною мовою моляться? ППЦ ПРОСТО! А ще УПЦ КП єпархію цілу під Москвою тримає, там теж неперекладеною моляться! На території окупанта! Жах же! Платять податки в казну РФ! Страхота просто! А Філарет в 1991-му от що казав: "«У храмах нашої Святої Церкви ми молимося церковнослов’янською мовою, мовою святих слов’янських вчителів Кирила і Мефодія. Ця мова свідчить про те, що всі слов’янські народи віками стоять на основі молитовної єдності, це мова святого Володимира Хрестителя нашого, це мова, якою молились мужні українські козаки. Тому слов’янська мова для наших віруючих людей стала мовою традиційною, святою… Питання мови (богослужіння — авт.) повинні вирішуватися не самочинно і стихійно, як кому спаде на думку, а за архіпастирським благословенням»." Це зрада!
Анонім Показати IP 22 Січня 2016 00:10
Дуже освiдченна Людина Олег!!! Перекладiть будь ласка ось цi слова молитви "НЕВЕСТА НЕНЕВЕСТНАЯ "!!!
Олег до Анонім Показати IP 23 Січня 2016 09:56
Читай придурку. Переклад. Це 2 сек. роботи Краткий церковнославянский словарь Неневестная невеста это: Толкование Неневестная невеста - девица, невеста, не вступившая в брак, не имеющая мужа, отказавшаяся от замужества.