USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

Як святкували Різдво в родині Косачів: у волинському музеї влаштували художню імпрезу

13 Січня 2022 21:40
У Колодяжненському літературно-меморіальному музеї відбулася художня імпреза «Різдво у Косачів». Дійство присвятили казці Лесі Українки «Біда навчить».

Як розповіла завідувачка музею Ольга Бойко, на Різдво Косачі прикрашали дві ялинки, готували пісні страви, діти ставили виставу, пише Суспільне.

«Саме діти були артистами у постановці цих вистав, а Леся – сценаристом, головним режисером, сама шила костюми», – каже музейниця.

З її слів, казку «Біда навчить» було написано в 1890 році, видано через рік у журналі «Дзвін». Перша ілюстрована книга з’явилась через 72 роки після написання. Нині твір включено до шкільної програми.
Загалом у музеї презентували сім видань казки українською та німецькою мовами, афіші, ескізи костюмів і декорацій до театральної постановки.

У рамках заходу виставу для місцевих школярів показали учасники луцької дитячої театральної студії «Бешкетники». На сцені виступили 12 акторів.
Учасниця театральної студії Єва Догойда грає роль Бузька. Дівчинка розповіла, що давно цікавиться життям видатної поетеси, а музей у Колодяжному відвідує уперше.

«Я читала Лесю Українку вдома, читала її вірші, я захоплююсь її творчістю, ходила у вітальню Лесі Українки в Луцьку, а тепер я тут, у Колодяжному», – ділиться юна акторка.

Як розповіла Ольга Бойко, загалом різдвяне дійство у садибі Косачів відвідали майже 70 дітей і дорослих.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus