USD 39.56 39.90
  • USD 39.56 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Які борги українців можуть передаватися у спадок: нагадування Мін'юсту

16 Серпня 2021 16:21
Традиційно, коли мова заходить про спадщину, спадкоємці, як правило, розраховують на певні матеріальні блага. Однак отримати від померлих родичів можна також і фінансові проблеми у вигляді боргів.

При цьому, не всі зобов’язання підлягають успадкуванню. У Міністерстві юстиції нагадали, які борги можуть переходити спадкоємцям, пише OBOZREVATEL.

Згідно з Цивільним кодексом, спадок отримують близькі родичі, якщо спадкодавець не залишив заповіту. Одержувач спадщини, крім матеріальних статків, повинен також прийняти борги померлого і погасити їх.

Зокрема, у спадок переходять такі фінансові зобов’язання:

- за будь-якими цивільно-правовими договорами (сюди входять, в тому числі, договори з банками або іншими фінансовими установами про отримання кредиту, іпотека, оренда житла з подальшим викупом і т. д.);

- з відшкодування матеріального збитку, моральної шкоди, якщо є рішення суду, винесене за життя спадкодавця;

- по виплаті неустойки у вигляді штрафів і пені, присуджених судом за життя спадкодавця;

- комунальні борги, якщо спадкоємцю дісталася житлова нерухомість з такими боргами;

- борги за податками при наявності відповідного судового рішення;

- боргові розписки, якщо є рішення суду про необхідність виплати боргу;

- витрати на утримання, догляд, лікування, поховання спадкодавця (але не більше, ніж за 3 роки).

Варто звернути увагу, що необхідно повернути не тільки основний борг, а й відсотки, штрафи і пені, які накопичилися за весь цей час. Якщо спадкоємців декілька, то вся сума боргів розподіляється між ними порівну.

Разом з тим, у спадок передаються не всі борги і зобов’язання. Йдеться про ті, які були нерозривно пов’язані з особистістю померлої людини. Наприклад, якщо спадкодавець зобов’язався за договором виконати роботу як фахівець. У цьому випадку спадкоємці не повинні виконувати цю роботу, а договір вважається припиненим. Також не переходять у спадок й інші обов’язки, пов’язані з особою спадкодавця (наприклад, по виплаті аліментів).

Важливим моментом є той факт, що борги, які перейшли у спадок, погашаються лише в межах вартості спадкового майна. Наприклад, якщо особа успадкувала майнових прав на 500 тис. грн, то тільки в межах цієї суми треба виплачувати борги.

У тому випадку, якщо спадкоємець відмовляється погашати борги спадкодавця, кредитори можуть подати на нього в суд з вимогою стягнути в натурі спадкове майно у спадкоємця в рахунок погашення боргів.

Якщо ж отримувач не бажає оплачувати борги померлого, він може повністю (а не частково) відмовитися від усієї спадщини. Таке право теж передбачено Цивільним кодексом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 5
Валя Показати IP 16 Серпня 2021 16:35
а чому у спадок пенсію не дають а тільки блоги ?????!!!!!!
Хитрюга до Валя Показати IP 16 Серпня 2021 17:20
А ти Валя хитра, що пзць.
скептик Показати IP 16 Серпня 2021 17:50
хреново ви читаєте законодавство. згідно ст.1219 ЦКУ до складу спадщини не входять права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, зокрема:особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу. згідно ст.608 ЦКУ зобов'язання припиняється смертю боржника, якщо воно є нерозривно пов'язаним з його особою і у зв'язку з цим не може бути виконане іншою особою. зобовязання за договорами, заключеними померлим, не можуть бути виконані спадкоємцем, оскільки спадкоємець не був і не є стороною цих договорів, а тому не може мати за ними ніяких зобовязань
Реаліст до скептик Показати IP 16 Серпня 2021 19:52
От тільки всі суди, з таких спорів, закінчуються не на користь таких як ти "вумних" спадкоємців. Тим більш судова практика з цих питань вже ДАВНО УСТАЛЕНА,-СПАДКУЄШ МАЙНО І ГРОШІ, ТОДІ Й СПАДКУЄШ БОРГИ.
скептик до Реаліст Показати IP 17 Серпня 2021 11:21
я в курсі , що в Україні судова практика і законодавство - це не одне і те ж. навіть суди касаційної інстанції приймають рішення, які суперечать одне одному у ідентичних справах. бо в Україні - закон як дишло. але є багато виходів і в цій ситуації. справу можна волокитити, оскаржувати виконавчу і т.д.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus