USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Який фільтр обрати для очищення води у басейні?*

19 Жовтня 2022 17:15
Якщо воду в басейні не очищати, в ній почнуть заводитися небезпечні мікроорганізми. Вода мутнітиме та темнітиме, з’явиться неприємний запах. Плавання перестане приносити задоволення та стане небезпечним для здоров’я.

Фільтр для басейну є незамінним обладнанням та виконує одну з найважливіших функцій – зберігає чистоту води. Є три види фільтрів для очищення води у басейні:

- картриджні;

- пісочні;

- діатомітові.

Картриджний фільтр
Цей вид фільтраційного обладнання складається з ємності, куди вміщується витратний матеріал – знімні мембранні картриджі. Вода проходить через них та очищається. Оскільки все сміття осідає на фільтрувальному елементі, картриджі потрібно періодично промивати. Це не вимагає складних дій: дістаньте картридж із фільтра та промийте під проточною водою, наприклад, зі шланга. Коли картридж засмічується так, що перестає працювати, він підлягає заміні.

Терміни заміни витратного матеріалу залежать від інтенсивності користування басейном, це приблизно від кількох тижнів.

Перевага картриджних фільтрів – тонка фільтрація. Є моделі картриджних фільтрів, які затримують найдрібніші частинки пилу та навіть квітковий пилок.

Пісочний фільтр
Такий фільтр виготовлений у вигляді бочки, куди засипають пісок. Міняти пісок потрібно раз на кілька років, тому пісочні моделі економніші за картриджні.

Пісочні фільтри очищають воду від забруднень розміром приблизно як діаметр волосини. Це не така тонка фільтрація, як у картриджних фільтрів.

Однак серед пісочних моделей є обладнання з високою потужністю, яке здатне очистити великогабаритні громадські басейни.

Діатомітовий фільтр
Цей вид фільтра має найпотужніші фільтрувальні властивості завдяки фільтрувальному елементу – діатоміту, гірській породі на основі крем’янистих відкладень. Діатомітовий фільтр здатний вловити та утримати дрібні забруднення, як-от мулисті відкладення та пліснява.

Переваги діатомітового фільтра:

- зменшує витрати хімії в середньому до 70–80%;

- насичує воду корисними для шкіри людини властивостями.

Недоліком діатомітового фільтра є висока ціна. Також використання цього виду фільтра несумісне із застосуванням коагулянтів та альгіцидів для басейну. Обслуговувати таке обладнання має спеціаліст.

Який фільтр для басейну купити?

У разі вибору фільтраційного обладнання враховуйте габарити басейну. Об’єм чаші розділіть на 4. Отримане число – це об’єм води, який має проходити через фільтр за годину.

Фільтр працює у парі з насосом, що створює циркуляцію води у басейні. Ви можете купити готову фільтрувальну установку або ж фільтр та насос окремо. У цьому випадку потужність насоса має відповідати продуктивності фільтра.

Який вид фільтра обрати? Встановіть:

- картриджний фільтр, якщо ви не купатиметеся протягом усього сезону та при цьому забезпечите регулярне очищення води хлорними препаратами;

- пісочний фільтр, якщо завантаженість басейну буде високою. Фільтр не має такої тонкої фільтрації, як картриджний, але не вимагає частої заміни піску. Це заощадить ваш бюджет;

- діатомітовий фільтр, якщо обслуговувати обладнання буде фахівець, а ви не плануєте використовувати флокулянти чи альгіциди.

Встановіть фільтрувальне обладнання – й отримаєте чистий басейн із прозорою водою без зайвого клопоту та зусиль.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
777 Показати IP 19 Жовтня 2022 17:31
Какая статья своевременная. как раз собирался бассейн строить.низкий поклон аж до самой воды.
Антон Показати IP 26 Жовтня 2022 16:14
Крута стаття, все по факту та без води.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus