USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Замість церкви у Луцьку хочуть ДНЗ

3 Лютого 2016 18:00
На вулиці Володимирській у Луцьку розпочали будівництво церкви. Втім, у її доцільності сумніваються місцеві мешканці й пропонують замість церкви звести дошкільний навчальний заклад. Таку ідею підтримує і більшість депутатів Луцької міської ради.

Про це йшлося під час пленарного засіданні 3-ої сесії Луцької міської ради 2-го лютого.

Із запитом до Луцького міського голови звернувся депутат Олександр Волинець, який запропонував змінити цільове призначення будівництва.

«На вулиці Володимирській є дошкільний навчальний заклад, спортшкола й поряд з ними розпочали зводити культову споруду. Мені мешканці говорили, що було б доцільніше на початому будівництві звести ДНЗ, мовляв, культових споруд поряд і так вистачає. Щодо дитсадків, то з ними проблема по цілому місту – їх не вистачає, тому змінити хід будівництва було б доцільніше для всіх лучан», - розповів депутат.

Більшість присутніх обранців громади підтримали таку ініціативу.

Нагадаємо, торік в Луцьку відкрили шість нових вікових груп і одну інклюзивну.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 42
перший Показати IP 3 Лютого 2016 18:35
Не проканало якомусь попу створити чергову бізнес точку.
Православный! до перший Показати IP 3 Лютого 2016 23:08
Це владика Михаїл нову точку закалачування пожертв будує!
пп до перший Показати IP 4 Лютого 2016 13:35
найсмішніше, що йдеться про землю Заборольської сільської ради. до чого тут Луцькстойло, непонятно.
вася Показати IP 3 Лютого 2016 20:52
Так там дійсно піп бабки хоче заробляти бо з омеляника його поперли. А церков таи білш ніж досить.
Петя Показати IP 3 Лютого 2016 21:46
От би ще напроти 4 гімназіі ДНЗ! Місце гарне. Може волинець без петиціі і процедури і тут виб'є.
лучанка до Петя Показати IP 4 Лютого 2016 09:49
на кладовищі
Олена Показати IP 3 Лютого 2016 21:49
Перш, ніж щось коментувати треба знати суть. Батюшка дуже поважна людина, його ніхто не звідки не проганяв. А місце будівництва дуже ласий шматок. Думаю депутати постараються передати його не для садочка, а для своїх.
Олена Показати IP 3 Лютого 2016 22:05
Перш ніж, щось коментувати необхідно знати суть. Вася, Батюшка людина, яку поважають не тільки в Луцьку. А депутати лобіюють чиїсь приватні інтереси. Не думаю, що там буде садочок.
не анонім до Олена Показати IP 3 Лютого 2016 23:05
Живучи там та знаючи ситуацію, про недоцільність Храму Московського патріархату там можуть підписатись мешканці всіх прилеглих будинків, а якщо влада не побудує там садочок, то нічого не побудує, котлаван так і залишиться
До Олени до Олена Показати IP 4 Лютого 2016 11:32
От якраз інтереси того Васі хтось і лобіює. Всі люди проти, пишуть звернення в міську раду, а вони, земля не наша. А той Васьок, як приїздить, все тільки і фотографує процес, видно для звітності перед кимось.
Остап Показати IP 3 Лютого 2016 22:10
О! Я за те щоби з барів теж робили щось інше. Бо шум, гам, бійки, салюти і блюваки по прилеглих територіях. Це ж діти все бачать і чують. Карабасами виростуть як так далі буде. Вже про бари тра кричати бо іх точно гіпербільше ніж церков. А пан Олександр гріх таки вчинив, бо Боже належить Богу. І не треба прикриватися дітьми, бо ДНЗ туди не влізе. А мініхрам якраз. І де фото звернення мешканців?
Он Показати IP 3 Лютого 2016 22:51
Отець Ілля, а де ваш скорботний глас про справу цю до пастви? Де голова просвітницького відділу УПЦ Марчук, Єпархія, юристи? Поясніть,що це діється, людям, які з болем почули цю звістку. У святого Миколая забрали місце під його храм?! У покровителя Луцька! І ніхто не заступився... І не підтримав...
123 до Он Показати IP 4 Лютого 2016 10:13
тут така оказія сталася - лучани сп'яну чи то здуру вибрали собі Миколая на пару років що дозволяє собі, наче святий..
Ну да Показати IP 3 Лютого 2016 22:55
1. Ніякого батюшку, Васю, з Омеляника ніхто не виганяв. 2. Який туди садочок має влізти? 3. А хто, взагалі, садочок має будувати? Міська влада сьогодні займеться будівництвом ДНЗ? Так просто сказати: краще побудувати садочок. А будувати хто буде? Церкву ж не держава мала будувати. А хоче держава будувати, то які проблеми? Місто вільних площ не знайде? А ВЕСЬ СИР-БОР ЧЕРЕ ТЕ, ЩО ЦЕРКВА МП, ОТ І ВСЕ
Християнин Показати IP 3 Лютого 2016 23:05
Так, скоро православних культових споруд буде більше в Луцьку ніж самих віруючих!
Ірина Показати IP 3 Лютого 2016 23:51
Навіщо там ще один дитсадок? І це впритул з бомбосховищем, де живуть бомжі і наркомани шастають? І церкви там непотрібно! Хто не в курсі: впритул до котловану стоїть районний спортклуб, який не має свого поля, бігових доріжок, своїх кортів, футбольного поля. Діти на місці котловану грали в мяча, спотсмени кидали там свої списи, а легкоатлетки робили розминки. Де тепер вони будуть змагатися? крім того, під котлованом є комунікаційний вузол, який несе тепло у домівки МКБ! Вже й так пошкодили теплоізоляцію! Просто придурки якісь! Одні за хабаря вибивають місцину, інші риють котлован, а депутати повинні добре помізкувати, бо це навіть не їх земля, це земля села Забороль. Узагалі, район МКБ - суцільна трагедія: будинки - міста, а земля під ними - сільської районної ради. Дурдом якийсь!
Християнине Показати IP 4 Лютого 2016 00:07
А перевір скільки кавобароклуборесторанів у Луцьку і храмів? Поглянь які люди і в якому вигляді йдуть із них. Різниця є? Якщо не повстанемо проти повальноі алконарколізаціі то скоро в Днз і школах будуть вчити як правильно пити... А ти про споруди і віруючих... Вже мери своіми пивними брендами пригощають. Люди в будинках відпочити і спати не можуть біля алконаркогадюшників. Це ж школи кріміналітету і розсадники розпусти та інфекцій... Вже якщо міліція свого часу просила щоб ці алконаркоточки працювали до 22 00, то сьогодні прочитав в новинах луцька- що представник(!) поліціі ( там є прізв.) пропонував до 03 00. Любимий город не може спати спокійно- не дадуть. Бо не вигідно. Злочинна індустрія розкладання людей і суспільства працює. Перебіг ситуаціі і стан речей говорять про алконаркосиндикат у Луцьку, який підминає долі, здоров'я, душі, спокій, і майбутнє.
Мешканець МКС Показати IP 4 Лютого 2016 02:09
Мав написати майже те саме що Ірина. Спільна біда, спільні думки, повторюватись багато небуду. Вся біда у тім, що колишній голова Заборольської селищної ради пан Горчинський продав тому московському попкові клаптик української землі. Раніше там хлопчаки на траві гралися у футбол, у квачика, влітку дівчатка виносили простирадла, розкладали іграшки і бавились ляльками, ще росло 2 берізки і між ними була качелька, тренера з спорт школи займались з дітьми на тій площі, взимку діти ліпили сніговиків, фортеці, грали у сніжки. Що сталось потім? Прийшов москаль, і почав вкопуватись у нашу землю. Замість травички - котлаван, берізки підступно підкопані і в певний час впали самі. Виходив я балакав, з тим попом. Він запевняв, що всі дозвільні документи у нього є, в тому числі і згода мешканців прилеглих будинків, я кажу покажіть мій підпис, я ось у тому домі живу, він щось побурмотів собі під ніс і сказав слова «Бог нас розсудить». Та що тут судити, коли все на брехні будується ? Коли будівництво починалось, ніяких документів у нього не було, лише державний акт на землю. Свідченням цього є прискорене вкопування, залили спочатку стрічковий фундамент, потім видно щось незаплясало, вирвали фундамент і викопали котлован. Коли його копали, на власні очі бачив, як мужичок, який контролював процес, почав махати руками перед тим трактором, показував знаки, типу все, стоп. Потім залізли в той котлован і довго дивилися, шо накоїли, голови чухали, вперлися видно в шось. Поруч з котлованом, проходить тепломагістраль до садочка, за 8-10 метрів спортивна школа, 20 метрів будинок. Повертаючись одного разу з міста, спостерігав таку картину. Дітям зараз немає де бігати з м’ячем, то вони грають у футбол на проїжджій частині біля 101 будинку та котельні. Хлопчаки бігають, шумлять, ну як діти. На першому поверсі в 101 будинку живе дідуля з собакою, якраз в той момент вигулював її, собака все гавкає і гавкає, він їм каже «дістали вже, ідіть звідси, зараз собаку спущу». Хлопчина у відповідь «а куди нам іти, церква наше поле забрала». Йшов далі додому, пригадував своє дитинство, а на душі гірко. Був малим і сам там бігав. А зараз забор, усе порито, бруд. Відчутно, що хтось ту всю нечисту, нечесну справу кришує, але ми без перемоги не відступимо. Було б добре якби той отець Вася по хорошому відступив і повернув землю у власність громади МКС, ну або раз він так піклується про дітей, що мав будувати недільну школу спочатку(його слова «тут має будуватись недільна школа, з перспективою будівництва храму»), організував би дітям спортивний майданчик, оце б було би справедливо. Поруч і так є 3 церкви, залюбки люди ходять до отця Богдана на Володимирську, віруюча людина і в інший кінець міста може їздити якщо серце бажає, а той хто черствий серцем, то і під носом церква не допоможе. СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКА РЕЛІГІЙНА ГРОМАДА ВОЛИНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ СЕЛА ВЕЛИКИЙ ОМЕЛЯНИК, поверніть землю яку ви вивезли з МКС і мирно далі будемо співіснувати. Ми не хочемо, щоб під нашими вікнами був розсадник московщини.
Анонім до Мешканець МКС Показати IP 4 Лютого 2016 09:26
вся твоя проблема мешканцю в тобі самому.... а не в тому, що робиться навкруги(((((
до Анонім до Анонім Показати IP 4 Лютого 2016 11:09
А що робиться навкруги? Будуть ОСББ, тоді і вирішуватимуть усі справи біля будинків. Подивіться на Генплан часів срср, під котлованом не просто комунікації, а підземний хід до Омеляника. Копали просто на бомбосховищі,
Мешканець МКС до ано до Анонім Показати IP 4 Лютого 2016 11:46
Зі мною особисто все гаразд, з сусідами моїми теж все гаразд. Просто нам не байдуже як вам, що у нас під вікнами буде. Мало війни на сході через таких, хочете щоб вони спокійно вкопувались у мізки наших людей, наших дітей? Кирилу не вистачає на нового мерседеса, чи новий бізнес хоче запустить? Мешканці МКС проти незаконного будівництва такого храму, тому його тут не буде.
до Мешканець МКС до Мешканець МКС Показати IP 4 Лютого 2016 11:00
Справа не в церкві! справа в тому, що до найближчого будинку від церкви - СТЕЖКА! Справа в тому, що рили колтлован без НІЯКОГО дослідження що там під тим котлованом! і ще раз хочу сказати: земля під усім МКБ - ЗАБОРОЛІВСЬКА! А усі будинки - міста Луцька. Досі ніхто толком не знає- ДЕ МЕЖІ ЛУЦЬКА! Шановні депутати окресліть межі на МКБ! і тільки тоді можна буде про щось говорити.
Олександр до до Мешканець МКС Показати IP 4 Лютого 2016 11:52
Треба пенсіонера Горчинського потурбувути. Навіщо він продав нашу землю. Краще б там справді був майданчик.
Галина до Мешканець МКС Показати IP 4 Лютого 2016 11:11
А тепер скажіть керівництву спортшколи, щоб вони теж сказали свої претензії. Це ж їх територія! До речі, Кривицький мав намір побудувати там спортплощадку. Чого вони мовчать?
Риба Показати IP 4 Лютого 2016 09:24
Когда-то Христос выгнал торгующих из храма. С тех пор торгующие поумнели и купили храмы себе.
до Риба до Риба Показати IP 4 Лютого 2016 11:06
Христос не говорил, что нужно зарабатывать. Да и не нужно было это. Священники не были богатыми, были в большей части мудрецами, что ходили с посохом городами и наставляли на путь истинный заблудших овец. Теперь же, каждый священник должен иметь свой приход. А это церковь с прихожанами. Каждый год семинарии, теоакадемии выпускают своих готовоиспеченных специалистов, которые оседают в городах и селах и роют котлованы для своих приходов. И им наплевать на вас и ваш род. Им нужны деньги. Торгующие поумнели....
Кіт Показати IP 4 Лютого 2016 14:32
Я ничего не имею против бога. Но мне очень не нравится его фан-клуб.
руслана Показати IP 4 Лютого 2016 15:08
Щойно дізналася, що найбільше оголошень про продаж квартир, причому дешево! саме з володимирської. Кому там квартири тре? Налітай! Влада нічого робити не буде, вони тільки чекають на штрафи та відкати. А людям треба десь жити. То одні продають, бо мають інше житло, а хто скористається, той не пожалкуєПотім буде дорожче. Там не така дурна громада. Це район працьовитих людей.
Анонім Показати IP 4 Лютого 2016 17:38
Хто знає, що за чоловік по центру? Був помічений на будівництві http://www.ex.ua/948670532720
Оксана Показати IP 4 Лютого 2016 17:42
доречний вислів: «І сам не гам, і комусь не дам» - і церкву людям не дадуть построїти і самі нічого не зроблять, за які кошти буде будуватись садочок у наш час??? хто буде будувати??? хто буде фінансувата??? а ніхто, і залишиться котлован, дуже хороша перспектива для усього мікрорайону МКС....
До Оксани Показати IP 4 Лютого 2016 18:00
Та дайте добро, чоловіки зберуться лопатами позасипають, вже була мова про це. Землю хай повернуть, яку вивезли.
Оксна до До Оксани Показати IP 4 Лютого 2016 18:49
побудувати перший у Луцьку ПРАВОСЛАВНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОЧОК ДОМАШНЬОГО ТИПУ, було б доречно, де діти, могли гратися, навчаючись, готуватися до школи та заодно вчитися любові до ближнього, навчатись віри, премудрості, та страху Божому. Можливо мешканцям МКС обєднатися та всім разом допомогти побудувати і ПРАВОСЛАВНИЙ ДИТЯЧИЙ САДОЧОК І МАЛЕНЬКУ ЦЕРКУ святого Миколая Чудотворця.
До Оксани до Оксна Показати IP 4 Лютого 2016 19:29
На МКС проживають і інші конфесії. Якщо так підходити, то треба і їм садочки будувати ? Навіщо цей цирк? З дитинства будуть діткам мізки промивати і як за часів СРСР розказувати басні про руського брата. Навіщо нам московські церкви чи садочки? Потрібно свої будувати.
До до До Оксани Показати IP 4 Лютого 2016 22:34
Чому це в Україні найбільше зло московська церква.. А як же російські банки, товари, бензин, накінець газ. Де нові технології, щоб повністю відмовитись від країни-агресора. Перестаньте вас воювати з повітряними млинами
Українець до до до до До Показати IP 5 Лютого 2016 00:04
Послугами російських банків не користуємось, принципово дивимось на штрихкод, бензин заправляєм виключно на заправках Коломойського, ну а газ... Сподіваюсь шо МКС отримує газ українського походження. Отака у нас сім'я. Ніхто не каже, що найбільше зло в Україні - московська церква. Зла в теперішній час багато, світ став жорстоким, не має любові у серцях, там поселились злість, жадоба, заздрість. Боротися з цим потрібно, але не розплідниками московщини на нашій же землі. Є ж наші церкви, які без пропаганди «русского мира» доносять людям Слово Боже. Саме через промиті мізки ми маємо на сході країни війну, гинуть чиїсь батьки, брати, а як для матері, коли дитина повертається грузом 200. Який відсоток на сході наших церков? Ото ж то. Не варто впускати у свою домівку москаля, він гірше лиса, підступом, підлістю оволодіє твоїм домом. Москаль гарантував нам Будапештським меморандумом гарантію безпеки, і сам же і порушив. Моя бабуля ходить до МП, так вона і досі за Януковича, бо у свій час в церкві, куди вона ходить, роздавали календарики Яника, і пропагували який він класний буде президент. Навіщо нам українцям такі церкви? Через те що вони перші на Русі, бо типу старослов’янські? Якщо так мислити, то ми повинні ходити взагалі в єврейські синагоги, бо християнство походить від євреїв. В Україні є своя церква, московщини під вікнами нам не потрібно. Тому ми, українці, будем захищати свою землю від московського церковного поневолення. Хоче зіграти Ілля у ва-банк, ну що ж, отримає, люди знатимуть всю правду, ще і на Горчинського вистачить. Пан отець має знати слова, все таємне стає явним.
Оксана Показати IP 4 Лютого 2016 23:26
"розказувати басні про руського брата" - зазвичай це розповідають політики, а у храмах люди моляться Богу. Богові — Боже, а кесареві — кесареве
До Оксани до Оксана Показати IP 5 Лютого 2016 00:15
Так, згідний. Варто віддавати Богові - Боже, кесарю - кесареве. Але це не стосується російських церков. Люди купують свічки, іконки, їхню літературу, а глупість людей повертається потім кулями у серця наших солдат. Отакий то у нас "брат". Ви знайдіть хоч одну книжку на нашій мові у їхній церкві, вся література на російській. Вони там в Росії знищують наші бібліотеки, а в нас тут глупі люди за їхню літературу платять гроші. Круговорот, який топить довірливих українців і робить нас ворогами один одному.
Анонім до До Оксани Показати IP 5 Лютого 2016 06:52
Ваш вислів; "Круговорот, який топить довірливих українців і робить нас ворогами один одному" - ворогами робить людей навязуванння один одному свого бачення цього світу. Ми живемо в демократичній державі, де кожна людина має право робити свій вибір і не потрібно людей розділяти на проросійське та проукраїнське населення МКС саме тому, що вони ходять у єдину в Україні КАНОНІЧНУ ПРАВОСЛАВНУ УКРАЇНСЬКУ ЦЕРКВУ. Якщо людина хоче зробити щось корисне для людей та держави, будь-ласка їдьте на схід України і воюйте з ворогами, а не Ви воюєте з "мнимими" саме вами ворогами, старенькими, українськими бабусями та українським батюшкою, у церкві не має зла, шукайте його в інших місцях. Любіть ворогів ваших. Любити своїх ворогів – це любити світ, любов замість ворожнечі, благовоління замість ненависті, доброзичливість замість прокляття, .........зневагою один до одного Україну не збережемо, а тільки загубимо......
Кріс Показати IP 5 Лютого 2016 08:17
Мало кто знает, что слово "кретин" в переводе с латыни означает христианин.
Анонім до Кріс Показати IP 5 Лютого 2016 14:19
Украї́нці — східноєвропейський слов'янський етнос, що сформувався на землях України. За межами України проживають в Росії, Казахстані, Молдові, Білорусі, Киргизстані, Узбекистані, Польщі, Канаді, США, Аргентині та інших країнах. Загальна чисельність перевищує 46 мільйонів осіб. З них 37 мільйонів мешкає в Україні. Розмовляють переважно українською мовою, що належить до східнослов'янської мовної групи. За релігійною приналежністю переважно ХРИСТИЯНИ, В наш час християнство — найпоширеніша у світі релігія, — його притримуються близько 2,2 млрд осіб, що становить понад 1/3 людства. Християнство посідає 1-е місце у світі за географічним поширенням, тобто майже в кожній країні світу є хоча б одна християнська громада. Кріс навіщо ви ображаєте понад 1/3 людства???
Анонім до Кріс Показати IP 5 Лютого 2016 14:30
КРИС, только до нашего времени данное понятие исказили в народе. В основном искажение и понятие данного слова пошло от иноверцев, потому что никто не хотел принимать образ жизни, вероисповедание, закон Божий. По этому в период гонение христиан, слово кретин переросло как оскорбление, принимая все новое понятие.
Анатолій депутат Заб Показати IP 18 Лютого 2016 15:19
Друзі, давайте не ображати один одного, а працювати у конструктивному руслі. Згідно інформації, яка була подана на розгляд депутатів Заборольської сільської ради, - усі необхідні погодження у всіх інстанціях забудовник, який будує церкву, має, - і що найцікавіше навіть має підписи мешканців прилеглих будинків( хто саме підписувався і скільки осіб не знаю, але вони є). Звичайно прикро, що депутати попереднього скликання виділили земельну ділянку під будівництво церкви без громадських слухань. Це питання набуло розголосу і розглядається не лише на рівні району і міста, а вже напевно на рівні області...