USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Зеленський вперше назвав кількість загиблих військових та розкрив причину невдачі контрнаступу

25 Лютого 2024 18:41
Президент Володимир Зеленський уперше відповів, скільки українських воїнів загинуло у війні з Росією.

Про це глава держави сказав на пресконференції 25 лютого, передає ТСН.

«Я не знаю, чи я маю право. Це серйозний момент дуже. Нещодавно були голоси в радикальній частині американського політикуму, які не на нашій стороні. Вони сказали, що нібито Україна втратила 300 тисяч загиблими. Далі була інформація від РФ, що Україна втратила понад 100 тис. вбитими. Це все брехня.

31 тисяча українських військових загинули на цій війні. Не 300 тисяч, не 150 тисяч, що там бреше Путін зі своїм брехливим колом. Але тим не менш, кожен – це великі втрати для нас», – сказав Президент.

Також Зеленський назвав втрати РФ. За його даними, на війні загинуло 180 тисяч росіян. Всього втрат в сумі з пораненими у росіян до 500 тисяч.

Читати ще: Два роки виснажливої війни: в ISW приголомшили кількістю загиблих окупантів в Україні

«Не скажу, скільки у нас поранених. Не хочу, щоб РФ дізналася, скільки військових у нас уже не на полі бою. Є безвісти зниклі. Не буду гратися з цими цифрами. Бо останній обмін показав, що двоє хлопців були у списку безвісти зниклих, а повернулися з полону живими. І десятки тисяч загиблих цивільних на окупованих територіях. Ми не знаємо точно, скільки саме вони вбили наших цивільних», – підсумував Зеленський.

Зауважимо, що Україна не публікувала інформацію про кількість загиблих військових на фронті. Останнього разу втрати назвав 22 серпня 2022 року тодішній головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Тоді, за його даними, було відомо про 9 тисяч українських героїв, які загинули на війні з РФ.

Під час пресконференції Зеленський також повідомив, що український план контрнаступу минулого року був відомий у Москві ще до його початку.

Читати ще: Україна підписала безпекові угоди з Італією та Канадою

«Наш план контрнаступу минулого року був на столі у Кремлі до початку цього наступу. Тому, чим менше людей знає наші плани, тим швидше буде перемога і неочікуваний результат для Росії на полі бою», – сказав Зеленський.

Чи відомо, хто саме «злив» росіянам план контрнаступу, глава держави не уточнив.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 20
ГIсть Показати IP 25 Лютого 2024 18:49
Тому така тотальна мобIлIзацIя ?
Солдат поневолі до ГIсть Показати IP 26 Лютого 2024 08:53
Тому масово знімають інвалідності і непридатності до служби та масово зцілюють хворих (ті хто купив дальше куплять собі справку або вже виїхали), в результаті замість тренованих солдат ідуть в бій "каліки" а потім вони дивуються чому такі результати, не виконуються поставлені завдання, йдуть в сзч ітд (про зброю я мовчу).
дідо Показати IP 25 Лютого 2024 18:52
якби Зеленський готувався до війни з 2019,то може маштабного вторгнення не було б.. замість ремонту доріг.
лучанка до дідо Показати IP 25 Лютого 2024 19:45
З якого там готуватися, а не ремонтувати дороги? З 2019 року? Зараз, у 2024, під час війни спрямували невикористані 17! мільярдів ! на ремонт доріг. І ніхто не збирається їх спрямовувати на інші потреби. Велике крадівництво рулить!
Анонім до дідо Показати IP 26 Лютого 2024 08:33
Було б.
ГIсть Показати IP 25 Лютого 2024 18:54
Панове президенти є до вас розмова Бо ми давно не чули від вас правдиве слово І може я ніколи б не починав її Та скажу вам відверто - причина у війні! К.СкрябIн
Сергій Показати IP 25 Лютого 2024 18:55
Ще хтось вірить цим словам?
Анонім Показати IP 25 Лютого 2024 19:14
Ти брехун.скiльки можна брехати.
ГIсть Показати IP 25 Лютого 2024 19:48
Панове президенти є до вас питання Чому ви всі живете як голубці в сметані Тоді коли всі люди скидаються солдатам Копійками, які ви ще в них не встигли відібрати. Чому ви не пошлете на війну своїх синів Ні внуків, ні племінників, самих вас там не видно... К.СкрябIн
Правда Показати IP 25 Лютого 2024 20:59
Це брехня.Не важко порахувати,коли є офіційні дані,які надають органи місцевого самоврядування(зокрема м,Ківерці) -це на жовтень2023.Співставити до кількості жителів,області,країни ,похибка(безвісти,не обліковані,різні до областей,інше) і на жовтень 2023 ця цифра була близько 50 тисяч,наразі значно більше,на жаль.В сучасному світі збрехати важко,а ще маніпулювати,хоча вони продовжують це робити,прикро і боляче.
123 Показати IP 25 Лютого 2024 21:13
Відповідно до Конституції України треба вже вибори проводити, а він не хоче. А Конституція України має найвищу юридичну силу!
Анонім до 123 Показати IP 26 Лютого 2024 08:35
Ні, не треба. Конституція складається не лише з приємних порохоботам статей. Поки війна - виборів бути НЕ може
Аноніму до Анонім Показати IP 26 Лютого 2024 12:01
Конституція передбачає звільнення президента в порядку імпічменту. Брехня є підставою розпочинати процедуру імпічменту
Andrij Показати IP 25 Лютого 2024 21:19
Бо вони не вояки а вибивають в мiжнародноi спiльноти для солдатiв наших зброю.
Лучанин Показати IP 26 Лютого 2024 08:32
Така велика Україна і такий маленький президент
ЗСУ Показати IP 26 Лютого 2024 08:44
Містер президент! Перестаньте брехати !!!!
Андрій Показати IP 26 Лютого 2024 09:45
Тобто те що вранці по радіо говорять про пів мільйона вбитих росіян це брехня???? За його даними, на війні загинуло 180 тисяч росія
Анонім до Андрій Показати IP 26 Лютого 2024 15:00
Втрати рахують, включаючи жмурів, олівців та самоварів в один список, але радасти в етері трактують як жмурів усіх. Не вмикають нині, щоправда, Metallica - One
Анонім Показати IP 26 Лютого 2024 10:08
Так а хто здав план контрнаступу: Андрюша чи Валєрчик?
Аноніму Показати IP 26 Лютого 2024 13:04
Вова