USD 28.00 28.14
  • USD 28.00 28.14
  • EUR 33.00 33.22
  • PLN 7.40 7.45

Перша луцька школа створила благодійний батьківський фонд

Не чекати на те, коли держава врешті згадає, що навчальний процес - це не тільки зарплата вчителям і плата за енергоносії, вирішили лучани, чиї діти навчаються в ЗОШ №11. Школа потребує як енергозберігаючих заходів, так і масштабного оновлення навчального обладнання.

Але від держави та міської влади допомоги не дочекаєшся – всі бюджетні запити залишаються без відповіді. А кошти батьків – теж не безлімітний рахунок. Відтак, лучани вирішили зареєструвати благодійний фонд - юридичну особу як представника піклувальної ради школи, аби мати можливість поборотися за грантові кошти та прозоро використовувати існуючі.

Як розповідає очільниця піклувальної ради школи, а віднедавна – і голова правління благодійного фонду ЗОШ №11 «Ерудит» Наталія Гунько, вже декілька років за кошти батьків члени піклувальної ради покращують навчальний заклад, куди ходять їхні діти. Свого часу вони самотужки зібрали гроші на ремонт актової зали, за що ще два роки розраховувалися, потім – вдалося відремонтувати санвузли. Але це тільки маленька частина проблем.
Заміни потребують парти, комп’ютери, які вже давно застаріли, в школі – один проектор на всі кабінети і вчителі мусять за 2 місяці записуватися, аби його взяти на урок. Оновлення потребують чи не всі кабінети, а на це ані коштів батьків, ані коштів педагогів (які теж долучаються до цього) не вистачає. Крім того, школі необхідні заміна вікон та утеплення. Та все це – чималі кошти.

Щорічні бюджетні запити, які надсилає заклад в міську раду, залишаються без відповіді. Гроші з держбюджету надходять лише на погашення захищених статей: зарплати та розрахунків за енергоносії. Про решту – навіть не йдеться.

Відтак, батьки почали самотужки вивчати, як залучити додаткові гроші. Так вони дізналися про можливість написання грантових проектів. Але з’ясувалося, що грантодавці не працюють з бюджетними установами. Тож, аби подати заявку на конкурс, треба зареєструвати юридичну особу – наприклад, благодійний фонд, який міг би подавати проекти.

«Ми не знали, що і як треба зробити, як саме реєструвати фонд, що треба знати, які потрібні документи. Тож, коли прочитали про ініціативу Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» щодо підтримки благодійних фондів в садочках, вирішили звернутися в Офіс розвитку кварталу за допомогою», - розповідає Наталія Гунько.
Нагадаємо, між Фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та Волинським інститутом права влітку цього року був підписаний Меморандум про співпрацю. Згідно з цим документом, в дитячих садочках міста батьківським комітетам пропонують створити благодійні фонди, які б прозоро звітувалися, і заодно мали можливість подавати заявки на участь в грантових програмах для залучення додаткових грошей на розвиток ДНЗ міста.

Згідно з умовами, Фонд Ігоря Палиці покриває всі фінансові витрати на реєстрацію юридичної особи (благодійного фонду садочка) і відкриття банківського рахунку, допомагає зареєструвати ці фонди, написати статут, залучаючи фахівців, організовуватиме навчання з ведення звітності фонду, залучення додаткових коштів, написання грантових проектів тощо.

Така робота є необхідною, адже батьки чи не останні гроші несуть в садочки і тому мають право чітко знати, на що витрачаються їхні гроші: на розвиток дітей чи самої адміністрації закладу, - зауважив свого часу голова правління Фонду Олександр Товстенюк.

Крім того, він наголошував: не треба забувати, що ДНЗ - це все-таки навчальні заклади, а не місце, де можуть лише приглянути за дітьми, поки батьки працюють. Адже важливо, щоб діти в перший клас ішли, вміючи читати і писати. І саме на цей аспект роботи садочків батьки мають звертати якнайбільше уваги, і жодним чином не на фінансове «донорство». А якщо все-таки батьки змушені платити додаткові гроші, то вони, принаймні, мають бути впевненими, що ці кошти витрачаються на їхніх дітей.

Згаданий Меморандум поширювався на дошкільні навчальні заклади. Як пояснив Олександр Товстенюк, тоді було заплановано розпочати роботу з ДНЗ, а за рік, ймовірно, почати працювати зі школами.

Та в ЗОШ №11 вирішили не чекати, і самі звернулися до Офісу розвитку кварталу з проханням допомогти їм зареєструвати благодійний фонд школи. Більше того, саме тут навчався Олександр Товстенюк і педагоги пам'ятають його як сумлінного учня.

Як розповіла Наталія Гунько, фонд «Ерудит» діє всього декілька днів, на черзі – затвердження Статуту і активна робота з написання проектів.

До слова, один проект уже майже готовий: ЛНТУ підготував проект для їх школи з енергозбереження, який передбачає встановлення ІТП, заміну вікон, утеплення. Залишилося підготувати кошторис і спробувати свої сили в конкурсі. Зрештою, з реєстрацією благодійного фонду школи, у навчального закладу розкриваються нові перспективи розвитку.

Окрім того, що Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» посприяв у створенні благодійного фонду школи і допоміг організуватися, Олександр Товстенюк вручив представникам фонду «Ерудит» подарунок: сертифікат на суму 25 тисяч гривень, як першій ініціативній групі, яка об’єдналася задля вирішення проблем закладу, де навчаються їхні діти.
На які саме потреби витратять згадані кошти, члени піклувальної ради школи вирішуватимуть під час зборів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 23
123 Показати IP 6 Жовтня 2015 18:36
слухайте- гроші за рекламу грошима ,але вже перебор з тим фондом і призначеним ним мером на вашому ресурсі -буде зворотній ефект
345 до 123 Показати IP 6 Жовтня 2015 19:37
Сам зрозумів що написав?
Бабуся до 123 Показати IP 6 Жовтня 2015 19:39
123 і далі здавайте кошти в кишеню
Інга Показати IP 6 Жовтня 2015 19:36
треба писати не добро в дії, а ОЛІГАРХ В ДІЇ !!! які молодці вже й 11 школу собі купили. 9 їм школи вже мало...
Так Показати IP 6 Жовтня 2015 19:41
Це вже правильний рух -ВСЕ ПРОЗОРО
Олег Дмитрук Показати IP 6 Жовтня 2015 19:42
Ми не знали, що і як треба зробити, як саме реєструвати фонд, що треба знати, які потрібні документи - таке враження що то не люди , а суцільні вівці, які нічого не знають, не вміють, не бачать і не чують , а тільки чекають "розумного" поводиря, а Палиці все це тільки на руку... Люди одумайтесь, відкрийте очі , ВАС КУПУЮТЬ, а ви вуха розвісили і слухаєте ...
234 Показати IP 6 Жовтня 2015 21:03
так це підкуп виборця,люди не ведіться ,НЕвже за пару тисяч подачки ВИ готові віддати свої голоси!Думайте за майбутнє своїх дітей!
Марі-я Показати IP 6 Жовтня 2015 21:26
Боже, це вже занадто!!!!! Цікаво скільки становила сума благодійного внеску від Палиці, що люди себе дурними виставили?! СОРОМ!
Назар Показати IP 6 Жовтня 2015 21:28
От чесно, мені страшно уявити що ще створить Новий Луцьк до кінця предвиборчої компанії,
Педагог Показати IP 6 Жовтня 2015 21:36
Вусатий нянь місцевої освіти (маленький керівник з великими амбіціями), чому це Ви недофінансовуєте школу, яка подарувала місту "майбутнього мера"?????? Заведуть в мерію Товстенюка і гаплик тобі за таке ставлення! Може комсомольський мер ліпше....
536 Показати IP 7 Жовтня 2015 01:25
головне не залишити старих при владі.Бо не зміниш їх.Будуть обзивати нас істотами з курячими мізками як це зробила Лещенко на зборах вчителів.Хай про свої мізки думає.За що їй шуби дарують.
123 Показати IP 7 Жовтня 2015 06:27
Шановна голово піклувальноі ради а віднедавна – і голова правління благодійного фонду ЗОШ №11 «Ерудит» Наталія Гунько довожу до вашого відома, що у Вашій школі встановлено ІТП і з початком опалювального сезону буде введений в експлуатацію.
789 Показати IP 7 Жовтня 2015 08:16
Я думаю "майбутній мер" за 25 тисячний сертифікат не купить собі голоси. До речі з міського бюджету у 2015 році встановили для школи ІТП (індивідуальний тепловий пункт) і 18 віко , площею більше 66 кв.м. А що раніше витрати батьківських коштів були непрозорі? Це вже справа прокуратури.
Аутсайдерам Показати IP 7 Жовтня 2015 08:55
Ця школа-аутсайдер має набагато більше додаткових годин на розвиток дитячої обдарованості та виховну роботу, ніж інші школи. Пів мільйона грн. в рік додаткових коштів мало? Може хтось думає що усі діти цієї школи-колегіуму малюють, танцюють, співають в додаткових гуртках та на індивідуальних заняттях просто так?
лия Показати IP 7 Жовтня 2015 09:13
Маразм крепчает !! Кужа ещё не добрался УКРОМ?!Что ещё не проплатили?!
345 Показати IP 7 Жовтня 2015 10:58
Продажна купка батьків цікаво і хто дав право відповідати за всіх батьків школи.Давиденкова і Гунько це всі члени піклувальної ради,а решта представників від класів не мають права голосу.Скільки вам заплатили за передвиборчу агітацію
лучанка до 345 Показати IP 7 Жовтня 2015 14:22
А ви рахуєте, що це погано, коли про ваших дітей підклуються???? Палиця з фондом вже скільки років працює на благо лучан, а у вас просто душить українська ЖАБА111111
999 до 345 Показати IP 14 Жовтня 2015 22:53
Зважене рішення про створення фонду приймали на засіданні піклувальної ради 27 батьків. Голосував кожен. Рішення було прийнято одноголосно. А платите їм ви, шуліки, зневагою та брехньою!
123 Показати IP 7 Жовтня 2015 12:13
Ти б краще тут не тролив, а поцікавився, як прийняти участь в роботі фонду. Сидиш і клацаєш на клавіатурі "активіст" диванний.
Романюк Показати IP 7 Жовтня 2015 12:15
Підтримую таку ініціативність, бо в мене при комсомолі такого не було.
Опять 25 Показати IP 7 Жовтня 2015 22:32
люди, чому ви душитесь то так?)
Роман Показати IP 8 Жовтня 2015 12:38
Підтримую батьків 11-ої школи. Оді сидять гундосять в чатах, а інші намагаються щось робити. І головне Робити чесними і доступними методами. Я згоден, що стаття скоріш за все проплачена АЛЕ інформація корисна для ВСІХ. В 21-ій школі (на зборах в нашому класі) найбільше дебатів було, якраз про спосіб збирання грошей. І добра половина підтримувала ідею благодійного фонду. Чому ні? P.S. Особисто, не підтримую Палицю.
Freddy Показати IP 8 Жовтня 2015 21:04
Ви барани, замість того, щоб тут точити ляси, брали б, і щось робили... Грамотії, вникніть в суть діла, а потім пишіть свої дурні висновки, з приводу грошей в карман і т.д.... такі речі, пишуть лише ті, хто з грошима в житті діла немав!!! Соромно...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.