USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Волинські лісівники патрулюватимуть на нових позашляховиках

13 Квітня 2016 19:00
Автопарк волинських лісівників поповнився дорогими позашляховиками марки Renault Duster. Навіщо охоронцям лісу такі вартісні покупки – розповіли під час презентації маломобільних груп швидкого реагування.

Нагадаємо, про плани закупити нові авто йшлося ще на січневій нараді у Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Після неї Інформаційне агентство Волинські Новини опитало декількох очільників держлісгоспів щодо того, чи йшлося під час наради 27 січня про придбання позашляховика та умови його подальшого використання. Утім відповіді різнилися, вочевидь, керівників лісгоспів на місцях недоінформували.

До слова, вартість Renault Duster, залежно від комплектації, може становити від 360 до 500 тисяч гривень. Для порівняння, ціна позашляховика «Нива» (ВАЗ 21214) російського виробництва – 260 тисяч, тож дехто ставить під сумнів необхідність купівлі Renault Duster.

Нові автомобілі таки закупили й представили до роботи на озері Тросне Маневицького району.

Завідувач сектору охорони та захисту лісу Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Войцеховський розповів, що машини придбали для створення нових оперативних маломобільних груп реагування.

«У нас є 20 автомобілів Renault Duster, орієнтовна вартість кожного приблизно 440 тисяч гривень. Їх закупили через тендерні процедури за кошти лісогосподарських підприємств для патрулювання лісових масивів, оперативного виявлення вогнищ загорання та випадків видобутку бурштину. У кожному автомобілі буде працювати чотири людини, один із них – учасник АТО.

Відповідно, ми створили 80 нових робочих місць та внесли зміни до штатного розпису. Зауважу, що в групах реагування не всі новачки, адже людина повинна знати територію, тому, окрім новобранців, є і досвідчені охоронці лісу. Так, по лісгоспах ми утворили відділи охорони та захисту лісу. Вся територія поділена на 5 секторів. Відповідно, на одному секторі буде працювати чотири бригади швидкого реагування», - пояснює Руслан Войцеховський.
Та додає, що повноваження учасників групи дозволяють їм затримувати порушників, складати протоколи, доставляти їх у правоохоронні структури, зупиняти машини, які везуть лісопродукцію для перевірки, відвідувати підприємства, де переробляють ліс. Також вони можуть користуватися засобами індивідуального захисту, зокрема мають при собі зброю.

А щодо того, чому купили саме ці машини, завідувач сектору охорони та захисту лісу наголосив, що ці моделі дуже мобільні та економні щодо використання пального. Зокрема на 100 кілометрів потрібно 5 літрів дизпалива.

Один із членів новоствореного екіпажу, учасник АТО Сергій Бас із села Прилісне розповів, що для нього це новий досвід, адже після першої хвилі мобілізації, поранення та довгої реабілітації, він, нарешті, отримав непогану роботу.

«У нас в машині є сокири, лопати, відро. Все це потрібно для того, якщо ми виявимо місце загорання, щоб одразу загасити вогнище, аби воно не розійшлося на велику площу», - каже чоловік та додає, що основним завданням бригади буде зупиняти правопорушників, які незаконно рубають ліс та копають бурштин.
Ще один учасник АТО Микола Маціюк додає, що робота буде непростою, адже доведеться потрапляти в чимало стресових ситуацій, зустрічаючись із правопорушниками, втім, запевняє чоловік, після загартування на війні може здолати будь-які труднощі.

«Під час другої хвилі мобілізації в 2014-му році мене призвали на службу. Як повернувся, то працевлаштувався єгерем в Горохівському лісництві. Тепер буду працювати в групі швидкого реагування. Хоча робота буде й, у певній мірі, стресовою, втім, після того всього, що довелося пережити на війні, то вона не здається складною», - кажу пан Микола.
Щодо того, чому купили дорожчі машини, а не, для прикладу, дешевший позашляховик «Нива», пояснюють у ВОЛМГ, щоб вони були економні у використанні пального та мали високу маневреність, мовляв, сьогодні порушники їздять не на конях, а на швидких машинах, і їх потрібно доганяти.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 29
Анна Показати IP 13 Квітня 2016 19:08
Купили, бо Кватиркові треба було відмити гроші....
до Анни до Анна Показати IP 13 Квітня 2016 19:48
Молодець, копає бурштин, купляє авто, знижує вартість палетів, оборутки з дубом, бригади роробникі за договором на відкатах, поставка на фірми колісник в Австрії за заниженими цінами лісових ресурсів, що це, робота по новому.
УВАЖНІШЕ до Анна Показати IP 14 Квітня 2016 08:04
Там на фото стоїть Фольксваген Аморок його ціна 1 мільйон 100 тис. грн!!???А Лісник пише.що він з пропипожежним обладнанням))))!!???? Громадяни це ж надпотужна мотопомпа якою видобувають бурштин))))Оце клас для тих хто боротиметься з бурштинокопачами купили свою окрему мотопомпу і лопати напевне щоб вони на неї дивились!!???))Візьмуть же завтра в ліс і будуть копати бурштин....А для боротьби з копачами є Нацгвардія,а не лісники, які з 2001року(почали копати на Маневичині) впритул небачили, а точніше лиш розвозили бурштинокопачів, по місцях, в яких мала прохідність людей...місцеві знають про що говорю...Отак і крадуть гроші....зараз в уряді неможна купувати мащини понад 1 мільйон грошей...а вот для патрулювання лісу треба машина ціною понад 1,1 мільйон гривень))))))))))
куц до УВАЖНІШЕ Показати IP 14 Квітня 2016 10:06
Якій 2001 рік що ти мелиш!!!!
23 до УВАЖНІШЕ Показати IP 14 Квітня 2016 10:47
Амарок не лише в топовій версії а й ще додатково обівщаний хромованими дугами... На що дивляться посадовці???
ааааа Показати IP 13 Квітня 2016 19:10
І що в кожній групі є учасник АТО???????? Сумніваюсь
бєєє до ааааа Показати IP 13 Квітня 2016 20:38
А що - учасник АТО це вже прям показник? В АТО теж різних "фруктів" вистачало і не мало!!! А оснащені авто ну прям вже для видобутку бурштину! :)))
001 Показати IP 13 Квітня 2016 19:17
Подивіться які морди повіднодовували їм ще машини давай коли людям прожити нема за що. Позор!!!
до оо1 до 001 Показати IP 13 Квітня 2016 19:42
Скільки бабла пішло вкишенню Ковальчуку, просто жах, як їх мучать кошти на р/р ДП ЛГ. А правоохороні органи мабудь дали добро на таку оборутку. Були пацани "добрі" при владі, а прийшли ще "кращі". За людей подумайте.
007 до 001 Показати IP 13 Квітня 2016 20:39
От же люди... То морда не така, то рука, то нога... Вже взагалі з глузду з'їхали, що за люди?!
автотех Показати IP 13 Квітня 2016 19:27
Відкат на кожному автомобілі - 3-4 тис "зелених". Так працює Кватирко.
анон Показати IP 13 Квітня 2016 19:33
А як в Маневичах в групу попав Попов ,,піп" бурштинщика, браконєр на якого неодноразово писали протоколи???? Хто в цій групі атовець?
геннадій Показати IP 13 Квітня 2016 19:45
Так,як зараз вирізають ліс-через два,три роки ці хлопці наРено залишаться без роботи.
001 Показати IP 13 Квітня 2016 19:48
Подивіться які морди повіднодовували їм ще машини давай коли людям прожити нема за що. Позор!!!
Гриць з хутора Показати IP 13 Квітня 2016 19:54
Новий Міністр АПК пожене нах мітлою Ковальчука, а злодій Кватирко буде в тюрязі гризти сухарі.
орк до Гриць з хутора Показати IP 13 Квітня 2016 21:31
І останется він ,,козлмотпущєніякозлмотпущєнія"
ПЕРЕХОЖИЙ Показати IP 13 Квітня 2016 20:10
ПОЗОРИЩЕ , НАРОД ПО КРОХАМ ЗБИРАЄ НА ВІЙНУ,А ЦІ ЖИРНІ КОТИ З КВАТИРКО ГРАБУЮТЬ ДЕРЖАВУ І НИЩАТЬ ПРИРОДУ.
укроп Показати IP 13 Квітня 2016 20:20
Щоб менше крали треба для початку знизити ціни на дрова паливні для населення.
до укропа до укроп Показати IP 13 Квітня 2016 21:42
Для населення обовязково знизити вартість на дрова, кругляк - для потреб населення, посадити в ==== злодіїв, спитати, де подівся наш волинській ліс, починаючі з колісника і до сьогоднішнього дня кватирка. Та провести реформу подібну міліцейській. Інакше помічники подібні сікюрікам допоможуть "будувати" державу в іншу сторону. Де честь, гідність, сором!вам
Народ Показати IP 13 Квітня 2016 22:13
Ганьба . Лапкін і ко.
Лісник Показати IP 13 Квітня 2016 22:22
Ого і навіть на Амарок поставили проти пожежне обладнання.. Жирно!!!!!
правда Показати IP 13 Квітня 2016 22:36
Молодці. Так тримати! Оце рівень
Леснику, лесникам Показати IP 13 Квітня 2016 22:41
Саша не сдавайся. На правильном пути. Голота пишет, потому что завидует.
до лісників до Леснику, лесникам Показати IP 14 Квітня 2016 08:37
скрізь голота. а лісники на достойному рівні. ще й податки платять ідіотам на зарплати ...
алік до до лісників Показати IP 14 Квітня 2016 10:10
Лісники собі на зарплати самі заробляють і щей в місцевий бюджет неабиякий вклад роблять.
Анонім Показати IP 14 Квітня 2016 02:20
А Фольксваген амарок Щек відразу помпою ос настали
лісівник Показати IP 14 Квітня 2016 08:29
хай би кіньми їздили!
West Показати IP 14 Квітня 2016 11:03
О Да! виж всі звикли бачити бідного п'яного і обдертого лісника, а тут на тобі !
так-так Показати IP 16 Квітня 2016 10:00
з таким керівником як зараз ми далеко підемо -- на ще вищий рівень!!!!!