USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Під Луцьком закінчили «будівництво століття» - сміттєвий полігон

6 Серпня 2015 17:28
«Будівництвом століття» у Волинській області директор «Луцькспецкомунтранс» Валерій Кузьмич охрестив нову сміттєсортувальну лінію, яку відкрили у селі Брище, що поблизу Луцька. Працюючи у дві зміни, тут можуть переробляти 50 тисяч тонн сміття на рік.

Питання про нове місце захоронення відходів постало після того, як старий полігон став непридатним для цього. А тому для нового об'єкту виділили 8,6 гектара площі, на яких у 2014 році розпочалося будівництво. Вартував такий об'єкт міській казні 16 мільйонів гривень, виконавцем замовлення стало підприємство ТзОВ «Луцькспецбуд».

Член депутатської групи «Новий Луцьк» Ігор Поліщук з травня по вересень 2014 року боровся за те, щоб замовник будівництва ТРЦ «ПортCity», як цього вимагає закон, сплатив на розвиток соціальної інфраструктури міста 4 мільйони гривень.

«Микола Романюк вирішив спрямувати ці кошти на будівництво цього об’єкту. Проте, я вважаю, що у міста на той час, як і зараз, є більші проблеми, ніж будівництво сміттєсортуальної лінії», - каже Ігор Поліщук.
Полігон являє собою спеціальний ангар для лінії сортування сміття, а також приміщення для працівників заводу. Використання нових технологій дозволило відбирати більше вторсировини для подальшої переробки. Таким чином, зменшуючи кількість сміття, яке захоронюють, вдається зменшити навантаження на полігон. До слова, працюючи у дві зміни, тут можуть переробляти 50 тисяч тонн сміття на рік.

В один сміттєзбиральний автомобіль вміщається 56 контейнерів пресованого сміття. Щодня кожен з 10 автомобілів робить по 2-3 маршрути з міста на полігон. Таким чином за день вивозять близько 2000 тонн кубічних відходів, половину з них планують переробляти.

Нині на сміттєсортувальній лінії працює 10 людей. Всі вони – мешканці найближчих сіл, а саме підприємство зареєстровано на території Рокинівської сільської ради, адже це було однією з перших умов будівництва.
Сміття, яке привозять автомобілі, подають на транспортувальну стрічку, а звідти – на сортувальну лінію.
Згодом його ділять на те, що підлягає переробці, а решту – захоронюють.

Для цього поруч облаштували котлован, дно якого вкрите якісною німецькою плівкою.
Це, зі слів Валерія Кузьмича, дозволяє зупинити проникнення вологи у ґрунт, тим самим захистивши її від забруднення. Сюди звозитимуть та пресуватимуть відходи, які не вдалось переробити. Згодом їм знову трамбуватимуть та засипатимуть землею.

Полігон обслуговуватиме КП «Луцькспецкомунтранс» та ТзОВ «Луцьк ЕКО», а отримані кошти обіцяють спрямовувати на придбання нової техніки, а також контейнерів для роздільного збору сміття. До слова, як зауважив Валерій Кузьмич, роздільний збір сміття дозволить працювати полігону на повну потужність та бути максимально ефективним та дружелюбним до навколишнього середовища.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
Анонім Показати IP 6 Серпня 2015 17:34
хоча б прості респіратори видали людям...
Делiкатний до Анонім Показати IP 7 Серпня 2015 09:16
Дуже гiрко становиться на душi, коли думаеш, що то твое майбутне... Дуже гiрко...
ЛУЦЬК до Анонім Показати IP 7 Серпня 2015 13:14
Сортувальна лінія і переробна це різні речі.Поперше-прибуток від здачі склотари та пластикуПо друге-якого *ера там робить приватне підприємство.І поясніть 16 мільйонів заплатили за ангар конвеєрної лентою. До того гроші з міськбюджету потрачені а прибуток отрмуватиме Луцье КСПО та Рокині.
Сергій Показати IP 6 Серпня 2015 17:37
Я чуть не зригнув, дивлячись на фото.
СергіЮ до Сергій Показати IP 6 Серпня 2015 18:29
А у себе дома дивлячись на відро для сміття не ригаєш?:)
Лучанин Показати IP 6 Серпня 2015 17:58
Барани советскі з ключами і червоними лєнточками, а банальні марлеві пов'язки працівникам нема кому видати.. Нафталінщики..
Анонім Показати IP 6 Серпня 2015 18:20
16 млн на нову сміттєсортувальну лінію........Де будуть переробляти те що можна переробити Тупо закопали гроші
луцький Показати IP 6 Серпня 2015 18:31
А тепер у місті треба ставити контейнери сортувальні і навчити людей правильно це використовувати! Будьте послідовними, а то толку від тих переробників...
Волинянин Показати IP 6 Серпня 2015 18:40
А коли почнемо запроваджувати сортування сміття по контейнерах? Тоді буде простіше сортувати і переробляти.
Степан Бандера Показати IP 6 Серпня 2015 18:42
То завдяки кому зробили ту переробку? Знову цей Новий Луцьк? Пише, що Романюк, але так дивно, що я розгубився
Оля Показати IP 6 Серпня 2015 19:07
Романюк пів години маринував на 35 градусній жарі своєю промовою і подяками. Комсомол і совок.
Хлоп до Оля Показати IP 6 Серпня 2015 19:37
Бiдна Оля(( i як мiзки? гартуйся як сталь!
совпадєніє до Оля Показати IP 6 Серпня 2015 19:53
не думаю..
53 Показати IP 6 Серпня 2015 21:38
а на що ж потратили 16 млн йопирний балет !!)))))) сміх тай годі
123 Показати IP 6 Серпня 2015 22:21
європейські технології вже давно передбачають, що машина сама сортує сміття і людина в ньому не копається (наприклад залізо притягує магніт, а папір видуваєтья) а тут побудували найпримітивніше. Як цим людям перебирати памперси чи, ще гірше, жіночі засоби????
Анонім до 123 Показати IP 7 Серпня 2015 09:37
Цілком згідна. І взагалі треба було починати з баків для різного виду сміття. А не люди і далі все скидатимуть в один контейнер, а потім хтось буде руками це перебирати.
Місцевий Показати IP 6 Серпня 2015 22:45
Завод збудований з приватним бізнесом 50/50 може виникнути ситуація що він стане приватним і чому б його не збудувати в межах міста як в любліні це змешило б оплату за вивіз сміття
рижков сергій Показати IP 6 Серпня 2015 22:47
респіратори .і якесь дивне сортування...
небайдужа Показати IP 6 Серпня 2015 23:03
А що шановні металевий ангар коштує 16 млн ???
Пофiст до небайдужа Показати IP 7 Серпня 2015 09:04
150 000 м3 грунта вивезли.
Рух Показати IP 6 Серпня 2015 23:12
Нехай би зробили підземний перехід біля Там Таму. Чому місто Луцьк не бере за *раку власників Порт Сіті? Отримують вигоду , перехід обіцяли , а лучан і гостей міста на дорозі водії транспортом калічать і автомобілі товчуть.
11632 Показати IP 6 Серпня 2015 23:13
Хлів з транспортером за 16 з яких 4 продинамлених з портсита - а як втирають!
Вася Показати IP 6 Серпня 2015 23:19
А Поліщук вважає, що сортувати сміття непотрібно? У міста завжди багато проблем. Переробка відходів теж важлива. Меле шановний депутат що не будь
Адекват до Вася Показати IP 7 Серпня 2015 11:34
Потрібно, але не за такі гроші.
щщщ Показати IP 7 Серпня 2015 11:20
бідні люди які там будуть працювати коли той ангар розкалиться на сонці. Це просто камяний вік, і більше схоже на те що сміття як закопували так і закопуватимуть ця лінія себе не окупить,
ооо Показати IP 7 Серпня 2015 11:28
За таке садити треба. цей сортувалиний супер агрегат поробить пів року і закриється а котлован для сміття перейде до приватних рук, і будем як в неаполі в кучах сміття під вікнами.