USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Опалювальний сезон у Луцьку – на межі зриву

15 Жовтня 2014 16:59
Ліміти споживання газу, доведені для міста, ставлять під загрозу зриву опалювальний сезон.

Про це під час засідання Антикризового енергетичного штабу у Волинській облдержадміністрації 15 жовтня повідомив Луцький міський голова Микола Романюк.
Він розповів, що вдруге звертається з листом до голови ОДА, тому що опалювальний сезон у Луцьку під загрозою зриву. Лімітів споживання газу не вистачить не лише на подачу гарячої води, а й на опалення.

Так, Луцьку зменшили ліміт споживання газу на 35%, у той час, коли для Ковеля його зменшили на 21%, для Нововолинська – на 23%. Він вважає, що це не відповідає принципам побудови нової країни та життя по-чесному.

З його слів, наразі місту бракує 4 мільйони метрів кубічних газу для опалювального сезону, водночас, влітку для підігріву води місто використовує 2,2 мільйона метрів кубічних.

«Я розумію аргументи Банади і Кудрявцева, але коли порівну – то порівну. У наступному році ми зробимо серйозні кроки і нам буде потрібно значно менше газу, але зараз ми входимо в опалювальний сезон, лучани в мене питають, яким він буде, а я не можу дати відповідь», - зазначив Микола Романюк та закликав керівництво області повернутися до розгляду питання лімітів споживання газу для Луцька.

Своєю чергою, голова ОДА Володимир Гунчик повідомив, що Луцьк наразі зменшив споживання газу не на 30%, а лише на 20%, в той час, як Ковель – на 75%, Володимир-Волинський – на 66%. Таким чином, мовляв, створюється баланс газу, який є в області. Оскільки окремі міста перевиконують зменшення споживання газу, вони дають можливість іншим недовиконувати доведені ліміти.

Під час наступного засідання штабу планують дати чітку відповідь за всіма цифрами та і пропозиціях, які будуть враховані під час прийняття кінцевих рішень на початку опалювального сезону.

Очільник департаменту ЖКГ облдержадміністрації Володимир Банада пояснив, що торік область спожила 116 мільйонів метрів кубічних газу, а відповідно до постанови Кабміну про скорочення споживання газу на 30% цьогоріч області виділили 81 мільйон кубометрів газу. У відповідності до цього ліміту, обсяг газу пропорційно поділили за всіма містами, керуючись таким алгоритмом, як кількість метрів квадратних опалюваної площі.

Володимир Гунчик зауважив, що у минулому сезоні Луцьк споживав більше газу, подаючи гарячу воду цілодобово, а зараз це зіграло злий жарт проти міста.

Окрім цього, він повідомив, що у розрахунках за газ у Луцьку була присутня корупційна складова, коли власники котельні на вулиці Карбишева, «змінювалися, як рукавички».

Насамкінець, він закликав департамент ЖКГ облдержадміністрації, Луцькраду та усіх теплопостачальників знайти нормальний алгоритм роботи, коли працювати доводиться «на межі фолу».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 31
балакун Показати IP 15 Жовтня 2014 17:11
а прості мешканці Луцька вам яким боком до корупційної складової? Вас шановні поставили для вирішення проблем, а не ліміти розписувати як мавпи за наказом!!!
Лучанин до балакун Показати IP 17 Жовтня 2014 10:34
Давай Люстраційні смітники під міську раду, якщо Данилюк запхне туди Романюка з заступниками, буде депутатом а так - ля ля ля ля ля....
Джулія Показати IP 15 Жовтня 2014 17:14
Цікаво, а в кого то минулого сезону гаряча вода була цілодобово? Щасливчики, напишіть хоч назву вулиць!
Д. до Джулія Показати IP 15 Жовтня 2014 17:21
от і я тої ж думки!. в нас літом 2 місяці "профілактично" не було гарячої води взагалі. пів серпня і вересень була, і от на тобі. кажуть, є в Луцьку такі вулиці, жителям яких пощастило мати цілодобове постачання води...
вона до Джулія Показати IP 15 Жовтня 2014 18:53
вулиця Арцеулова
з Арцеулова до вона Показати IP 15 Жовтня 2014 22:05
не було на Арцеулова,брехня
111 до Джулія Показати IP 15 Жовтня 2014 19:46
в мене, бо в мене колонка ;)
Джулія до 111 Показати IP 15 Жовтня 2014 20:19
Не мій район, а то попросилася б помитись :-)
новий до Джулія Показати IP 15 Жовтня 2014 21:39
Це на папері цілодобово...Хіба може вГунчика і К
Д. Показати IP 15 Жовтня 2014 17:18
Ну от мені дуууууже цікаво, як так "Володимир Гунчик зауважив, що у минулому сезоні Луцьк споживав більше газу, подаючи гарячу воду цілодобово, а зараз це зіграло злий жарт проти міста." серйозно? прям цілодобово? рівно о 00:00 щодня гаряча вода вже не текла, а починали подавати її о 6 ранку. то от як потрактувати слова, що вода подавалась цілодобово?????
Лучанка до Д. Показати IP 15 Жовтня 2014 23:57
цікаво скільки ж то газу треба було спалювати наприклад в бойлерній по вул Січовій ...будинок №3 зовсім близько, може метрів 100 не більше, а гаряча вода такої температури,що поки в ванну набіжить , уже холодна...поки збіжить, то стільки кубів намотає лічильник, напевно труби до нашого будинку йдуть мінімум через Ківерці...
читач Показати IP 15 Жовтня 2014 17:19
А що ще від Банади можна було очікувати?:) Він все ЖКГ області загне!!!
арсен Показати IP 15 Жовтня 2014 17:33
сво***а нічого не зробила а як порошенко і так далі обіцяли а зар ще ставлять загрозу їм треба вже задуматись
Дончанин до арсен Показати IP 15 Жовтня 2014 20:10
Зробити ты можешь что либо у себя дома. и то, при условии, если у тебя имеется из чего это сделать. А все указанные тобою персоналии сделали максимум возможного, чтобы ты остался без газа и угля, т.е. без тепла и освещения, т.е. электроэнергии.
тепло Показати IP 15 Жовтня 2014 17:33
А люди яким боком до корупційної складовою, нас що питали кого ви там за бабкі міняєте в котельнях. І лимони грн. десь зникають і прибудки цих комунальних підприємств десь ховають від людей, а прибудки точно Є. Нехай прокуратура трясне комуналку і все налагодиться і газ знайдуть і вода здешевшає і т.д.
коля Показати IP 15 Жовтня 2014 17:55
в прокуратори як сказав вчора порошенко повноважень зменшилось тепере буде -корупціне бюро і буде бабки брати -своїх напевне хочсуть влаштувати
галичанка Показати IP 15 Жовтня 2014 20:10
Ніяк не можу зрозуміти, чому саме в Луцьку не вистачає лімітів газу для подачі гарячої води? "Вельмишановні" очільники-виглядає так , що саме через вашу "корупційну складову"! Навіть у Львові є гаряча вода (місто набагато більше) постійно.Не думаю, що Садовий гріє воду не тим самим лімітованим газом.Не робіть з нас дурнів черговий раз.
Дончанин до галичанка Показати IP 15 Жовтня 2014 20:14
коментар було видалено
Лучанин Показати IP 15 Жовтня 2014 21:28
Шановні, я за газ плачу в повному об'ємі, то які мають бути ліміти? Ліміти - штучне обмеження. От в мене і виникає питання, що такого сталося, що я повинен бути обмеженим? Держава і комунальні служби повинні регулювати, а не обмежувати, обмеження - їх не здатність працювати!
Вчителька Показати IP 15 Жовтня 2014 21:31
Підемо грітися і митися додому до Гунчика або Романюка,весь люд як прийде,то зразу і газ появиться і вода!
кличте і йдем до Вчителька Показати IP 15 Жовтня 2014 22:30
Коли прийдете заодне Вові і Колі , шиї і ... намилити . Впевнено можна сказати ,що для всього люду буде - безліміт.
болить... до Вчителька Показати IP 17 Жовтня 2014 14:00
прикольно було б....)))) я б подивилась на це)))) самий сучасний комент
Тетяна Показати IP 15 Жовтня 2014 21:44
Цікаво чи читають "наші керовнікі" коментарі? Якщо ні то даремно!!! Деякі люди які їх пишуть набагато розумніші за Них. Як все це задов..... Якого милого там сидять якщо неможунь вирішити одне з найважливіше та болюче питання (опалення та гаряча вода). Гайда всі до Романюка та Гунчика грітися та митися!!!!
Джулія до Тетяна Показати IP 16 Жовтня 2014 10:11
Тоді вже й жити давайте перебиратись-після гарячої ванни на мороз виходити шкідливо :-)
Месник Показати IP 15 Жовтня 2014 22:11
Придурки думали що зменшать споживання газу до мінімуму виключивши гарячу воду, а нічого що всі комфорки газової плити працюють щоб нагріти воду? Чи нам вже зачухатися?
Анонім Показати IP 15 Жовтня 2014 23:08
намайданили злидні, тепер сидимо без газу, води, кращих ніж сьогодні пенсій і зарплат, доларом і цінами до небес
розум Показати IP 15 Жовтня 2014 23:45
Доборолась Україна до самого краю... Т.Шевченко.
Вася Показати IP 15 Жовтня 2014 23:50
Я сьогоднi лечу на Карiби, до лiта, може вимерзнуть д*бiли !!! ..
осбб Показати IP 16 Жовтня 2014 08:40
а що робить Лариса для Миколи-НІЧОГО.
Українка Показати IP 16 Жовтня 2014 12:45
треба на вибори нейти поки небуде тепла,гарячої води,або йти на майдан.Бо знущання над людьми.Вони думають ,що люди будуть терпіти,а вони на вибори агітації за гроші проводять.Це агітації по телевізору , палатки люди безоплатно несидять.Гроші є,а на війну треба військовий збір,треба волонтерський збір.самі батьки хай забезпечують.Чого продають наш Волинський газ?в нашому селі Локачинському р-ні транспортіровка качає газ .Чого неперевірити кому йдуть доходи?
я до Українка Показати IP 17 Жовтня 2014 19:50