USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

У сутичці з поліцією постраждало п’ятеро волинських бурштинокопачів. ВІДЕО

12 Травня 2016 21:30
Під час сутичок між місцевими бурштинокопачами та поліцією у Любешівському районі постраждало 5 осіб. Серед них - одна жінка.

Про це Інформаційному агентству Волинські новини стало відомо з власних джерел.

Нагадаємо, вчора, 11 травня, поблизу села Судче Любешівського району відбулася сутичка правоохоронців з буштинокопачами. Як повідомили у секторі зв’язків з громадськістю ГУ НП України у Волинській області, постраждалих під час конфлікту не було. Інших коментарів від правоохоронців отримати не вдалося.

Натомість мешканець села Судче пан Дмитро розповідає дещо іншу версію інциденту:

«Вчора, 11 травня, приїхало декілька спецпідрозділів СБУ, «Альфи», приблизно 40 чоловік. Переночували в лісі, а коли запрацювало дві «помпи» напали на десяток старателів. Стріляли резиновими кулями, били кулаками та прикладами. Одну жінку вдарили прикладом так, що вона втратила свідомість, її каретою швидкої допомоги доставила в Любешівську лікарню. Поліція наполягла, аби медики зареєстрували випадок з жінкою як падіння з велосипеда.

Ще в кількох людей - синці від резинових куль та купа забоїв. Паралельно по всьому селу вели обшуки: шукали помпи і бурштин. На підмогу людям з’їхались сусіди, друге заворушення зчинилося вже в центрі села. Розлючений натовп хотів влаштувати самосуд над тими, хто стріляв. Силовики чинили опір та стріляли в повітря».

Окрім того, джерела повідомляють, що силовики не пустили швидку до місця конфлікту, аби медики змогли надати допомогу постраждалим. Люди були змушені робити це самі.


Зі слів місцевих мешканців, тут бурштин видобувають не лопатами (поклади каміння надто глибокі), а так званими "помпами" (прилад, який працює від тракторного мотора і пробиває землю водою на глибину до 50 метрів). Площа видобування каміння - невелика, приблизно 20 на 20 метрів.

Районна поліція постійно організовувала рейди на місце видобутку, перевіяла усі машини, які заїжджали у село, відкривали багажники, звіряли номер кузова.

Завідувач сектору комунікацій ГУ Нацполіції у Волинській області Віктор Гомоль інцидент пообіцяв прокоментувати згодом.

Редакція готова опублікувати офіційний коментар поліції щодо інциденту як тільки відомство надасть інформацію.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 65
Анонім Показати IP 12 Травня 2016 21:48
А шо вы хотели? Це вам не Янукович со своей злочынной владой!
SS до Анонім Показати IP 13 Травня 2016 07:43
Німецькяі війська з бурштинщиками боролись а советська пропоганда все перекрутила
СМІШНО до Анонім Показати IP 13 Травня 2016 08:10
Та автор відео в штани наклав як Альфовці з халастих в повітря шмальнули)))))))
Анонім Показати IP 12 Травня 2016 21:48
так і треба полішні
Бідний янтарщик до Анонім Показати IP 13 Травня 2016 09:06
Таких свиней як ти, просто жаба давить Що босі полішуки змогли вдома заробляти, А не світом по сезонах їздити.
Анонім до Бідний янтарщик Показати IP 13 Травня 2016 13:15
взагал то це не робота, а крадіжка
шановним копачам Показати IP 12 Травня 2016 21:51
а на схід не хочете , добре ж платять ? А навіщо, кидайтесь з вилами на тих, хто звідти прийшов ? ! ? ! Пора узаконити той безлад.
Анонім до шановним копачам Показати IP 13 Травня 2016 00:15
Звичайно слід узаконити....ухваливши закно про внесення змін до кпк, згідно якого за видобуток бурштину встановити 15 років тюрми з конфіскацією майна,
моль Показати IP 12 Травня 2016 21:59
Дивний люд) якщо вкрадуть щось з його хати, то робить гвалт і кличе поліцію, а як сам краде і за це страждає - то його бачте, образили. Треба визнати, що нелегальний видобуток - злочин, якщо його вчиняєш, то будь готовий і відповідати.
кавка до моль Показати IP 13 Травня 2016 16:51
згоден повністю
Селянин Показати IP 12 Травня 2016 22:13
Вогнепальне поранення в жінки з бойової зброї!!!
Віктор до Селянин Показати IP 12 Травня 2016 23:16
А що вона там робила?
Селянин до Віктор Показати IP 13 Травня 2016 16:57
Вона там живе!!!
Чоловік жінки до Селянин Показати IP 13 Травня 2016 08:07
Перестань брехати селянине...Чи по твоєму всі д*біли і невідчувають різниці між пневматом та огнестрілом!!???Плюс може розкажете як ви почали бігти на Альфу думали що їм дасте мзди)))))
Сергій Показати IP 12 Травня 2016 22:39
Нехай продають ліцензії як за часів "золотої лихоманки" І буде спокій. Приїхали? Є ліцензія? Копай далі. Немає - плати штраф.
Правда Показати IP 12 Травня 2016 23:10
а якби вашу маму прикладом урод в балаклаві спочатку газовим балончиком, а потім прикладом вирубав, і сказав, що сама впала, як би ви говорили потім.
лучанин до Правда Показати IP 12 Травня 2016 23:27
моя мама з лопатою по лісах не бігає..і не краде.. ..так що заткнись злодюго і не вспливай..
форт до лучанин Показати IP 13 Травня 2016 07:36
не зарекайся
Віктор Показати IP 12 Травня 2016 23:13
Ой побили хлопчика караул поможіть пошкодуйте маленького невиного!!! А сам то перший наривався на пізд....ну! Мало дали! Не копав? нелізь! А вліз, получив нений!
Анонім Показати IP 12 Травня 2016 23:39
тобі кажуть жінку прикладом вдарили, який хлопчик?
Анонім Показати IP 12 Травня 2016 23:42
Вона нічого не крала і була на своїй землі де виросла, вспливає г*вно такє як ти
волиняка до Анонім Показати IP 13 Травня 2016 08:21
Своя земля, це де хата своя стоїть і ділянка по закону оформлена, а інше - це надра держави!!! Ще є питання?!
Віктор Показати IP 13 Травня 2016 00:02
Маму шкода канєшно! Но що вона там робила під час спец.операції сбу? Напевне допомагати затримувати порушників закону бо бачила що міліція справляється!!!!
Анонім Показати IP 13 Травня 2016 00:34
А, що це за зброя така у альфи, що стріляє цілими патронами разом з гільзами, чи вони у вас тими патронами кидались, що за фейкове фото з патроном на долоні? А це означає, що ці клаяті злодюги по хатах, ще мають зброю з боєприпасами, взяли сфотографували цілий собі цілий патрон і нам тут лапшу на вуха вішають, там по хатах шмони поробити то певно і гранати найти можна. Мало ще вам дали злодюги, а ще розкажіть но що там робили підстрикатєлі з Рівненської області, що уму розуму вас тупих полішуків вчили...???
аномімно до Анонім Показати IP 13 Травня 2016 10:32
Хоч одна розумна думка. Ніхто навіть не включить мозги щоб зрозуміти, що бойових патронів там ніхто міг застосувати. Шмони Вам шановці Судченці, і то кожному у хату, там багато цікавого знайдеться. Цю пиль можна дураку навіяти, патрони бач показують, із комода певно дістав, що герою . Чого ж ваша баба сциканула у лікарні, і де її огнєстрел і важкий стан, знає чого втекла з лікарні! Якби була права і робила законну справу, то х*р би її вигнав із тої лікарні, а так здуло, бо боялась що посадать. Сиділаби дома голова неболілва б
j до Анонім Показати IP 15 Травня 2016 19:44
патрон дав відсічку і його перезарядили . і холості чергами не стріляють
Сергій Показати IP 13 Травня 2016 00:35
Ворюги...!!!
Бідний янтарщик до Сергій Показати IP 13 Травня 2016 19:59
Це їхня земля
SSG Показати IP 13 Травня 2016 01:04
Місцевим потрібно виконувати закон, а не влаштовувати шабаш! Звикли до легких грошей...
Ржунімагу Показати IP 13 Травня 2016 05:57
"Площа видобування невелика - 20 на 20 метрів." Кумедний дядько)) Вибити помпою кратер 20х20 м і 50 в глибину і це невелика площа)) а скільки таких кратерів він виб"є за місяць? Яку шкоду довкіллю завдасть? Мало дали!
віра Показати IP 13 Травня 2016 07:00
то хай би сиділа в себе на городі, а не полісі бігала.
Пох Показати IP 13 Травня 2016 07:27
Анонім п...ар
Ганс Показати IP 13 Травня 2016 08:04
Комедія...
Чесно Показати IP 13 Травня 2016 08:07
Краще б на сході так боролися із сепаратистами, а ніж зі своїми людьми, які копають на своїй землі і копійку хочуть заробити. Наша влада краде більше і шкоди довкіллю більше завдає. Тому не треба лити бруд на цих людей. Якби хотіла влада це узаконити, то узаконили б і гроші йшли у місцевий бюджет. А так, хай краще люди прості копають ніж потім прийде якийсь депутат візьме цю землю в оренду за 1 грн й буде собі набивати кармани, а люди як були бідними так і залишаться. Це наші реалії, тому ці люди копають у себе на городі, у своєму лісі, це земля їх сільської громади. А наша влада дарує гектари сусідній Білорусії. А борцям за довкілля - по цій території ходять їх діти й вони самі, тому повірте люди самі приберуть за собою. Знову СБУ чи нацгвардія поставить палатки біля Кузнєцовська і буде копати!!! Тому шановні лучани не пишіть дурниць. Хай копають, і щоб викопали тих 20*20 щоб нашим любим обранцям і міністрам нічого не дісталося. З них і так вистачить.
111 до Чесно Показати IP 13 Травня 2016 09:37
Ти тирмоз через таких копачів вср них скоро не буде лісів інші неїдуть купати бурштин та непорушують закон. Ціх пятьох потрібно закрити в сізо до вирішення справи в суді а суд давби 10 років бозбавлення волі отодіб думали головою. Треба їхати в київ до верховної ради її брати на вила а нетак щоб страдав простий народ.
Чесно до 111 Показати IP 13 Травня 2016 14:50
А лісу скоро не буде і без бурштинокопачів. Наша влада дала свободу лісгоспам, ріжуть все що можна, і чим по більше. Тому сам тормоз. Ті люди копають бурштин через бідність. А в Києві ми вже були. Чи стало краще???
Ганс Показати IP 13 Травня 2016 08:08
Комедія...
івк Показати IP 13 Травня 2016 08:18
А де селяни можуть ще заробити копійку.. Влада думає проїх та за їх дітей ?,...А такі у**пки можуть тільки п**діти , що мало дали.
Бідний янтарщик Показати IP 13 Травня 2016 09:02
Спочатку кришують, А потім стає мало то і по дворах можна пошарити
Ганс Показати IP 13 Травня 2016 10:06
На контракт в армію. 7 000 на хліб вистачить
12345 Показати IP 13 Травня 2016 10:33
Мало дали!!!!! Копають і ще й вийо....ся, пи.....те на легальні роботи і заробляйте!!!! А то у всьому держава винна. Те що ви лежні це тільки ваша вина!!
ангст Показати IP 13 Травня 2016 10:48
Бурштиновидобувачі - крадії. Ці ресурси їм не належать та і податків вони не сплачують. Скоро вбивці почнуть бунтувати за те, що їх судять. Під суд і за грати з конфіскацією майна.
малодали Показати IP 13 Травня 2016 10:49
бічні бурштиншики, самі показують свою роботу. а хто має соплі втерти. нормальні жінки сидять вдома а не лізуть у ручки до правоохоронців. Якби така була правда на її боці, то з лікарні не тікала, що аж лікарі втримати не могли. Не смішіть своїми огнестрєлами людей.Кіпішуйте, дзвоніть у дзвони, та ніхто з вас не скаже, да я класний пацан, але робив не по закону, і того мені тягла дали. Знаєте свої права, то почитайте про СБУ і поліцію, там їх не менше
Проста СЕЛЯНКА Показати IP 13 Травня 2016 11:37
Добрий день шановні. Всі коментарі розділені на дві сторони - за та проти. Де правда, а де ні? Правда у кожного своя! Ось послухайте мою... Копати бурштин - це завдавати шкоди природі, АЛЕ з іншого боку...... Де взяти гроші на прожиття? На забезпечення своїх діток? Що нам платить держава? КОПІЙКИ! А ціни в нас які??? Так, ми його копаєм, збираєм не від хорошого життя. Наведу Вам приклад з Маневичами: копали собі люди бурштин лопатами (там було неглубоко, біля 2 метрів), добре, якщо все добре, а може і землею привалити. Смертей було багато, а хто хотів помирати? Хто хотів залишити свою сім"ю, своїх дітей, цей світ нарешті? Добре, приїхали, порозганяли, попідстрілювали, а самі паставили палатки і під палатками (щоб не бачили) САМІ копали...... ЯК ЦЕ НАЗИВАЕТЬСЯ??? А як наших молодих хлопчаків на війну відправили і не дали НІЧОГО, а на бронежилет по селі мама з татом ходили і просили гроші? Як кожна працююча людина зі своєї зарплати перераховує кошти на армію, волонтери збирають, ходять по хатах і збирають хто що дасть з баночок, закруточки... А наші політики їздять на дорогих тачках, їдять в дорогих ресторанах, мають відпочинок на Мальдівах та ін.??? Як це зрозуміти? А, Ми, простий народ знайшли можливість підзаробити, хоча це легкою працею не назвеш... так Вони наслали на нас вояків з автоматами, стріляйте їх, вони злодії.... А які ж ми злодії??? Де ж наше багатство? Можливо, що внас є носки цілі? Звичайно, в кожного своя правда. Це, наприклад, моя, А ЯКА ВАША???
123 до Проста СЕЛЯНКА Показати IP 13 Травня 2016 22:03
Я вчитель і в мене в сімї теж не вистачає на найнеобхідніші речі ну але ж я не йду і не краду в школі - продукти в їдальні чи там компютери. Ми так само підтримуємо бійців- це не може бути причиною оправдання своїх вчинків- у вашому випадку це злочин.
Pravda Показати IP 13 Травня 2016 11:49
якщо послухати добре, то на відео вкінці стріляли з бойових куль, на фото куля яка випала з затвору одного безрукого накуреного вояки який замість того щоб матами крити всіх стріляти в притул гумовими кулями жінок прикладом бити нехай їде на схід
Васьо Показати IP 13 Травня 2016 13:15
Не буде лісу, не буде природи - а чи задумувався хто небудь , що з таким ставленням до людей і такими цінами - скоро не буде самих людей . Хоча.... які ми для влади люди -..... так ... бидло і живе мясо на війні ..
23 до Васьо Показати IP 13 Травня 2016 18:32
дуже влучно сказано. кому та природа потрібна як небуде людей
Дт Показати IP 13 Травня 2016 18:08
Таке питання. Чому вивозять гектарами ліс і куда йдуть гроші. За це немае кр.видповидальности . А якщо миють бурштин за це кр.відповідальність.
Анонім Показати IP 13 Травня 2016 20:36
"Бідні полішуки"... Ні, це далеко не так!!! Я також із з них, все життя працюю і заробляю законно, але не можу дозволити купити джипа за 40 тис. у.о. і не побудував собі "палац", на відміну від цих же "бідних полішуків". Так виникає питання, де беруться такі гроші?! Моя відповідь: крадуть і масово вивозять ліс, копають бурштин. І жоден з них не працював на державу і не має трудової книжки. Всі знають їх прізвища, так званих "місцевих олігархів". Завжди так не буде, прийшла пора за все відповідати перед законом, вже досить красти і набивати кишені, знищуючи цим природнє багатство країни!!!
j до Анонім Показати IP 15 Травня 2016 19:58
де працювати .нема
Анонім до j Показати IP 15 Травня 2016 22:41
Було б бажання!!! Красти найлегше!!! В крайньому випадку, на контракт за 7000!!!
123 Показати IP 13 Травня 2016 22:08
Соромно за наших силовиків - щоб так стояти а тебе обкидали помиями - ти приїхав навести порядок і перед тобою порушник дій а не соплі жуй.
поц Показати IP 13 Травня 2016 22:50
ВСЄМ СТОЯТЬ ЛАПІНУ КОПАТЬ ШПИГЄ ДАТЬ ПРОКУРОРУ ПОСЧЄТАТЬ СУДЬЄ ОТДАТЬ ЛУЦЄНКУ ПІДРАХУВАТЬ НАРОДУ СО*АТЬ ОЙ БЛ.ТЬ КОМУ ВОЄВАТЬ ДОНБАС ПОДНЯТЬ. НА МАЙДАН І АТОВЦІВ ПЛЮЮТЬ ЇХ ВЕРХОВНОЮ ЗРАДОЮ ЗВУТЬ,ЦЕ Я ПЕТЯ НА ВАС СРАВ НАРОД УКРАЇНИ,У МЕНЕ СВОЇ ЛЮБІ ДРУЗІ.
КГБ Показати IP 13 Травня 2016 22:55
ХТО СТРІЛЯВ ЗАСРАНЦІ? В ЛУГАНСЬКУ ТРЕ БУЛО СТРІЛЯТИ ПО СЄПАРАХ А НЕ ЗДАВАТИ ДОНБАС
Васька Показати IP 14 Травня 2016 07:56
Їдь в донбас копай угольок для України
Лана Показати IP 14 Травня 2016 09:15
Винна у всьому наша влада, яка до цього часу не спромоглася скласти і затвердити на ВР Закон про видобуток бурштину. Все було б законно і не було б таких проблем.
Анонім до Лана Показати IP 15 Травня 2016 22:38
Лана, та що ви кажете?! Зараз ВР вирішує більш важливіші питання, ніж видобуток бурштину!!!! Війна в країні, цим в першу чергу потрібно займатись! Стільки років бурштин пролежав в землі і ще може почекати!!!! Люди добрі, дивіться реально на речі! Хлопці за "безкоштовно" там воюють, ризикуючи найдорожчим, а вам аби КОПАТИ-КОПАТИ!!!!!!!!!!!!!!!!! P.S. До чого взагалі зачіпати владу?!!! Це має розуміти кожен, і це розуміння має бути у нас "в крові" з дитинства... Кожен зокрема має розуміти, що надра землі не його власність, у нас звикли красти і все начинається з малого. Хай кожен наведе порядок у себе, в своїх сім"ях, а потім каже, що погана влада! Злодіям ніяка влада не вгодить!!!!
Луцик Показати IP 14 Травня 2016 14:12
Понищать ліси, а їхні діти будуть лапу сосати. Зловили з помпою , з бурштином - відправити на два роки в АТО. І нехай не плачуть що нема як грошей заробити
ар Показати IP 14 Травня 2016 15:20
закого воювати за те бидло що седять в кабинетах набивають кармани хай сами воюють
Ен. Показати IP 15 Травня 2016 09:46
Тупим полішукам ще й не так потрібно наваляти! Кроти ва***, на могилки ідіть рийте, як немає чим зайнятись!
вас до Ен. Показати IP 15 Травня 2016 15:49
так прийди i наваляй хоч кротик
Алекс Показати IP 15 Травня 2016 11:54
С*уть там де і живуть, а автор допомагає отому ла*ну ще й. Хочуть нічоно не робить і жити як царі - мрія поліщука. Та через отаке би*ло тут і через ваших братів у владі - нічого в цій країні не зміниться.
Алекс Показати IP 15 Травня 2016 11:58
Влада винна, сбу винно, всі навколо винні, одні старателі святі. То храм собі зведіть і приностє один одного вжертву.
Нейтральний Показати IP 15 Травня 2016 14:40
За що голосували-те і маємо!