USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.72 9.98

Волинські корови хворіють на туберкульоз

27 Червня 2013 17:14
Одинадцять голів великої рогатої худоби, хворих на туберкульоз, виявили у селі Кисилин Локачинського району, під час відповідної перевірки.

Про це пишуть Відомості.

Два тижні тому в селі Кисилин Локачинського району ветеринарна служба проводила дослідження на виявлення туберкульозу в великої рогатої худоби. Така діагностика є плановою і здійснюється кожного року для профілактики та недопущення розповсюдження хвороби. Одначе цього разу її носіями виявилось аж одинадцять голів ВРХ. Як на такий невеликий населений пункт, де налічується близько сотні корів, ця цифра насторожує.

Крім того, що збитків зазнали господарі, бо худобу доведеться здавати на забій, захворювання тварин у селі прогресує, адже минулого року було лише чотири хворі корови.

«Ситуація є стабільною і контрольованою, область уже багато років благополучна щодо туберкульозу, — запевняє начальник відділу організаційного забезпечення управління ветеринарної медицини у Волинській області Юрій Мусійчук. — Наші спеціалісти проводять планові діагностичні дослідження на туберкульоз задля виявлення його на ранніх стадіях. Існує два методи діагностики туберкульозу — прижиттєвий, він основний, і посмертний».

Перший, як розповів спеціаліст, називають туберкуліновою пробою.

«Тварині вводять під шкіру алерген туберкулін і через 72 години спостерігають за реакцією. Якщо відбувається потовщення шкірної складки більше як на три міліметри, значить, корова реагує на введений туберкулін. Тоді ми підозрюємо, що вона хвора. Це вважається ранньою стадією хвороби. У великотоварних господарствах практикують ще посмертну діагностику — після забою відбирають лімфатичні вузли для дослідження в обласній лабораторії. При виявленні хоча б однієї реагуючої тварини стадо через 30-40 днів досліджують повторно, і якщо все буде чисто, то його вважатимуть благополучним щодо туберкульозу», - розповів ветеринар.

В управлінні ветеринарної медицини поки що не володіють інформацією, яка кількість ВРХ із господарств селян-одноосібників і в яких населених пунктах має ранню стадію туберкульозу, бо, як пояснили, дослідження провели ще не повністю і звіт буде в кінці місяця. А щодо великотоварних господарств, то тільки у чотирьох із них виявили 23 хворі тварини.

Довідково:

Збудник туберкульозу ВРХ — бактерії роду Мycobacterium бичачого (M. bovis), людського (M. tuberculosis) і пташиного (M. аvium) видів. Стійкий у зовнішньому середовищі: у ґрунті зберігається більше 2 років; у воді — до 5 місяців; у гної, солом’яній підстилці — роки; у мокроті — 8-10 місяців; у солоному м’ясі — до 1,5 місяця; у свіжому маслі, що зберігається на холоді, — до 10 місяців; у сирах — до 260 днів. Тепло і дезінфікувальні розчини діють на мікроб згубно. У молоці при нагріванні до 85°С він гине протягом 30 хвилин, при кип’ятінні — через 3-5. Холод на його життєздатність не впливає.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus