USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.20 39.40
  • PLN 9.71 9.93

Українці починають хворіти після ремонту в квартирах, - лікарі

4 Жовтня 2013 15:55
Лікарі б’ють на сполох: будівельні матеріали погіршують здоров’я українців. За оцінками фахівців, до 60% житла в Україні може бути небезпечним для здоров‘я, - повідомляє «Високий замок».
Так, 60% українських сімей живе у помешканнях, в яких небезпечно перебувати навіть кілька годин, йдеться у повідомленні.

«Ауру» половини осель псують будівельні та ремонтні матеріали – азбестомісткі матеріали, деревостружкові і деревоволокнисті плити, мінеральна вата, синтетичні килими, лінолеуми, шпалери на вініловій основі, лаки та фарби не на водній основі. У 30% небезпечних квартир віку їх мешканцям вкорочує побутова хімія і електроприлади, у 20% - повітря, яке проникає з вулиці. Однак 83% українців заявляють, що не бачать зв’язку між своїми хронічними недугами та умовами, в яких проживають.

Формальдегід, фенол, солі важких металів, хімікати, які містяться у мийних та очисних засобах, вихлопні гази – от що кожної секунди потрапляє у легені українців, осідає на їхній шкірі та потрапляє у шлунки. Не дивно, що захворюваність на рак, бронхіальну астму та алергію в Україні щороку зростає, а міцним імунітетом можуть похвалитися одиниці.

Як пояснила асистент кафедри клінічної імунології та алергології Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького, дитячий алерголог лікарні «ОХМАТДИТ» Роксоляна Головин, лікарям часто доводиться приймати діток, у яких свист у легенях яких можна почути дистанційно (не треба навіть стетофонендоскоп прикладати). Мами розповідають: симптом з’явився після ремонту у помешканні. До того дитина ні на що не скаржилася.

Відповідаючи на питання, як же все-таки людям уберегтися від шкідливого впливу будівельних та оздоблювальних матеріалів, Володимир Загородній, Голова Української федерації роботодавців охорони здоров’я, заявив:
«Комфорт повинен бути безпечним. По-можливості, під час будівництва та ремонту житла треба відмовитися від матеріалів, які входять в «групу ризику». Це матеріали, де перевищення концентрації шкідливих речовин зустрічається найчастіше, або, коли структура цих матеріалів сприяє накопиченню шкідливої для організму пилюки. Серед них – азбест, ДСП, мінеральна вата, лінолеум та синтетичні килими, шпалери на ваніліновій основі, лаки, фарби, розчинники не на водяній основі».

З його слів, будівельні матеріали, котрі містять азбест (шифер, азбестові труби, муфти, опалювальні котли) можна замінити більш безпечними аналогами як-от черепиця, бетон, металеві труби, які не містять азбесту. Замість ДСП, ДВП можна застосовувати дерево та МДФ, замість мінеральної вати для теплоізоляції стін та стелі - піноскло, пінопласт. Нешкідливими є лаки, фарби на водяній основі, як і паркет, ламінат, паперові шпалери, якими можна відповідно замінити лінолеум, синтетичні килими та шпалери на вініловій основі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Лучанка Показати IP 4 Жовтня 2013 16:28
А в школах і садочках навперебій роблять так звані Євроремонти. Але ж і міцна нація. Не задушиш не убєш

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus