USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.25 39.70
  • PLN 9.76 9.95

Російська мова втрачає статус регіональної, - у Путіна проти

23 Лютого 2014 16:42
Найближчими днями Росія напрацює конкретні кроки із взаємодії з українськими родинами, які не бажають «відриватися» від російської мови.

Про це в неділю заявив голова комітету російської Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький, пише Українська правда.

Він зазначив, що така допомога планується насамперед для того, щоб "діти в цих родинах могли отримати освіту і говорити російською".

Російський політик вважає, що скасування регіонального статусу для російської мови - це негативний сигнал.

На його думку, це може спричинити звуження російськомовного, у тому числі освітнього, простору в Україні.

"Про конкретні кроки тут говорити поки рано, вони будуть напрацьовані найближчими днями. Але все-таки сподіваюся на можливість зворотнього кроку до повернення російській мові її статусу в Україні", - зазначив депутат.

Говорячи про причини ситуації, що склалася, Слуцький заявив, що Україну всіляко намагаються відірвати від Росії, в тому числі, через мовний чинник.

Він назвав скасування мовного закону "наслідком геополітичної та цивілізаційної сутички, яка триває зараз".

У той же час політик висловив сподівання, що це не ускладнить співпраці Росії з майбутнім коаліційним урядом України.

"І вестися ця співпраця, безумовно, буде російською мовою", - підкреслив він.

Як відомо, Верховна Рада у неділю скасувала закон про основи державної мовної політики від 3 липня 2012 року авторства регіонала Вадима Колесніченка.

Закон передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.

Після ухвалення даного закону в 2012 році в Україною прокотилася хвиля мітингів та акцій протесту на підтримку і української, і російської мов.

Разом з тим після набуття чинності 10 серпня низка обласних та місцевих рад ухвалили рішення про визнання російської мови регіональною.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Андрій76 Показати IP 24 Лютого 2014 00:26
А кримчанам і східнякам"слабо"вивчити державну мову?..Принаймні на рівні розмовної?..В Росії навіть чукчі чи татари крім своєї,знають ще російську,тому що це ДЕРЖАВНА МОВА,а в Україні з її ліберальними законами навіть політики ледве"складають українські слова до купи...
765 Показати IP 24 Лютого 2014 07:07
Правильно, і в Прибалтиці мову знати обов'язково, ви тільки уявіть прем'єра Німеччини який не знає німецьку мову, а белькоче по французькій, або в Россії не знає російської , а в нас можна, бред, хто хоче знати тільки російську валять в Росію

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus