USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

19 червня: події, факти, дні народження

19 Червня 2013 00:01
День народження 19 червня відзначають акторка Волинського академічного обласного музично-драматичного театру, народна артистка України Людмила Приходько, директор Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки Людмила Стасюк, заступник директора з наукової роботи Волинського краєзнавчого музею Євгенія Ковальчук, журналіст Ірина Сватула (на фото).
«ВН» вітають їх зі святом і бажають міцного здоров’я, невичерпного натхнення та успіхів у всіх починаннях.
Хроніка «ВН»:

Минулого року у цей день мешканці будинку на вулиці Рівненській, 109, що частково обвалився 10 червня, написали листа Януковичу з проханням профінансувати придбання квартир.

Цього дня у 2011 році у Нововолинську четверо зловмисників обікрали завод ВАТ «Оснастка».
А в 2010 році мешканців західних областей України попереджали про підвищення рівня води у водоймах регіону.
19 червня психологи назвали «найщасливішим днем» 2009 року.
4 роки тому у мерії Луцька вирішили, що зупинки громадського транспорту матимуть єдині, визначені для всіх, вимоги художнього оформлення.
Народилися:
Цього дня народилися французький математик, фізик, літератор і філософ Блез Паскаль (на його честь названа одиниця вимірювання тиску – паскаль, а також популярна мова програмування Pascal ), німецький нацистський діяч Еріх Кох, болгарський письменник, автор гостросюжетних повістей Богомил Райнов («Що може бути краще за погану погоду», «Пан Ніхто»), український композитор, хоровий диригент і віртуоз-цитрист Євген Купчинський, французький кінорежисер Ів Робер («Високий блондин у чорному черевику», «Повернення високого блондина»), данський фізик, син Нільса Бора, нобелівський лауреат Оге Нільс Бор, білоруський письменник і громадський діяч Василь Биков («Мертвим не боляче», «Альпійська балада», «Сотников»), російська й радянська акторка театру й кіно Наталія Селезньова («Іван Васильович змінює професію», «Операція «И»), сербський політик, колишній президент Республіки Сербської в Боснії Радован Караджич, радянський хокеїст Володимир Мишкін, російська, а раніше українська фігуристка Юлія Обертас, український письменник Григорій Семенчук.
Сталося:
1862У США скасовано рабство.
Зростаюча напруга між вільними Північними і рабовласницькими Південними штатами призвела до заколоту Півдня і громадянської війни, в ході якої звільнено мільйони рабів. У перший час після війни, під впливом недовіри до жителям півдня, уряд Сполучених Штатів викликало негрів до діяльної участі у виборах і в управлінні. Але незабаром виявилося, що управління, складене з менш культурних елементів, привело до збільшення в південних штатів боргів і до різного роду зловживань. З припиненням воєнного стану на Півдні і поверненням повноправності білим у приборканні штатах, вони отримали можливість до більш повного здійснення самоврядування, яким і скористалися, перш за все, для відсторонення негрів від участі в законодавчої, судової та адміністративної діяльності.
1963завершено політ радянських космічних кораблів «Восток-5» і «Восток-6» із Валерієм Биковським та Валентиною Терешковою на бортах. Терешкова стала першою жінкою, яка побувала в космосі.
До того працювала закрійницею в складальному цеху Ярославського шинного заводу. 1955 року перейшла на Ярославський комбінат технічних тканин «Червоний Перекоп». Працювала ткалею. 1960 року закінчила Ярославський заочний технікум легкої промисловості. Займалася парашутним спортом в Ярославському аероклубі. Здійснила 163 стрибки з парашутом. В загоні космонавтів від 1962 року.
16—19 червня 1963 здійснила політ у космос. Тривалість польоту становила 2 доби 22 години 50 хвилин. Політ перенесла досить важко. Це, напевно, стало однією з причин того, що наступний політ жінки в космос відбувся тільки через 19 років.
Після польоту і далі проходила підготовку в загоні космонавтів, але більшу частину часу стала віддавати громадській роботі.
1998відбувся перший виступ російської групи «Земфіра», лідер якої харизматична співачка – Земфіра Рамазанова.
З виходом першого альбому Земфіру порівнювали з групою «Мумій Троль». На саму ж співачку мали вплив творчість гуртів Radiohead, Queen, Deep Purple, «Акваріум» і «Кіно».
Згодом вона виробила власну манеру виконання пісень і поведінки на сцені, уникнувши порівнянь. Ліричним змістом своїх альбомів співачка зуміла виразити проблеми цілого покоління. У 1999 році, журнал «Огонек» назвав Земфіру «голосом покоління».
Андрій Архангельський в «Огоньку» писав, що з моменту своєї появи в масовій культурі, Земфіра в Росії - «штибу барометра, цінника, міра ваги, за якою прийнято міряти талант у сучасному поп-мистецтві». Журналіст писав, що за час своєї кар'єри співачка спростувала два головних закону російського шоу-бізнесу: «нема бога, крім Алли Пугачової» і «світитися, миготіти, заповнювати собою все наявне теле-і ефірний простір». На думку критика, Земфіра фактично «стала могильником поп-культури 90-х, її естетики», бо вона «співала від імені тих людей, які ставилися до музики не як до культурного дозвілля, а як до актуального висловлення про себе. Вона співала для вільних, самостійних, не позбавлених серця і смаку людей. У нас вперше з'явився шанс любити сучасника, живу людину на естраді, а не статую. Сама Земфіра також негативно висловлювалася про російський шоу-бізнес.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus