USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

«Любити Україну потрібно тут, а не виїхавши з неї», – владика Михаїл

6 Січня 2016 18:30
Думки митрополита Луцького і Волинського щодо різних тем з нагоди новоліття подала єпархіальна передача «Людина духовна» 2 січня в ефірі обласного державного телебачення.

Про це повідомляють у прес-сулужбі Волинської єпархії УПЦ КП.

Зокрема, йшлося про те, як за минулий рік змінилося ставлення громадян до своєї країни. Зі слів керуючого єпархією, любити Україну потрібно тут, а не виїхавши з неї. Говорити про любов до неньки-України, особливо з-за Бугу чи з-за Атлантики, може кожен, а жити тут, любити її такою, яка вона є, і намагатися покращувати життя, своє і народу, – куди тяжче завдання.

«Маємо покращувати життя у своїй державі не на словах, а на ділі. Треба не просто вірити, бо «віра без діл мертва», а жити ділами, які не розходяться з вірою, – поділився

високопреосвященний. – Потрібно не просто вірити, а довіряти Богові в тому, що з Його допомогою будемо жити краще, не нарікати, а безмежно Йому вірити».

«Я закликаю своїх священнослужителів до поглиблення молитовного правила», – сказав архієрей. Зараз будівництва церков уже менше, тому акцент на парафіях має зміститися на часте звершення Богослужінь, молитов за людей та Україну».

Владика також говорив про те, чи перейдемо ми, українські православні, на відзначення Різдва 25 грудня. Для загального порядку, строго кажучи, усім потрібно святкувати в один день, зазначив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. І багато Православних Помісних Церков святкують Народження Спасителя саме 25 грудня, сказав він. Однак не те головне, коли святкувати, зі слів його високопреосвященства, а з яким душевним настроєм, щоби вся родина пам’ятала цей день і благоговійно до нього ставилася.

Автор програми – протоієрей Микола Шутяк, настоятель парафії Святителя Миколая Чудотворця в обласному дитячому територіальному медичному об’єднанні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 24
Лучанка Показати IP 6 Січня 2016 19:10
От нехай і покращує на ділі - на передовій!!! А то говорити гарно всі можуть.
Анонім до Лучанка Показати IP 6 Січня 2016 20:19
Він не такий дурень, як ти, бо розуміє те, що воювати проти власного народу - це злочин.
Andrij до Лучанка Показати IP 6 Січня 2016 22:42
Ljubov nemae mez i kordoniv, tak i do Bogal vin zavzdu y serzi vityju4u ljudunu.
Степан Показати IP 6 Січня 2016 19:46
А як же наша кохана діяспора? Ніякої політкоректності по відношенню до млн і млн наших любих колишніх співвітчизників, сотен тисячь молодиків яки чекають першій-ліпшей нагоди накивати п*ятами з "любой неньки".
Діяспора до Степан Показати IP 7 Січня 2016 14:39
До діаспори паперу там сильно не відкривай,бо можемо залишити тебе і подібних тобі жити на одну пенсію чи зарплату у гривнях.....
Степан до Діяспора Показати IP 9 Січня 2016 21:05
Ворую у "ненькі", тобто приховую прибутки, а хто по іншому-хай кинеть в мене камінь.
Я. Показати IP 6 Січня 2016 20:03
А чому ніхто не пише, що пішов із життя доброволець із Горохівщини Володимир Павлюк? Це сталося кілька днів тому.
Анонім до Я. Показати IP 7 Січня 2016 12:31
То ж сам собі:схотів туди ,схотів сюди...
Мішці Показати IP 6 Січня 2016 20:09
Любити Україну потрібно реальними ділами, а не язиками. На заводі і фабриці, на полі і на фермі, в школі і лікарні. От тоді і буде Україна багата і щаслива.
Анонім Показати IP 6 Січня 2016 20:17
"Говорити про любов до неньки-України, особливо з-за Бугу чи з-за Атлантики, може кожен, а жити тут, любити її такою, яка вона є, і намагатися покращувати життя, своє і народу, – куди тяжче завдання." - ну він зовсім криштально чистий сепар!
Анонім Показати IP 6 Січня 2016 20:34
Пусть сам живет в стране 404
Дяк Показати IP 6 Січня 2016 21:58
А йому тут, на Волині добре. Бабці гроші несуть " жертвують " їсть , п'є і ще дещо. Розкаже як він любить Україну .... Потім з нас по насміхається за столом з своїми $$$$$$$.
Юля до Дяк Показати IP 11 Січня 2016 14:58
А ти що свічку тримав,,,
Емигрант Показати IP 6 Січня 2016 22:03
Мы очень за него рады, что у него стабильный приход, независимый от курса доллара
Любити Україну це Показати IP 6 Січня 2016 23:51
Працювати і платити податки берегти свою родину навчати своїх дітей прикрашати свое село місто область і державу і не робити революцій
Память Показати IP 7 Січня 2016 09:32
Бачиш,як мішка заговорив. Змінився за півтора року кардинально . Не вдасця втекти від відповідальності. За все прийдеться відповісти і перед людьми, і перед Богм.
Країна Показати IP 7 Січня 2016 10:31
Ми, українці, кожний з своєї сім'ї дружньої, вихованої і працьовитої нашу Україну-неньку і складаємо. Які сім'ї така і Україна-ненька....
доброжелатель Показати IP 8 Січня 2016 21:36
http://volyntimes.com.ua/news/1023
Санько Показати IP 10 Січня 2016 14:55
Знайшли духовну людину
Максим Показати IP 11 Січня 2016 10:08
"Зараз будівництва церков уже менше" - правильно, навіщо будувати якщо можна відібрати у Московського патріархату, скориставшись політичною ситуацією. Усі такі патріоти стали, герої, аж бридко, де ж ви були останні 15 років!
Анонім до Максим Показати IP 11 Січня 2016 10:35
сиділи тишком... бо не їх время було... то жили тоді при тоталітаризмі..а зараз при демократії
Іван Показати IP 11 Січня 2016 15:11
Правильно каже.
Ганя Показати IP 11 Січня 2016 16:18
Ще щоб у нас в новому році греки прали лахи, Чехи мурували а італійці щоб самотніх людей доглядали, Щоб поляки у нас косили, німці загрібали, А москалі у нас зі стайні гної викидали! Щоб Українці жили чесно, дружно і багато, І хай кожен день у році буде наче свято!!!
ВсезнайкО Показати IP 13 Січня 2016 11:48
Народ, а в чому трабл? Нормально дядько сказав, своєрідна критика тих, хто на свята сидів в Альпах і кричав "Слава Україні!" Він на свята був в Луцьку, можливо на БАтьківщину їздив, приклад подав. Тут саме згадується Яйценюк в ПОльщі та Саакашвілі на передовій на НР. Тому цить, ненаситні діяспорні овочі!!!