Черги на кордонах створює польська сторона, - волинські митники
Польські митники торік пропустили на 32% менше автомобілів, ніж українські. На українсько-польському кордоні спостерігаються черги, через що заговорили про необхідність створити нові пункти пропуску чи розширити теперішні.
Про це йшлося під час засідання комісії громадської ради при Волинській обласній державній адміністрації з питань законності, взаємодії з правоохоронними органами, оборони та національної безпеки, ЗМІ, боротьби з корупцією, міжнародних відносин та проектної діяльності 2-го лютого.
Ситуацію проаналізувала заступник начальника Волинської митниці ДФС Тетяна Кравець.
«Проблеми з чергами не через українську сторону, а через питання із суміжною стороною. Для прикладу, торік ми прийняли на 32% більше автівок, ніж сусіди. Відповідно, польська сторона працює менше. Як наслідок, велика черга стоїть саме на українській стороні», - пояснила Кравець.
Окрім цього, вважає митник, на Волині й недостатня інфраструктура для перетину кордону.
«Ми маємо 230 кілометрів суміжної прикордонної смуги. Як показує європейська практика, пункт пропуску має бути кожних 50 кілометрів. Так на Волині є лише два автомобільних пункти пропуску. Ця кількість переходів фізично не може задовольнити існуючі потреби. Для прикладу, у Львові: рік-два, й будують новий пункт пропуску. А в нас цей процес ускладнений та матеріально в рази дорожчий, бо кордон проходить по річці Буг. Як варіант, нам потрібно розбудовувати вже існуючі «Ягодин» та «Устилуг», - додала Тетяна Кравець.
Голова комісії Володимир Данилюк зауважив, що білоруси та поляки мають окремі смуги для своїх громадян.
«У них хороша практика, зроблено розмежування для своїх громадян. А от у нас, коли українці перетинають свій пункт пропуску – то стоять в загальній черзі. Це не зовсім правильно», - наголосив учасник засідання.
На завершення, учасники комісії вирішили ці проблеми узагальнити та сформувати на засідання громадської ради відповідний проект рішення щодо вирішення наболілих проблем.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йшлося під час засідання комісії громадської ради при Волинській обласній державній адміністрації з питань законності, взаємодії з правоохоронними органами, оборони та національної безпеки, ЗМІ, боротьби з корупцією, міжнародних відносин та проектної діяльності 2-го лютого.
Ситуацію проаналізувала заступник начальника Волинської митниці ДФС Тетяна Кравець.
«Проблеми з чергами не через українську сторону, а через питання із суміжною стороною. Для прикладу, торік ми прийняли на 32% більше автівок, ніж сусіди. Відповідно, польська сторона працює менше. Як наслідок, велика черга стоїть саме на українській стороні», - пояснила Кравець.
Окрім цього, вважає митник, на Волині й недостатня інфраструктура для перетину кордону.
«Ми маємо 230 кілометрів суміжної прикордонної смуги. Як показує європейська практика, пункт пропуску має бути кожних 50 кілометрів. Так на Волині є лише два автомобільних пункти пропуску. Ця кількість переходів фізично не може задовольнити існуючі потреби. Для прикладу, у Львові: рік-два, й будують новий пункт пропуску. А в нас цей процес ускладнений та матеріально в рази дорожчий, бо кордон проходить по річці Буг. Як варіант, нам потрібно розбудовувати вже існуючі «Ягодин» та «Устилуг», - додала Тетяна Кравець.
Голова комісії Володимир Данилюк зауважив, що білоруси та поляки мають окремі смуги для своїх громадян.
«У них хороша практика, зроблено розмежування для своїх громадян. А от у нас, коли українці перетинають свій пункт пропуску – то стоять в загальній черзі. Це не зовсім правильно», - наголосив учасник засідання.
На завершення, учасники комісії вирішили ці проблеми узагальнити та сформувати на засідання громадської ради відповідний проект рішення щодо вирішення наболілих проблем.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 4
Аааа
Показати IP
3 Лютого 2017 15:25
Шо за брєд...Приберіть МРГ з пункту пропуску і не буде ніяких черг. Влітку вже всі в цьому переконались.
Анонім
Показати IP
3 Лютого 2017 17:18
що це МРГ?
Aaaa до Анонім
Показати IP
3 Лютого 2017 18:53
Mały ruch graniczny - малий прикордонний рух
Волиняка
Показати IP
4 Лютого 2017 08:55
Черги через людей які позачергово хочуть потрапити до Польщі ( лівак в народі ), а нашим прикордонникам вигідна черга бо чим вона більша тим більше коштує перетин кордону поза нею, ось вони і штучно неї і створюють. Шкода тільки що "чорна сотня Гройсмана" простих людей тільки перевіряє, нехай краще б біля прикордонників що на вїзді в границю постояли б...
Волинський студент-медик через оголошення про продаж приставки обманув 11 людей: як покарали 
Сьогодні 15:25
Сьогодні 15:25
У Волинській ОВА закликали роботодавців області у зв'язку зі спекою змінити графік роботи
Сьогодні 14:56
Сьогодні 14:56
У Луцьку п'яний водій пошкодив чотири припарковані автівки
Сьогодні 14:27
Сьогодні 14:27
Іран атакував Бахрейн та Кувейт після ударів США
Сьогодні 13:29
Сьогодні 13:29
У Луцьку викладач коледжу побив дружину: як покарали
Сьогодні 13:01
Сьогодні 13:01
Зеленський ініціює нову державну нагороду – орден Європи
Сьогодні 12:32
Сьогодні 12:32
У Чернігові через масовану атаку РФ поранені троє людей, пошкоджені медичний і освітній заклади
Сьогодні 12:03
Сьогодні 12:03
Українські далекобійні дрони уразили два НПЗ у Росії
Сьогодні 11:05
Сьогодні 11:05
На одній з вулиць Луцька тимчасово не буде газу
Сьогодні 10:37
Сьогодні 10:37

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.