USD 39.40 39.70
  • USD 39.40 39.70
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.88

Чорнобильська атомка стане переробною станцією. ВІДЕО

24 Квітня 2013 16:46
Атомну станцію у Чорнобилі перетворюватимуть на переробну. Для цього тут завершують комплекс Вектор, куди з українських підприємств звозитимуть радіоактивні речовини.

Другий підйом арки нового укриття над зруйнованим 4-м енергоблоком планують звести у Чорнобилі за три тижні.
До жовтня 2015-го обіцяють звести всі фрагменти і накрити саркофаг, - йдеться у сюжеті ICTV.

Після обвалу частини покрівлі над машинним залом зрозуміли: треба поспішати – конструкції зношені.

«Зараз контрактом передбачено, що Новарка повинна в жовтні 2015-го року завершити роботи. Якщо вона це не робить вчасно, то там можуть штрафні санкції бути застосовані, і попереду ще більше двох з половиною роки, - розповідає голова Держагентства з управління зоною відчуження Володимир Холоша.

Кожна машина буде супроводжуватися з космосу, і кожну секунду буде відоме місце розташування цієї машини, – каже заступник директора Центрального підприємства з поводження з радіоактивними відходами Юрій Рейхман.

Наразі гігантські площі – порожні, а журналістам лише демонструють, як теоретично прийматимуть і куди відправлятимуть відходи.

Як мінімум, до листопада Вектор стоятиме без діла. Для того, щоб сховище запрацювало, потрібна копітка робота юристів. Підготовка персоналу, а головне – багато грошей.

Згадати страшний 86-й на станцію щороку приїздять колишні ліквідатори та численні туристи – загалом торік тут побувало 10 тисяч відвідувачів.

Наразі гіди попереджають: біля будинків треба бути дуже обережними - можуть завалитися. Вони вже 27 років занедбані, хоча руйнувати їх не збираються – з етичних міркувань. Просять також не ходити по траві і не стояти довго поблизу саркофага. Рівень радіації у двадцять разів перевищує норму.

«Це трішечки перевищує рівень, який ми маємо у літаку на висоті 10 тисяч метрів. Там, де лежить асфальт – тут дезактивацій ні заходи проводились, і тут чистіше – по них ходити. От по траві – я не раджу ходити, - каже заступник голови Держагентства з управління зоною відчуження Василь Махно.

Експерименти зі знезараження земель теж проводили, та для повного очищення потрібні ще сотні років.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus