USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Чи позбудеться Луцьк осередку «російського світу»

26 Лютого 2016 18:12
Відновити історичну правду, перейменувавши вулицю Пушкіна на Василівську (на честь назви монастиря, який протягом 400 років діяв на цій вулиці), пропонують у комісії з впорядкування назв вулиць міста.

Про це йшлося під час засідання комісії міської ради з питань впорядкування назв вулиць міста Луцька 26 лютого.

Наприкінці засідання начальник відділу охорони культурної спадщини управління культури міської ради Петро Троневич зауважив, що на вулиці Пушкіна у Луцьку розташована пам’ятка архітектури, будинок, де начебто зупинявся Петро Перший. Зі слів краєзнавця, це було великою ідеологічною спекуляцією – на час перебування царя у Луцьку будинок ще не був зведений.

Отже, міф створили свого часу в пропагандистських цілях – вулицю назвали на честь російського поета, а на ній розташовувався будинок, начебто пов'язаний з Петром Першим. Таким чином був створений маленький осередок російського середовища чи «російського світу». Рішенням робочої групи щодо декомунізації, будинок виключили з переліку пам’яток історії та зняли дошку про перебування Петра Першого у Луцьку.

На місці вказаного будинку з 1227 року стояв Василівський монастир, який проіснував до 1607 року. У 1227 році, як зазначено у літописі, король Данило йшов молитися у Жидичин, а лучани зустріли його та перейшли під його владу, вигнавши князя, який незаконно до того захопив владу у місті. За це король Данило віддав місто Луцьк своєму брату Васильку, який правив у Володимирі. В подяку за це Василько заснував у Луцьку Василівський монастир на місці, де лучани зустрічали Данила. На цьому місці розташовувалася церква та великий цвинтар, тож під час будь-яких будівельних чи земляних робіт на території будуть знаходити захоронення та фундаменти монастиря. Монахи протягом 400 років опікувалися притулком для престарілих та хворих лучан, здійснювали велику соціальну роботу.

Отже, Петро Троневич пропонував перейменувати вулицю Пушкіна на Василівську чи Васильківську. Також він радив розмістити на згаданому будинку інформаційну дошку, що свідчитиме про те, що на цьому місці розташовувався монастир. Таким чином, це, мовляв, відповідатиме історичній правді.

Пропозицію вирішили розглянути під час наступного засідання комісії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 28
Штефан, Луцьк Показати IP 26 Лютого 2016 18:30
Пушкін був комуністом?
АС до Штефан, Луцьк Показати IP 26 Лютого 2016 21:57
Пушкін напевно в борщ накакуняв всім,ще і написав скажи ка дядя ведь не даром москва спаленная пожаром
Хлоп до АС Показати IP 27 Лютого 2016 09:13
Взагалi-то це Лермонтов. Хоча...воно Вам треба? Пушкiн - це "Выпьем, няня, где же кружка- сердцу станет веселей!" Свiдомому украiнцю Пушкiн до душi!))
АС до Хлоп Показати IP 27 Лютого 2016 15:28
Мені точьно не треба,паморокам не як в голову не прийде назвати вулиці трояндова квіткова щаслива радісна весела і т. д і не потрібно переіменовувати раз і назавжди
Лучанка Показати IP 26 Лютого 2016 18:34
Я перепрошую: а що, все, що стосується російської історії - це відноситься до комунізму? Петро I до комуняк яким боком?Нам би приклад з нього зараз брати: як потрібно вчитися у європейців усякому ремеслу і як швидко, і радикально проводити реформи у своїй країні.
Пушкин Показати IP 26 Лютого 2016 18:43
в Китае когда-то истребили всех воробьев! потом их завезли с Кореи! ..... до чего дойдет тупость Ваших депутатов?
Радован до Пушкин Показати IP 27 Лютого 2016 09:14
пути Господни неисповедимы
Сераховичі Показати IP 26 Лютого 2016 18:50
пропоную депутатам-шлеперам переіменувати і в Києві парк.вулицю. знести пам"ятник і бюст на Печерську і в метро ! заборонити всі казки і всі видання на всіх мовах!
пан Войцех Показати IP 26 Лютого 2016 19:48
Мудре рішення.
123 Показати IP 26 Лютого 2016 20:16
а пусть все улицы будут имени бандеры. Бандеры 1,2,3 и т.д. И наступит наконец мир и благодать!
добряк до 123 Показати IP 26 Лютого 2016 20:54
не перегибай гав,,,о московское
321 до 123 Показати IP 26 Лютого 2016 21:12
;-) це гумор чи істина?
наконец до 123 Показати IP 26 Лютого 2016 22:34
наступит ...капец. И это окончательно, господа хорошие...
ще не зовсім свідоми Показати IP 26 Лютого 2016 20:41
Головне, всі при роботі. Серйозні рехворми. Тільки одне видно, через півроку (коли перейменовувати фактично не буде чого, а щоки свідомим потрібно буде дути і далі) Будуть перейменовувати вулицю Шухевича на вулицю Бандери і навпаки. А що, рехворми йдуть, народ щасливий. А планету Венеру пропоную назвати планетою Галшкою Гулевичівною!
студент Показати IP 26 Лютого 2016 23:24
Стільки ліпила тут Росія свій МІР і усе рухнуло як і від поляків та жидів і сліду не має. Ото окупанти думайте робіть висновки ... Були тут українці і бути їм.
)))) до студент Показати IP 27 Лютого 2016 00:41
сліпаку роззуй свої баняки
ти до студент Показати IP 27 Лютого 2016 01:53
коментар було видалено
АС до студент Показати IP 27 Лютого 2016 08:01
коментар було видалено
Хлоп до студент Показати IP 27 Лютого 2016 09:28
Якщо студент, треба вказувати ВНЗ. "Дабы дурь каждого была видна".
999 Показати IP 26 Лютого 2016 23:46
А побудувати нову вулицю і назвати її не можна? Це ж жителям прийдеться до цнапу йти, перепрописуватись і інші всякі моменти. Кому це потрібно? Це не стосуватися саме вулиці Пушкіна, взагалі так
блин Показати IP 27 Лютого 2016 00:32
блин, ну Пушкин то при чем?! прид*рки!!!!!!!!!!!!
рим до блин Показати IP 27 Лютого 2016 11:43
Слишком воинственная у него фамилька!!
пропозиція Показати IP 27 Лютого 2016 10:38
замість Пушкіна-- вулиця потапа і насті!)))круто?
Вірніше Показати IP 27 Лютого 2016 12:32
було б назвати вулицю "Гарматна". Була пушкіна - стала гарматна. І москвополішуки не скавчали б з підворіть.
рим до Вірніше Показати IP 27 Лютого 2016 13:53
у модератора появился новый бзик. Количество очков умножается на десять-пятнадцать. И посещаемость увеличивается моментально!
Штефану Показати IP 27 Лютого 2016 16:38
Пушкін не був комуністом, але комуністи перетворили імя Пушкіна на символ радянської імперії, поставили його над всіма неросійськими поетами і письменниками. Тому справа не в Пушкіні, а в компартійній його інтерпретації. Треба міняти. Дякуйте комуністам.
не лучанин до вірніш Показати IP 27 Лютого 2016 16:38
Браво!- якби ж вони знали хоч одну мову то так би і було)))) !!
ВОВК Показати IP 27 Лютого 2016 19:08
Петро 1 мав рацію коли сюди не поселявся. Здогадався сердешний що австралополішуки ганьбитимуть його . Пушкіна на Остапа Бендера. Хмельницький часом не комуняка ? Троневич сам був касамольцем.