USD 39.50 40.00
  • USD 39.50 40.00
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Хто відповідальний за нелегальний продаж сурогату біля «Кромбергу»?

25 Січня 2017 07:00
Чи не щодня за сорок хвилин нелегальних торгів алкоголем біля «Кромберг енд Шуберт» продається 5 ящиків горілки та 10 коробок пива. Левова частка проданого випивається заводчанами на місці. За добу під заводом збувається близько 30 ящиків пива та 10 ящиків горілки невідомого походження. Чистий прибуток «точки» - близько 1000 гривень в день. Тим часом депутати Луцької міської ради озвучують запити «в повітря», а державні структури перекладають відповідальність один на одного.

Журналісти Інформаційного агентства Волинські Новини побували на місці нелегальної торгівлі спиртними напоями та дізнались, як місцева влада бореться з цим незаконним явищем.

Так, за 30 хвилин до закінчення чергової зміни на заводі «Кромберг енд Шуберт» на парковці розгортається справжній ярмарок: з’їжджаються десятки «торгових точок на колесах», які торгують тут по годині в період між змінами. Люди, які відпрацювали зміну на заводі, мають 40 хвилин до відправлення заводських автобусів. За цей час їм пропонують придбати все, що душа забажає з багажника легковика або «мінівена»: ковбасу, солодощі, хліб, в’язані шкарпетки тощо. А як душа бажає чого міцнішого, то в наявності завжди горілка по ціні 30 гривень за 0,5 л.
Для постійних клієнтів діють спеціальні пропозиції: «закладки» в кущах або організація «поляни» на місці за принципом: відпрацював-вийшов-хильнув.
Для цього ще дві точки на Новому ринку, замасковані під «чай, кава, хот-дог» працюють по принципу на розлив.
Система продажу алкоголю продумана до дрібниць: автомобіль продає нелегальне спиртне просто на парковці заводу в одному ряді з іншими машинами-прилавками. Його легко впізнати по величині черги, яка збирається, аби придбати дешеву горілку, розлиту в пляшки з-під мінеральної води.
Так, депутат міської ради, який подавав депутатський запит з приводу нелегальної торгівлі алкоголем під заводом, Микола Яручик під час візиту на точку продажу, скажімо так, експериментально придбав пляшку невідомої речовини із значним вмістом спирту за 30 гривень.

«Так, це схоже на розведений спирт. А що може зробити депутат в такому випадку? Я подав інформацію в прокуратуру, управління поліції та державну фіскальну службу з приводу цього правопорушення, на папері мені всі відзвітувались про те, що проблему вирішено», - виправдовувався Микола Яручик.

Цікаво, що територія на якій стоїть завод «Кромберг енд Шуберт», належить до Боратинської сільської ради, головою якої є Сергій Яручик, рідний брат депутата Луцької міської ради Миколи Яручика.

Голова Боратинської сільської ради Сергій Яручик каже, що про проблему знає. Переконує, що сільська рада не давала жодних дозволів на торгівлю біля заводу, а те, що там ще й реалізовують нелегальній алкоголь, дуже бентежить сільського голову. Проте на питання журналістів про шляхи вирішення проблеми відповіді не знайшов.

«Всім відомо про ту стихійну торгівлю, але побороти ніяк не можемо. Я звертався в правоохоронні органи, зокрема в поліцію, аби вони допомогли вирішити ситуацію, організували чергування в години перезмінки», - каже голова Боратинської сільської ради.

Проблему також прокоментував заступник начальника Луцького районного відділу поліції Роман Качан. Поліцейський зазначив, що знає про проблему, але безпосередніх звернень громадян з цього приводу не було.

«Що ж стосується нелегальної торгівлі сурогатом, то згідно зі статтею 204 кримінального кодексу України, це порушення відноситься до компетенції Державної фіскальної служби», - каже Роман Качан.

Своєю чергою, фіскали посилаються на 156 статтю КУпАП та переконують, що це підслідність поліції і вони не мають права складати протоколи на торговців алкоголем, тоді як до їхньої компетенції належить нелегальне зберігання підакцизних товарів.

А доки представники влади та закону перекидають відповідальність одне на одного, хтось отримує «брудні» гроші та що найгірше – сотні людей ризикують власним здоров'ям та життям. Прикрі випадки отруєння сурогатним алкоголем лише протягом минулого року забрали життя вже понад сім десятків українців. Та чи варто чекати, доки той фатальний грім таки гримне на Волині?
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 35
Анонім Показати IP 25 Січня 2017 07:39
Попит породжує збут. Цим має займатись податкова.
жесть до Анонім Показати IP 27 Січня 2017 09:54
при чому ту податкова?
Друг поліцаїв Показати IP 25 Січня 2017 08:26
Зате бабульок з молочком і зеленню вони всі ганяють прекрасно,навіть не перекладаючи одне нп одного.
Василь до Друг поліцаїв Показати IP 25 Січня 2017 09:03
слухай чоловіче ви вже реально дістали з своїми "бабульками з молочком" коли них ганяють? чому я, буваючи часто на стихійних ринках (саме ринках) ніколи цього не бачив?
Анонім до Василь Показати IP 25 Січня 2017 09:20
То ти чоловіче підпишись на їх сторінку і будеш кожен день бачити як вони рапортують про свої подвиги. Про борбу з стихійними ринками, тобто тими самими бабцями, пійманих злосних курців на Винниченка, аж в кількості 10 чоловік. Ти почитав би сам про ті маразми а тоді і говорив.
луцьк до Друг поліцаїв Показати IP 27 Січня 2017 09:56
шо ти куриш чоловіче?
Небайдужий Показати IP 25 Січня 2017 08:45
А де комісар Сиротинська . Що знову на"СЕСІІ"
Xxx до Небайдужий Показати IP 25 Січня 2017 09:20
"Дурнику" це вже не м. Луцьк, а Боратинська сіл. рада Луцького району, тому за дану територію луцькі муніципали не відповідають! Вчи географію, перш ніж щось "люпати"!
Небайдужий до Xxx Показати IP 25 Січня 2017 10:04
Комісар неспить читає
Костя Показати IP 25 Січня 2017 08:51
А де сиротинська з своїми дармоїда ми . Яка бабульок так ганяє по ринках ? Чи там криша сильно велика , і в сиротинської кишка тонка щось зробити , а може вона з відти бабоси має ? Чи все таки з пенсіонерами легше справитися ?
Наталія до Костя Показати IP 25 Січня 2017 09:04
Це так вони лад в місті наводять . Хто платить то все законно , хто не платить то злісні порушники . Щоб в Європу їздити потрібно мати кошти .
"Друг" хунти Показати IP 25 Січня 2017 09:00
То хай ******** київська ще підніме ціни на алкоголь та все остальне, то вже точно будуть менше пити. Хоча з тими дов****бами на шуберті, то важко жити щоб не пити... .
911 Показати IP 25 Січня 2017 09:01
А скільки заграничного алкоголю продають на північці і варшавці . Що ніхто не бачить чи всі сліпі . А відкати хороші получають томі і не бачуть .
Сергій Показати IP 25 Січня 2017 09:05
Це ж можна за ними, прослідкувати і накрити цілий підпільний цех, але цього не буде коли хороша криша, не з шиферу а з доларів!!
луцьк до Сергій Показати IP 27 Січня 2017 10:01
давай зі мною підем прослідкуємо?
GTA Показати IP 25 Січня 2017 09:22
Кругом одни бухарики и не на что смотреть, Сплошная матершина: твою *ать и твою *еть.
опять 45 Показати IP 25 Січня 2017 09:46
Тут важливо звернути увагу на ще один аспект - третина населення алкоголіки.
Закушувати треба Показати IP 25 Січня 2017 09:59
Хто дав право рушити багатовікові традиції випити після роботи?Нечувана наглість! Не дратуйте електорат.
Лпз Показати IP 25 Січня 2017 10:20
То нехай краще хтось зробить легальний магазин,десь поблизу,і тоді легше буде проконтролювати якість і законність продукції
)))) Показати IP 25 Січня 2017 12:47
Ясна справа,що Яручик один з другим виноваті,бо не візьмуть кия і не розгонять тих продавців )))))))))
Цікаво Показати IP 25 Січня 2017 13:37
А де служби,які стабільно ходять по магазинах,з перевірками і збирають данину,особливо в кінці року? Чому легальньні підприємці повинні мати всі дозвільні документи на право торгівлі і походження товару,сплачувати немалі податки і здавати масу звітів? А тут вочевидь вони не помічають небезпеки отруєння,від продуктів невідомого походження,і від продажу яких не сплачуються жодні податки
Вадим до Цікаво Показати IP 26 Січня 2017 01:06
Ціми продуктами невідомого походження заваляна вся варшавка і старий ринок іще кілька десятків ринків Волині,а на рахунок якості,тільки позитивні відгуки,користуюсь щодня!
??? Показати IP 25 Січня 2017 17:37
Від цієї статейки погано пахне дешевою заказушкою . Чому? Звідки такі подробиці? Як можна порахувати "лєвому" спостерігачу кількість проданого та випитого? Це просто смішно! Саме смішно, що відомий депутат там "експерементально" купував горілку і його ніхто не впізнав. І дійсно на Варшавці, як то кажуть в одкриту торгують спиртним, яке виставлено просто на вітрині і ніхто "не бачить" і "не побачить".
Інженер Показати IP 25 Січня 2017 20:20
Хто ж винний що біля кромберта нема пристойного генделя де після зміни можна випити два бокали пива і 400 грам водкі. Розвивайте інфрастуру біля кромберта та й усе. Давайте будем арештовувати жіночок які на базарі в колясках продають каву,чай капучіно, вони ж податку не платять і ще й коньяку підливати бажаючим за цінами генделика. Всі хочуть їсти,не одним же прокурорам державу дурити.
Юра Показати IP 25 Січня 2017 23:20
Люди торшують із біди, а ті депутати мало того що нічого не роблять ще й знущаються.
Вадим до ??? Показати IP 26 Січня 2017 00:20
Чому?біля кромберта на території нового ринку фінішує новозведений(легальний)генделик!цікаво хто власник і кому це на руку?
Menson Показати IP 26 Січня 2017 01:27
нема чим людям зайнятсь...мені якось пофіг хто там шо бухає їхнє діло, а авторам походу не можна от і завдують "язвєнікі"))
Мешканець Показати IP 26 Січня 2017 08:16
Найкращі заробітки завжди на підакцизних товарах:алкоголь,тютюн,пальне,медикаменти і як не дивно хліб.Не будемо уточнювати хто ці потоки грошей контролює.Всі про все знають.А ми просто переливаємо з пустого в порожнє,тому так і живемо,вірніше мучимось...
Справедливість Показати IP 26 Січня 2017 10:12
Журналісти Іннформаційного агенства Волинські Новини, виходячи з викладеної ними інформації, зокрема декількох фото, на яких реально зафіксовано чоловік 20-30, звинувачують працівників заводу у масовому алкологолізмі. Чи як це зрозуміти? 10 ящиків горілки випив весь завод чи зграйка людей? То за таке морду чистять або в суд подають! І ті люди, що там стояли, ЗМІНУ ВІДПРАЦЮВАЛИ!!! і можуть робити, що хочуть, якщо на те пішло. Хто ви такі, щоб заглядати людям в рот? Хто вам дозволив чужі фото людей, номери машин викладати без їх дозволу? Чи то вас "попросив" хазяїн новозведеного магазина зачистку зробити? Викрили злочинців,*** Цікаво знати як ви порахували чужий прибуток? Тих хто дійсно колотить гроші, а не гроші, з наголосом на останній склад, то Волинські новини в упор не помічають.
кривавий пастор Показати IP 26 Січня 2017 17:24
та брехня то все, заказна стаття бо Яручику вже нема як піаритися, як людина яка знає тему з середини - пояснюю , так продають ковбаси ,хліб, сири, каву - нічого кримінального тут не бачу люди з сіл задоволені що все під рукою, бо в деякі села й хліб не довозять, далі про пиво - ну відпахати особливо влітку коли на заводі температура сягає +30, і вийти охолодитися пляшечкою пива думаю теж не великий гріх,але тридцять ящиків, ще взимку ?, бутилок можливо так, тай пиво те ніяке - прострочка з Сільпо, курять біля заводу - так це погано, ну то зробіть там громадське місце офіційно- поставте велику , криту зупинку, для громадського транспорту, щоб люди не стояли на городі під дощем та сонцем, чекаючи 12-ку, тай штрафуте курців ) - це я до депутатів звертаюсь. а Антитютюнову компанію мають проводити - влада, церква та батьки , всі три її успішно провалили, от і маємо таку картину. Ну і про горілку, 10 ящиків за добу, це 200 бутилок, якісь фантастичні цифри, а знаючи не дуже культурну натуру украінця прибирати за собою, навколишня територія мала би бути завалена пустою тарою, такого не спостерігається. Так вживають, але не в таких масштабах, останній рік горілку там придбати не так вже й безпроблемно, приходилось ходити на заправку біля ринку, а те що на пять тисяч людей щодня у когось припадає день народження і він хоче розділити свою радість з колегами, то це звичайна статистика .
Вадим до кривавий пастор Показати IP 28 Січня 2017 07:37
І розженуть вони той "" ринок"" для кого вони зроблять краще?для лудей які працюють на заводі? З ііхнім графіком нема часу навіть на відпочинок,приїхавши з зміни кожен хоче приділити трохи більше часу дому чи господарству,РОДИНІ в кінці-кіців. А в період перезмінки виграти трохи часу і придбати елементарних продуктів,свіжого ще теплого хліба,яког в нічну зміну купити нема навіть черствим!
326 Показати IP 27 Січня 2017 07:06
Просто наша влада не дюбить конкуренції і все! Бо не в їхню кишеню гроші падають та і все!
Валюта Показати IP 27 Січня 2017 14:26
А скажіть будь ласка скільки платять валютчики, що їх не трогають ? Чи це все законно ?
Просто... Показати IP 28 Січня 2017 09:58
Проблема тут не в продажі алкоголя, а в тому, що будується новий магазин. А тут торгівля всім, що потрібно людям: харчі, миюче, товари і т.п. Людям зручно - вийшов і скупився. Алкоголь алкоголем, а от хліб точно мусиш купувати. Невже хазяїн дозволить перебивати йому виручку! От і придумали як зачистити поступово територію. Люди конкретно влетіли з Новим ринком, гроші вложили, а ринок дубом стоїть, а тепер ще й новий магазин і ринку гаплик конкретний. Про продавців біля заводу навіть і мови нема.Просто зразу їх турнути не може от і придумав алкоголь. Люди там торгують не від хорошого життя.
Знаючий Показати IP 24 Лютого 2017 20:50
Наш народ не дурний і знає звідки вітер віє. Ане вженіхто не здогадується хто власник магазину?