USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

На яких факультетах СНУ беруть найбільше хабарів

20 Травня 2014 18:55
З метою визначення рівня хабарництва у вищих навчальних закладах нашої області, Волинська Самооборона Майдану 26-27 квітня провела опитування студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

У межах дослідження, стверджують активісти, опитаний 1461 студент. З них 1121 – жінки, решта, 340 – чоловіки. Абсолютна більшість опитаних навчається на стаціонарі, з них 31,5% на платній основі, решта ж – на державній. Про це повідомили у прес-службі Самооборони Луцька.

Опитування відзначило високу якість освітніх послуг в СНУ - 59% опитаних вважають рівень високим. Ще 39% вважають його середнім і лише 1,8% - низьким.

Серед найбільших проблем навчального закладу студенти назвали «відсутність гарантій знайти добру роботу після закінчення» - 57%, та неякiсне викладання деяких предметів - 35,5%. Також найчастіше згадувалися такі проблеми, як: низький рівень стипендії, недостатнє забезпечення комп’ютерами та інтернетом, технологічна відсталість, поганi умови проживання у гуртожитках та несправедливість керівництва ВУЗу та викладачів. Ще частина (19,8%) заявила, що їх «все влаштовує, проблем немає».

54,8% сказало, що викладачі вимагають у них купувати їх книги та навчальні матеріали. Ще 22,9% заявили, що у них вимагають купувати «недорогі подарунки для викладачів, наприклад, квіти». 17,1% згадали, що були змушені платити за те, аби їх поселили у гуртожиток. 16,8% підтвердило, що викладачі беруть гроші за оцінки.

Проте особисто з корупцією серед викладачів стикалося 10,7% і 47,8% - знають про корупцію в СНУ від друзів. Натомість 39,5% заявили, що про корупцію у цьому виші нічого не чули.

Нагадаємо, що раніше «Самооборона Майдану Волині» уже проводила опитування серед студентів Луцького національного технічного університету. Як повідомляло Інформаційне агентство Волинські Новини, студенти Луцького національного технічного університету розповіли про рівень корупції в університеті й «здали» викладачів-хабарників.

Студентам СНУ також запропонували назвати імена викладачів та факультетів, причетних до корупції. Серед найбільш згадуваних були факультети: Юридичний, Економічний, Географічний, Інститут фізичної культури, Факультет міжнародних відносин.

64,4% лишили це запитання без відповіді.

Яке ж ставлення у студентів волинського вишу до корупції? Більшість із них (54,4%) вважають, що корупцію слід викорінювати, ще 27,6% вважають, що з корупцією потрібно боротися у великих масштабах, але добровільні подарунки не є злом. Погоджуються платити і мати менше проблем 4,6% опитаних, а 11,2% із них вважають, що корупція є природним явищем і викоріненню не підлягає.

Нагадаємо, що 24 квітня Волинські самооборонівці довели до відома вчену раду університету про проведення добровільного анонімного опитування серед студентів, аби визначити рівень корупції в навчальному закладі. Попри несприйняття окремих викладачів такої ініціативи, керівництво вишу пообіцяло сприяти у його проведенні.

Згідно з результатами опитування будуть надіслані звернення до Міністерства освіти і науки.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 76
Лучанин Показати IP 20 Травня 2014 19:33
Студенти упустили назвати головного хабарника Луцька - Данильчука
лучанка до Лучанин Показати IP 20 Травня 2014 20:37
ви сунете того Данильчука де треба і не треба. ну до чого він тут?!
F до Лучанин Показати IP 21 Травня 2014 01:23
А хто це такий?
Лучанка до F Показати IP 21 Травня 2014 08:51
лідер Правого Сектору в Луцьку
Колишня студентка Показати IP 20 Травня 2014 19:40
Мені, Батюк - найкращий викладач!На юрфаці є такі....але не він!
Капец Показати IP 20 Травня 2014 19:57
Кордунова у мене вела. Не знаю як там щодо хабарів, але за людськими якостями я би цій людині поставила 2!. Принижує студентів,лекція побудована за принципом: сприсав з одного підручника - ось і лекція. Неприємна мені людина - навіть і вітатися неприємно з нею.
Фрейд Показати IP 20 Травня 2014 20:01
Гошовський, Вірна, Вічалковська - ці прізвища треба скурпульозно вивчити
дід гуменюк до Фрейд Показати IP 20 Травня 2014 20:04
Іванашко
Уважний до Фрейд Показати IP 20 Травня 2014 20:23
Скрупульозно.
аня до Уважний Показати IP 20 Травня 2014 20:55
А що Яцишиній грошей не вистачає, то хай у свого проректора візьме
Уважний до аня Показати IP 20 Травня 2014 21:09
А я тут до чого?
Уважний до Уважний Показати IP 21 Травня 2014 14:40
Перед тим, як ставити мінуси за доречне зауваження, раджу зазирнути у тлумачний словник української мови. Ви ж чули про таку книгу?
світоч до Уважний Показати IP 21 Травня 2014 15:57
ви тут не на лекції.
Уважний до світоч Показати IP 21 Травня 2014 21:27
Я все життя, наче на лекції. Тому в мене і пристойне життя. )
світоч до Уважний Показати IP 22 Травня 2014 08:29
не сумніваюся. студенти вас напевно згадали вас у анкетуванні? от і ціна пристойності. тьху!
Крук Показати IP 20 Травня 2014 20:02
Ті студенти, які лишили питання без відповіді - вони просто побоялися написати... Нажаль. Ідея прекрасна. Гнати хабарників мітлою і шию.
Лех до Крук Показати IP 20 Травня 2014 20:37
Семенова О. з педфаку забули
Прокурор до Крук Показати IP 20 Травня 2014 21:02
Ухуху! Хабарники мінусують!!! Аякже!
Волинянин Показати IP 20 Травня 2014 20:38
А як же ж сім`я Кутузових?! Славнозвісних хабарників?!
продавець до Волинянин Показати IP 20 Травня 2014 20:58
та той педфак добре треба проконтролювати
Церковна миша до Волинянин Показати IP 20 Травня 2014 22:57
Не плати. Якщо дійсно знаєш предмет. Викладачі не завалять та й валити не будутуть. Знаю зі свого досвіду. У Кутузова мала екзамен автоматом, а в його дружини хоча і мала три оцінки за семестр (при нормі одна) залік все одно здавала. Не платила ні за що. Та й взагалі, за всі п"ять років навчання не платила за жоден екзамен чи залік. Платив той, кому просто потрібен був диплом (приблизно 0,05% студентів з курсу). Хто дійсно вчився, у того нахабно ніхто нічого не вимагав.
Справедливість Показати IP 20 Травня 2014 20:59
Цікаво. Хто замовляє таке анкетування? Складається враження, що гра йде в одні ворота. Список потрібно починати з проректорів та деканів факультетів - головних хабарників. А самооборона себе вже показала. Їх лідер йде в президенти. Тільки не зрозуміло за які гроші.
Логіка до Справедливість Показати IP 20 Травня 2014 21:01
До чого тут це? Якщо на факультеті багато хабарників - робимо висновок, що такий самий і декан. Про керівництво мовчу.
Волинянка до Справедливість Показати IP 20 Травня 2014 21:05
Дуже правельно!! Створюється враження, що кимось замовлені і наперед відомі результати.
правда коле до Волинянка Показати IP 20 Травня 2014 21:06
Так може сказати людина, прізвище якої є в переліку
Правда Показати IP 20 Травня 2014 21:06
А чому із статті так забрали імена хабарників?????
Дійсно до Правда Показати IP 20 Травня 2014 21:09
Де прізвища хабарників? Поверніть перелік!!!
троль до Дійсно Показати IP 20 Травня 2014 21:11
От і свобода слова на ділі!
до правда до Дійсно Показати IP 20 Травня 2014 21:32
Якщо названа дружина проректора з наукової роботи Яцишина Н.П., то дійсно треба починати з завідувачів кафедр, деканів, проректорів. І з Яцишина М.. в першу чергу
Хто читає до до правда Показати IP 20 Травня 2014 21:34
то певно інформація для роздумів для МОН, прокуратури, СБУ...
В курсі. до до правда Показати IP 21 Травня 2014 10:30
1 000%
Правдолюб до до правда Показати IP 21 Травня 2014 10:32
1 000%
прізвища до Дійсно Показати IP 20 Травня 2014 21:41
Батюк, Бєлих, Кордунова, Ращинська, Яцишина, Стрільчук Л.В, Бортнікова А.В., Митчик, Петрович.....
ів до прізвища Показати IP 20 Травня 2014 21:52
Гусака П.П забули!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Гусак А.П. до ів Показати IP 21 Травня 2014 12:18
От хай перший хто це скаже плюне в мене. А так поговорити язиком потріпати тоже можна
Справедливість до ді Показати IP 20 Травня 2014 21:20
Свобода слова полягає не в анонімному анкетуванні, а у відкритому. Нехай ті студенти, які називали хабарників покажуть своє обличчя. Написати анонімно можна що хочеш і про кого хочеш.
Справедливість до ді Показати IP 20 Травня 2014 21:23
Свобода слова полягає не в анонімному анкетуванні, а у відкритому. Нехай ті студенти, які називали хабарників покажуть своє обличчя. Написати анонімно можна що хочеш і про кого хочеш.
студент до Справедливість до ді Показати IP 20 Травня 2014 21:27
У відкритому правди ніхто не скаже, бо бояться. Якщо ви знаєте правила анкетування, то анонімне дає більш достовірніший результат. Чесним викладачам немає чого боятися
Право. до Справедливість до ді Показати IP 20 Травня 2014 21:28
Браво! Погоджуюся з кожним словом. Обливати брудом людей анонімно - низькоморально. Свобода слова і сумління полягаєу відкритій заяві. А наклеп, як відомо, карається законом. Див. кодекс.
Абсур до Право. Показати IP 20 Травня 2014 21:29
Браво! Сам написав - сам похвалив!
прокурор до Право. Показати IP 20 Травня 2014 21:30
Іди подавай в прокуратуру... Чого ніхто не біжить заяви писати. Бо як та прокуратура копне поглибше, то певно вже і не відпустить!!!!
Студент Показати IP 20 Травня 2014 21:29
Студенти багато що можуть викладачам пробачити і ніколи не напишуть їхні прізвища. Але... Якщо студент бачить наглість, зажерливіть, некомпетенність викладача - він це не забуде... і у список напише. Тому не треба казати, що студенти мстять за якусь-там двійку чи зауваження. Ні! Просто пишуть правду - бо вже дістало!!!!
Теж студент до Студент Показати IP 20 Травня 2014 21:34
100%
Справедливість до ст Показати IP 20 Травня 2014 21:36
То де свобода слова та демократія - можливість відкрито висловлювати свою думку. Поняття чесності є теж відносним. Чесних людей взагалі немає.
Справедливість до ст Показати IP 20 Травня 2014 21:42
Студенти взагалі дуже багато собі дозволяють. Не потрібно розписуватися за всіх студентів.
аспірант до Справедливість до ст Показати IP 20 Травня 2014 21:45
що за єрунда?
Справедливість до ді Показати IP 20 Травня 2014 21:45
Загалом. Адміністратори сайту, припиніть цю дискусію.Це відверта провокація.
думаючий до Справедливість до ді Показати IP 20 Травня 2014 21:52
себе знайшов серед списку? бідолага... ай-яй-яй.
Справедливість Показати IP 20 Травня 2014 21:59
Я не "бідолага". Просто маю право на дискусію як і "думаючий", якщо він хоч трошки думає.
Андрій Показати IP 20 Травня 2014 22:30
Я ПОГОДЖУЮСЬ! ВІЗЬМІТЬСЯ ЗА КУТУЗОВИХ!!!
Студент географічног Показати IP 20 Травня 2014 22:44
В нас на факультеті як сказали призвіща викладачів які найбільше беруть хабарів ,я взагалі був у шоці і більшість студентів також!! Це ж яка наглість була написати Бенедюк , це людина яка ніколи ні від кого хабарів не бере, і не принижує ,студенти її люблять.... Натомість чому ж ненаписали про зажерливу Забокрицьку,Оксану не знаю її призвіща блондинка рішало блін, Людку яка сидить в деканаті і за приємну їй суму рішить вам любий предмет?! Та й взагалі не треба забувати про те що"Риба гниє з Голови , а не з хвоста"
питаннячко до Студент географічног Показати IP 20 Травня 2014 22:49
а мішаня?
справедливість до Студент географічног Показати IP 26 Травня 2014 18:43
Я думаю, що це наклеп! Не можна ганьбити так людей!На чиє замовлення працюєш?
до студента географі Показати IP 20 Травня 2014 22:51
А Мішаня - декан географічного ще й друг ректора.
про Показати IP 20 Травня 2014 22:56
коцану вже треба накінець ту конторку з хабарями прикрутити. або написати добровільно заяву. ну як то=аке під носом у ректора може творитися?
ооооо! до про Показати IP 21 Травня 2014 08:24
Так він сам хрещений татко корупції в тому вузі !
Щира українка Показати IP 21 Травня 2014 00:37
Це так по нашому, по українські гавкнув і в кущі а завтра будемо ходити кланятися Коцуну, Яцишину мило посміхатися і чекати яку б ще підлоту зробити своїм колегам. Який жах, в університеті є корупція Чому ми такі злі і ненависні Чому викладач має боятися бути вимогливим до студентів бо раптом хтось щось подумає. Чому людина яка нехоче вчитися і не відвідує університет і навіть тебе не знає в обличчя може давати тобі оцінку, а поважного чоловіка, декана факультету можна просто називати "мішаня". Для особливо сміливих сповіщаю неховайтеся за вигаданими іменами зараз все ж вираховується .
Лучанин Показати IP 21 Травня 2014 03:28
Східноєвропейський - звучить то як! Україна - центр Європи, а університет східноєвропейський. З географією вже зрозуміло. На першому місці серед хабарників - юридичний! Це вчаться давати хабарі ті, які мали б відстоювати право людей їх не давати. Тому й не дивно що центр зміщується! Ви ще хочете в Європу?.. Європа йде до вас! Тільки не щоб жити з вами, а знищити, бо таких сусідів їм не треба!
Проректор Показати IP 21 Травня 2014 07:11
Обратите внимание на деньги. Деньги — барометр состояния общества. Если вы видите, что взаимоотношения в обществе осуществляются не на основе добровольного согласия сторон, а на основе принуждения; если вы видите, что для того, чтобы производить, требуется разрешение тех, кто ничего никогда не производил; если вы видите, что деньги текут рекой не к тем, кто создает блага, но к тем, кто создает связи; если вы видите, что те, кто трудится, становятся с каждым днем беднее, а вымогатели и воры — богаче, а законы не защищают первых от последних, но защищают последних от первых; если вы видите, что честность и принципиальность равносильны самоубийству, а коррупция процветает, — знайте: это общество на краю пропасти. (Айн Рейнд, Атлант расправил плечи)
погоджуюся до Проректор Показати IP 21 Травня 2014 10:27
+100%
факт Показати IP 21 Травня 2014 08:23
А Коцан звідки взявся ? Дав на лапу в Києві- поставили ректором!
Самообороні Показати IP 21 Травня 2014 08:53
Хлопці, мій пес чухає лапою одне місце. Ви туди свого носа, часом, не пхали? Признайтеся, якщо так, то пса застрелю, бо він після тогго точно скаженим став.
Гость Показати IP 21 Травня 2014 09:13
Та всі там хабарники і не тільки там.А Технічний-це кодло Божидарників, сімейний бізнес.Хай люстрацію проведуть у кожного викладача. Які статки проаналізують.Візьмуть зарплату його бідненького і Коцана цього по,,,,на ,та пожділять на статки, от і вся арифметика.А решту вкрав і хабарями взяв. Але ж в нас гниле,корумповане суспільство і ми в ньому і цього викорінити неможливо.Одне можливо вкрав, відрубав руку,ото тоді буде правда і будуть боятися.А так все буде ,як уде.Маємо,те,що маємо
луцький до Гость Показати IP 21 Травня 2014 13:36
коментар було видалено
А міжнародні відноси Показати IP 21 Травня 2014 09:32
...чому забулися? Там один ФЕдонюк гребе лопатою і не боїться нічого і нічого...Та й інші там є безцінні "кадри"....
недобра пані до А міжнародні відноси Показати IP 21 Травня 2014 11:28
Щось з лопатою, мабуть, його не то Якщо не помиляюсь, то він ще досі живе в гуртожитку та на роботу маршруткою їздить
Галинка до А міжнародні відноси Показати IP 21 Травня 2014 18:36
Так, його коханка=))))також, потім "панянки": Коваль, Корчун,Романюк, Коцаниха, пан Патійчук (не знаю чи ще є),покійний політолог ,оооооооооо там хабарників" ого го та еге гей", а корчать з себе розумах,а насправді тянуть своїх,завалюють толкових та розумних! Одна Катерина Романівна чого вартує.... Не факультет,а БОДЕЛЬНЯ, 100%!!!НІХТО ТАМ ПРАВДИ, ЧЕСНОСТІ, СТАРАННЯ НЕ ЦІНИВ, якщо й було,то ..... мало, одниці...Мабуть, Колесник та дехто ще,навіть, не пригадую хто...,а Лажнік-ну так сяк, як до кого,як скажуть зверху! С-ки мудрим людям крові випили,що, навіть, не хочеться згадувати...., тупі тупими, жах!
сну Показати IP 21 Травня 2014 10:11
ми написали колективного листа в самооборону 20 студ про а альошину з ифк чому ии немае
Співробітник нового Показати IP 21 Травня 2014 10:47
Шановні, ваші експромти голослівні давайте конкретні факти хто, скільки, кому і коли давав
Колега Показати IP 21 Травня 2014 15:34
Якщо хтось і бере на міжнародних то то пані Наталя Цьолик
колегам до Колега Показати IP 21 Травня 2014 18:39
там всі беруть,просто є сильно прошені,особливо, коли тупому тупому тупому хлопчику ставлять "4",а розумній розумній дівчині "3",бо просто не любим..її, а там у хлопчика мама голова сільради,а я ж сама селюшка,приїхала до міста..., страх,а не факультет!!!
Оля Показати IP 21 Травня 2014 23:07
В якості покарання за наклеп передбачено штраф до 50 (850 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк до 200 годин, або виправні роботи на строк до 1 року.Наклеп у творі, що публічно демонструється, у ЗМІ або в Інтернеті, а так само вчинений особою, раніше судимою за наклеп, карається штрафом від п'ятдесяти (850 гривень) до трьохсот (5100 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або виправними роботами на строк до 1 року. До того ж це передбачено і європейській конвенції про права людини. Якщо ви вирішили залучити кривдника до кримінальної відповідальності за наклеп, вам слід подати про це заяву мировому судді. Конкретний судовий ділянку визначається за правилами територіальної підсудності, тобто заяву треба направити за місцем вчинення злочину або за місцем проживання потерпілого.Однак, якщо потерпілому не відомі дані підозрюваного, заява доцільніше подати до слідчих орган або орган дізнання, де після встановлення особи підозрюваного, перенаправлять матеріал мировому судді.Взнати ІР адресу зовсім не тяжко і таким чином виявити брехуна.
пліся Показати IP 22 Травня 2014 11:27
а в технічному божидарнік і пилипючка що собі позволяли це ужас
Саня економіст Показати IP 23 Травня 2014 19:55
Страх...Читаю коментарі і дивуюся як же ми один одного ненавидимо...Навіть такий страшний час нас нічому не навчив, ми можемо втопити будь кого, а би вспливти самому, хоча ми всі добре знаємо, що зазвичай га...... не тоне А відносно хабарів - не давайте і не братимуть, адже попит і пропозиція взаємопов'язані І ще, колись мій викладач сказав одну фразу, яка запам'яталася: "Куди студента не цілуй, всюди попадеш в дупу..." І наостанок хочеться сказати: Вчіться люди добрі, а не пропивайте у барах мозги, бо обливати людей брудом розуму не треба, а от вивчити екзамен слабо....
Котигорошко Показати IP 25 Травня 2014 23:06
давайте поговоримо про захист дисертацій та аспірантів і здобувачів
прочитав все Показати IP 26 Травня 2014 12:04
Розпочато добру справу, яка потребує авторитету її виконавців. Спочатку треба вивісити список самооборонівців, що всі хто їх знають (вчилися разом, вчили, працювали, проживали...) могли так само публічно їх пролюструвати. Після цього їм можна довірити люструвати інших. Хто вони бійці "не видимого фронту". Коментар "сну" доречний, анонімне опитування вивішено, а колективний підписаний лист приховано?