USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Майже 100 літ подвигу: у Луцьку помолились за Героїв Крут

27 Січня 2017 14:45
Мітинг-реквієм пам’яті полеглих Героїв Крут традиційно в Луцьку відбувається 29 січня на однойменній вулиці, де вже ось уже 11 років стоїть пам’ятний знак.

29 січня 2017 року минає 99 років з часу бою поблизу станції Крути, у якому 400 гімназистів на кілька днів затримали армію Муравйова, що наступала на Київ.

Пам’ятний знак встановив лучанин Іван Мирка, чий дід пішов за покликом своєї країни і не повернувся з того бою. 2006 року напередодні Дня Незалежності України в пам’ять про подвиг діда Іван Мирка зініціював спорудження на своїй приватній території могили з хрестом. Він насадив там калину і фруктові дерева. З того дня щороку сюди приходять лучани, аби вшанувати полеглих.

Влітку 2016-го Івана Мирки не стало, але його сини, один з них теж Іван (Іван Іванович Мирка – директор департаменту транспорту та інфраструктури Волинської ОДА) продовжили доглядати за знаком. Адже він – частка не лише державної, а й сімейної історії.
«Історія вчить людей як їм жити. Я вдячний батькові за те, чого він мене навчив, за те, що йому вдалося довідатися цю сторінку нашої родинної історії. Думаю, якби ще б одне покоління пожило в Радянському Союзі - і історію про бій під Крутами повністю викорінили б з пам’яті українців. Адже в книжках тоді такого не можна було прочитати. Тільки від батька до сина, від діда до внука цю пам’ять передавали», - розповідає він.

Всі, хто прийшов до місця вшанування подвигу Героїв Крут, помолилися за спокій невинно убитих юнаків та поклали квіти до знаку. Не забувати вчинок молодих гімназистів, які пішли добровільно на смерть, закликали і священики.
«Ми знаємо, як повинні жити наші діти, що вони мають дивитися, що мають читати, куди ходити з ким товаришувати. Але часто забуваємо найголовніше: діти мають дивитися на поведінку дорослих і надихатися нею. І подвиг крутянців - це натхнення на віки. Ми ніколи не дізнаємося, що думали ті діти в останню мить, коли перед ними стояли десятки озброєних солдатів, яку перспективу для себе бачили, відстоюючи незалежність України, про яке майбутнє вони мріяли. Це зерно, посіяне тоді, проросло: ми бачили силу духу людей на Майдані. Наше завдання не просто дякувати за подвиг, а брати його за основу для своїх вчинків», - звернувся священик до лучан.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
свідомий Показати IP 28 Січня 2017 16:11
Юнаки під крутами зробили подвиг набагато більший ніж у свій час 300 спартанців. Про спартанців знає весь світ про наших воїнів несправедливо забувають навіть співвітчизники. Спартанці були професійні воїни навчені й екіпіровані наші ж молоді ненавчені студенти практично голіруч зупинили цілу армію. З них потрібно брати приклад самопожерви сучасному поколінню. Політикам зробити належні висновки як не допускати такого в майбутньому бо бачимо що знову майже через сто років до влади привели брехливих немічних бариг які наступили на ті ж самі граблі розвязавши війну на яку послали перших хлопців не забезпечивши навіть бронежилетами. Не продажний Бандера який служив іноземним господарям а хлопці з під крут повинні стати нашим символом гордістю і скорботою водночас. Не здається вам що героїзація Бандери вигідна в першу чергу Росіїї бо виставляє нашу державу в невигідному світлі розсварює з сусідами і підтверджує тезу росіян про те що владу в Україні захопили прихильники нацизму. Забутття героїв крут теж вигідно Росії бо ніяк не вписується в їх розповіді про братні народи.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus