USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

На Волині заготовляють ліс, попри заборону

12 Червня 2016 09:00
Незважаючи на заборони, на Волині продовжують заготовляти ліс.

Про це повідомляє Громадське. Волинь.

Так, 10 червня між селами Немир і Мар’янівка Рожищенського району представники ГО «Зелений Тризуб» виявили вирубку лісу.

Близько десятка чоловіків розпилювали колоди сосни і навантажувачем складали на фуру, яка, зі слів водія, далі мала прямувати на українсько-польський кордон. На місце події викликали слідчо-оперативну групу Рожищенського відділення Ківерцівського відділу нацполіції.

Старшим на місці рубки був майстер лісу, який, щоправда, не мав при собі жодних документів. Згодом на вимогу поліції прибув лісничий Віталій Ксенюк, який привіз лісорубний квиток, виданий 20 травня, і представник Державної екоінспекції Сергій Михальчук. Останній підтвердив, що санітарні рубки заборонені з 1 квітня по 15 червня.

Раніше Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло, що Кабінет міністрів підтримав пропозицію Мінприроди тимчасово припинити рубки в лісах до перегляду регулюючих актів. Окрім того, звільнили керівника Держлісагентства. Таким чином, з 11 травня в Україні тимчасово заборонено проводити санітарні рубки лісів, до запровадження нормативно-правових актів, які б регламентували правила їх проведення.

Працівники поліції відібрали пояснення і зобов’язали розвантажити ліс під розписку лісничих. Відомості за цим фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Зауважимо, 25 травня факт підозрілої лісозаготівлі виявили активісти партії «Зелений тризуб» у Ківерцівському районі Волині. До слова, за минулий рік волинського лісу вкрали більш як на 2 мільйони. Так, у 2015 році понад тисячу зловмисників упіймали охоронці лісу на теренах Волині. Збитки від їхнього бажання легкої наживи – 2,4 мільйона гривень, а це понад 600 кубометрів рубок. За фактом відкриті кримінальні справи.

Нагадаємо, нещодавно Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства заявляло, що уся деревина, яку заготовляють та реалізовують державні підприємства, маркуватиметься. Як розповів тоді керівник ВОУЛМГ Олександр Кватирко, це допоможе ретельніше контролювати законність вирубування лісу.

ЧИТАТИ ЩЕ: НЕМАРКОВАНА ДЕРЕВИНА НА ВОЛИНСЬКИХ ДОРОГАХ – НЕ ЗЛОЧИН?

Натомість деякі лісівники Волині висловили сподівання, що таке «нововведення все ж виведе роботу лісогосподарств у законну площину, а не лишиться показовою демонстрацією прозорості»

ЧИТАТИ ЩЕ: ВОЛИНЯНИ ВИМАГАЮТЬ ПРИПИНИТИ ВАРВАРСЬКУ ВИРУБКУ ЛІСУ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Анонім Показати IP 12 Червня 2016 09:31
як цей цирк вже набрид , на кожне рішення заборони ці горе охоронці лісу приносять якісь рішення щодо захисту лісу від ШКІДНИКІВ , РІЖУТЬ ПО ВСІЙ ОБЛАСТІ ЯК І РІЗАЛИ , ВСІ ЗАБОРОНИ ІМ ДО ЗАДНЬОГО МІСЦЯ , бо мають кришувальників у киеві, ніхто ту деревину не маркуе а якщо і маркують то виключно тоді коли попалися до журналістів ,і що цікаво розслідування злочинів лісгоспів виявляють журналісти а не правоохоронці при тому журналісти не волинські , таке враження що ці ви**родки всіх купили , в той час коли йде війна , люди гинуть якісь недоробки багатіють на лісі який ще садили в 60 роках минулого століття
бе Показати IP 12 Червня 2016 09:58
а що там від лісу залишилось?? які документи? за одне місце і в в"язницю!!!
прокурор Мудило Показати IP 12 Червня 2016 09:58
Та ви що!!! Вперше чую!!!
полюх Показати IP 12 Червня 2016 10:06
А що ми будемо красти після цієі влади?
соленый до полюх Показати IP 12 Червня 2016 10:58
резонный вопрос!!
Анонім Показати IP 12 Червня 2016 10:07
подивіться на нагле лице якогось лісничого , він чхав на правоохоронців журналістів і доказуе як будто перед ним якісь недолугі які не розуміють що ліс потрібно вирізати бо він з шкідниками , і до речі працівники незареестровані , але це найменше зло яке робить длг
полюх Показати IP 12 Червня 2016 10:36
у всьому винні "попередники" !!!
Соленый до полюх Показати IP 12 Червня 2016 11:01
если бы "попередники" не крали, то, глядишь, и эти бы закон чтили. Так уж повелось - по накатанной. Одно жаль - природу. Красивую природу Волыни, черт бы вас всех подрал!
не лучанин Показати IP 12 Червня 2016 10:38
добру що хоч після януковича залишився ліс та бурштин
Соленый Показати IP 12 Червня 2016 11:02
раз Богу - все равно, то да простит нас Природа!!
Анонім Показати IP 12 Червня 2016 11:06
це все янукович і путін винен не качайте лодку а то порошенко-шоколад і гунчик-автобус можуть впасти, і крадуть зараз попередники , як йому у ростові не соромно айяяй вітька- вкрадишапка
Анонім Показати IP 12 Червня 2016 11:16
а що скажуть наші милі прокурорчики які кричать на кожному кроці дайте нам заробітну плату більшу бо вимрем як динозаври, а тут явні ознаки корупційних діянь з боку посадових осіб, але ні вони зловлять краще дядька з салом біля білорусіі і посадять його,а тут табу бо то корова
місцевий Показати IP 12 Червня 2016 11:29
є ще такий злочинець=- лісник як Васюра Валерій в с. Іванчиці Озденіж Рожищенського району. При всіх владах різав ліс і сьогодні ріже. Залишились одні карчаки, а дуби як возили так і возять. Змилуйтесь загляньте ще до нього бо лісу не залишиться, зато вже пять будинків кругом Луцька побудував
місцевий до місцевий Показати IP 15 Червня 2016 01:05
Якби був " злочинець" то керівну посаду не займав. Перш ніж обливати людину брудом потрібно мати вагомі підстави і докази для цього......
доживаючий Показати IP 12 Червня 2016 11:30
Тихо... , це " рехформи " , це життя по " європейськи " ... !!!
афанас Показати IP 12 Червня 2016 11:32
зверніть увагу на відео на фуру , це автівка місцевих лісових скоробагатьків які відношення до лісу не мають ніякого , і на хвилину задумайтесь яку кількість грошей заробилиб прості люди збираючи щороку ягоди і гриби на знищеній ділянці лісу, після того як його вирізали все це пропадае, ось такі у нас захисники на чолі з квартирком
лєснічий Показати IP 12 Червня 2016 13:02
так було, є і буде. можете навіть не пінитись. на нашій стороні всі на зарплаті мєнти, прокурори, начальство
стаття Показати IP 12 Червня 2016 13:47
Поголовне "кришування" від верхів до низів. Порядок зуміють навести тільки громадські активісти і добровольці АТО. Діють господарники не за правилами та законом, а по "понятиях" і "беспределу".
Анонім до стаття Показати IP 12 Червня 2016 14:09
добровольці АТО вже захищають спільно з лісоворами лісгоспів від бурштинокопачів , а вірніше від населення місцевого ,подають в газету що зловили 2 чоловіка з лопатою , а як 200 то в штани кладуть , натомість про такі випадки крадіжок лісу ні слова