USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

На Волині заговорили про ризики біологічної зброї

30 Вересня 2014 17:36
Волинські санепідеміологи стурбовані реорганізацією їх служби: якщо не зберегти ті функції, які є зараз, то може відбутися спалах інфекційних захворювань.

Про це йшлося під час обговорення реформування держсанепідемслужби сьогодні, 30-го вересня, в Палаці культури Луцька.

Зокрема, начальник Головного управління Держсанепідслужби у Волинській області, головний державний санітарний лікар області Наталія Янко б’є на сполох, що їх установу необхідно зберегти, аби не виникла загроза національній безпеці.
«Ми бачимо з цими реформами чимало ризиків, от, наприклад, в постанові Кабміну про нашу реорганізацію прописна лише безпека харчових продуктів, але на нас лежить і моніторинг, і контроль щодо інфекційних захворювань. У світі є не лише вогнепальна зброя, а й біологічна. Для прикладу, під час Російсько-Швецької війні, росіяни закинули трупи інфікованих військових в табір шведів, так і перемогли. Це все треба контролювати. Ми підтримуємо реформи, але не скасування служби. Наприклад, в США створений національний інститут безпеки, здоров’я та праці, а Грузія, яка ліквідувала санепідемслужбу, наголошує нам, аби ми не повторювали ці помилки. Не можна за 90 років існування цієї служби усе відкинути», - говорить Янко.

Зауважимо, що на Волині уже зафіксовані випадки спалаху епідеміологічних хвороб.

Щодо реорганізації Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, її керівник на Волині Богдан Лозинський запевнив, що це діло потрібне.
«Як я бачу постанову Кабміну, то наша структура реорганізується виключно в інспекторську службу. Раніше на Волині були наші лабораторії в кожному районі, зараз є лише 5, але їх можна скоротити до 3-х. Ми працюємо у старому режимі й чекаємо допоки з’явиться положення про роботу», - каже Лозинський.

Громадські активісти підсумували, що пропоновані реформи – крок до зменшення дозвільних процедур і бюрократії, але необхідно не забувати про вже існуючі напрацювання.

Після спілкування за круглим столом, вироблені пропозиції надішлють у Кабмін, зокрема говорили про збереження лабораторій СЕС на Волині та збереження функцій контролю за епідеміологічною ситуацією в краї.

Пропоновані реформи відбуваються згідно з постановою Кабміну від 10-го вересня 2014 року № 442 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади». Цей урядовий документ передбачає скорочення 17 установ і створення 7 нових.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 46
дідо Показати IP 30 Вересня 2014 18:01
Менше рекетом би займалися.то б ніхто не розганяв.
Анонім до дідо Показати IP 1 Жовтня 2014 08:56
100%
санітарний лікар І Показати IP 30 Вересня 2014 18:11
Дивно, що та замурзана пані, що на першому фото, з порепаними пятками, досі на посаді. Ставлениця Бондаря по квоті "Нашої України". Нікудишня людина, нікудишній спеціаліст, пліткарка, анонімщиця... Все, що погане, зосереджене в одній людині.
Анонім до санітарний лікар І Показати IP 1 Жовтня 2014 13:54
Чим же вона вам так "насолила",невже заставила ноги мити .. Бідолашний.. Мабуть вже і не працюєш.....
Підприємець Показати IP 30 Вересня 2014 19:13
Весь варшавський ринок знає цих хабарників, які брали і грошима і пральним порошком,і сорочками
патріот до Підприємець Показати IP 3 Грудня 2014 11:31
Я би сказав, що весь "Варшавський" ринок такого як Татушко - найбільшого хабарника!!! Сидить на посаді гроші лопатою гребе, гнати таких потрібно! Гроші з підприємців вимагає!!!
рубач до патріот Показати IP 3 Грудня 2014 11:33
Підтримую!!!Васька Татушко зі своїх хабарі вимагає!!!!
Сергій Показати IP 30 Вересня 2014 19:35
Вони і є сама найбільша загроза національній безпеці
І ЩО Показати IP 30 Вересня 2014 19:53
Скоротити 17 і створити 7. а з яким штатом працівників ? ще більшим? а витрати на реорганізацію?
Ирина Показати IP 30 Вересня 2014 20:25
коментар було видалено
236 Показати IP 30 Вересня 2014 20:26
ойойойойой зачухались бідненькі.!!!!! відразу епідемія !!!! да тут на кожному повороті до селища епідемія тільки вони її не бачать
653 Показати IP 30 Вересня 2014 20:28
зачухались старенькі !!!!))))))
житель Луцька Показати IP 30 Вересня 2014 20:29
а Лозинській при кожній владі в масті....крук круку ококо невиклюне...., ці Лозинські, кодло Зварубайків пора їх на вили !!!
Анонім до житель Луцька Показати IP 1 Жовтня 2014 13:58
Хочеш його місце зайняти???? Скільки ж в тобі ненависті???? А нервові клітини не відновлюються......
ОГО до Анонім Показати IP 3 Грудня 2014 11:48
Підтримую! Коректності би людям і виховання трохи, дивись і нація була б європейська.
Лучанин до житель Луцька Показати IP 3 Грудня 2014 11:42
Ветслужба Волині тримає повний контроль в своїй галузі, а Ваша особиста неприязнь до когось - це смішно!
Психіатр Показати IP 30 Вересня 2014 21:03
Правильно зробили, що реорганізували санстанцію. Наступний етап - повна ліквідація. Весь штат - на біржу праці. Це ж як треба керувати, ЩОБ НІХТО І ДОБРОГО СЛОВА НЕ СКАЗАВ. Реально, є такі, кому та санстація допомогла чи вирішила якесь питання. Пишіть, цікаво взнати.
Адам до Психіатр Показати IP 1 Жовтня 2014 13:38
На прикладі Грузії, розформування санепідслужби призвело до зменшення відсотку покриття населення вакцинацією, погіршення контролю за епідемічною ситуацією, збільшення адміністративного ресурсу. За словами Міністра охорони здоров'я Грузії, нічого доброго ця реформа не принесла.
Анонім до Психіатр Показати IP 1 Жовтня 2014 13:50
Кращого коментаря від психіатра і не чекати. Лікуйтеся, можливо і покращає Вам ......
Анонім до Анонім Показати IP 13 Жовтня 2015 10:21
сама пані керовніца написала?? відностися до людей гідно та люди будуть поважати.
Яна Показати IP 30 Вересня 2014 21:06
"...функцій контролю за епідеміологічною ситуацією в краї" .Я так розумію, що це держава не закупила вакцини, через що не щеплені діти. Яким чином санстанція може вплинути на епідеміологічну ситуацію, якщо банально немає вакцин??????
Лучанка Показати IP 30 Вересня 2014 21:22
Дура! Нагодують наші щирі вболівальники за ліквідацію твою дитину протермінованим " лайном" і будеш знати епідситуацію.
сашко Показати IP 1 Жовтня 2014 00:51
Хабарники дають дозвола на право на ливо на видкриття антисанитарних примищень в нашому сели видкрили бойню свиней вид меж сусидив даже метра немайе повна антисанитария гнати взяточникив
Анонім до сашко Показати IP 1 Жовтня 2014 13:45
А Ви багато заплатили , не судіть про собі !!!!
Іван Петрович Показати IP 1 Жовтня 2014 11:35
в дитячому садочку вихователі і нянєчки бояться санстанцію як вогню, бо треба нормально прибрати в групі. То хто ж буде радий як є санстанція
мама дитини Показати IP 1 Жовтня 2014 11:42
в минулому році вихователі в садочку моєї дитини сказали, що санстанція оглядала навіть матраци. А хіба це не правильно?
Анонім до мама дитини Показати IP 1 Жовтня 2014 13:48
І не тільки матраци, а ще й в попи діточок заглядають, шукають глисти А хіба це погано, що про наших дітей піклується сан станція????
654 Показати IP 1 Жовтня 2014 12:28
да Янко вміє організовувати афьори, зібрати людей і показати важность..., що значить скоро вибори треба ха..ю засвітити.
Колега Показати IP 1 Жовтня 2014 12:42
Служби потрібні,так само як і якісні їх реформи. Вдумайтесь, що нас чекає, які ми їмо продукти.. а тоді пишіть бред про корупцію... Найбільшою проблемою є те, що Ви люди мінятись не хочите, Вам би тільки писати непотріб тиу Психатра, Сашка
аяяй Показати IP 1 Жовтня 2014 13:39
Сама служба конечно нужна,но руководители превратили ее в прибыльный бизнес и вымогательство, немного их успокоили ,а теперь они снова под шумок хотят вернуть себе прежние позиции и выгоды
Пенсіонерка Показати IP 1 Жовтня 2014 13:41
А хто ж буде вести контроль за якістю питної води, яка подається населенню, за харчуванням дітей в садочках, школах? Ці реформи вигідні тільки для підприємців, олігархів, які виробляють та реалізують непотріб для населення, а ми його змушені будемо купувати і травити себе і своїх дітей. Цю службу завжди боялися, тому що там є багато хороших спеціалістів, і не потрібно всіх рівняти. А корупція - вона всюди, починаючи із пологового відділення. Потрібно було дати людям достойні заробітні плати, а не 1000грн, а діти вчаться по 7-8 років в інститутах. Це не реформування служби, а знищення нашої націі.....
з думкою про майбутн Показати IP 1 Жовтня 2014 14:03
а чи ж бо не самі продавці, підприємці, власники (ососбливо громадського харчування) порушують вимоги санітарного законодавства під час своєї діяльності, а коли приходять фахівці начинають викручуватися і розказувати всім, що від них санстанція вимагає чорті шо. А потім шукають шляхи як не заплатити штраф, дають хабарі. А чому б не зробити спочатку все так як треба, а потім працювати з дотриманням усіх вимог, зебезпечувати необхідні якісні і безпечні послуги, продукти харчування, умови праці. А коли щось трапляється, то різко усі згадують, де та санстанція?!
Анонім до з думкою про майбутн Показати IP 1 Жовтня 2014 14:16
Абсолютно правильно пишете. Погіршився стан в магазинах, ідальнях громадського харчування. тому -що відмінені верхами перевірки санстанції А це все на руку підприємцям, можна все-що хоч робити. Молодець Ольга Фреймут... Вона без направлення може куди хоч попасти на перевірку, от якби такі були повноваження у працівників санстанції, зненацька появлятися , а т о ще потрібно попередити за 10 днів...
Анонім Показати IP 1 Жовтня 2014 14:08
Не можна допустити знищення санслужби, вона започаткована ще в минулому столітті, а хіба зараз у нас краще життя стало, менше сміття . Навпаки, санстанція багато зробила хорошого в наведенні санітарного порядку в країні .....
Думайте ширше Показати IP 1 Жовтня 2014 14:22
Мені цікаво, чи вже щось нове придумали? Бо у нашій "неньці Україні" завжди так - спочатку розвалять, а вже потім думають що наробили!!! А на рахунок санстанції, то зрозуміло, що така служба не усім може вгодити, особливо "законопослушним" громадянам
Наталія Показати IP 1 Жовтня 2014 14:40
В санепідслужбі працюють лікарі, які вчилися по 7 років в інституті, університеті. Повірте, що це нелегка професія і санітарного лікаря із задоволенням заберуть на роботу ті ж самі підприємці для здійснення самоконтролю. Частина звільнених людей просто поїде працювати в Польщу, збирати помідори, яблука....Шкода, що державі стали не потрібні розумні люди....
Анатолій Показати IP 1 Жовтня 2014 14:41
Я готовий забрати на роботу санітарного доктора Звертайтесь!!!!
Катерина Показати IP 1 Жовтня 2014 14:43
Я буду впевнена що моя дитина в безпеці, якщо садочок і школу буде перевіряти санстанція, Ну не ветеринарам же перевіряти дитячий садок?
Анонім до Катерина Показати IP 1 Жовтня 2014 15:05
дУЖЕ ШКОДА, ЩО ДЕРЖАВА ВВАЖАЄ ПАРНОКОПИТИХ ВАЖЛИВІШИМИ ЗА ЛЮДСЬКИХ ЛІКАРІВ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Гіппократ до Катерина Показати IP 1 Жовтня 2014 15:08
Абсолютно згідний з Катериною. Коли садочки перевіряли щоквартально, то щоквартально ігрові та спальні кімнати Ваших діток генералили, дезінфікували та готували смачні обіди з м*яском. А зараз маємо що маємо: мораторій на перевірки, дослідження продуктів харчування лише за бажанням ПІДПРИЄМЦЯ!!! Абсурд. ВВажаю можливим ліквідацію служби лише тоді, коли кожен з нас буде перш за все думати за благополуччя сусіда а не за своє збагачення. А хіба це можливо в нашій країні!!!
777 до Катерина Показати IP 3 Грудня 2014 11:22
Ветеринари відповідають і відповідатимуть за безпечність харчового продукту, а не за сам дитсадок і т.п. Санстанція взагало недоцільна служба, яка дублює роботу інших служб, в тому числі ветеринарну службу
споживач Показати IP 1 Жовтня 2014 15:03
а хто перевірятиме перукарні, стоматологічні кабінети, де можна підчепити такі захворювання, які передаються через кров?????? СНІД, вірусний гепатит "С", "В", шкірвензахворювання, грибкові. Одна єдина служба. яка вела нагляд за цими обєктами- це санстанція . я НЕ ДУМАЮ, ЩО ХТОСЬ ХОЧЕ ХВОРІТИ ТАКИМИ НЕВІЛІКОВНИМИ ХВОРОБАМИ.........
споживач 2 Показати IP 1 Жовтня 2014 15:22
Виходячи з дописів, обіжених багато, а ображених - ще більше, вот зараз пишуть все проти реформ, проти діючих керівників, а самі забувають, що витворяли з своїми підлеглими раніше (санітарний лікар І).
Лікар-епідеміолог Показати IP 1 Жовтня 2014 15:22
Надзвичайно прикро читати "хвалебні" коментарі на адресу служби. Кожен з нас має конституційне право на власну думку. Я просто хочу ознайомити Вас з "Гімном санітрно-епідеміологічної служби" а Ви робіть висновки: Заради найвищого блага, заради людського життя вся наша любов і відвага всі наші думки й почуття. Ми зробим щасливим майбутнє у сяйві святої мети. З*єднаймо зусилля могутні, щоб сонце світило завжди. Священним вогнем довголіття зігріто наш храм майбуття. Ми маєм сьогодні так жити, щоб завтра буяла весна. Заради дитячого сміху, заради живої води Долаєм невидиме лихо - було так і буде завжди. Заради найбільшого блага -духовність, науку, прогрес з*єднаймо у полум*ї стяга під символом вірної СЕС. Працюючи більше 20 років можу лише стверджувати про необхідність служби і боюсь уявити можливі наслідки.
ціх до Лікар-епідеміолог Показати IP 2 Жовтня 2014 20:01
...алілуйя-алілуйя
Інна до споживача Показати IP 1 Жовтня 2014 15:45
Ви праві а хто перевіряє приватні косметологічні кабінети, поліклініки, лікарні. За наше здоровя мусим дбати ми самі, ліквідація служби нічого доброго нам не пренесе. А продукти харчування які ми купляєм в магазнах це просто жах, ви впевнені що подавець який вам відпускає продукти здоровий? Чи лікар у якого ви лікуєте зуби використовує стирильні інструменти? Про санстанцію згадують тоді як щось стається. І втішаються зараз ті недалекоглядні порушники законодавства які зацікавлені тільки в прибутках, а не в якості своїх наданих послуг.