USD 27.20 27.35
  • USD 27.20 27.35
  • EUR 32.50 32.68
  • PLN 7.15 7.20

Податківці, поліцейські, прокурори: хто допомагає Нестеруку в торгівлі контрафактом

29 Листопада 2017 16:03
Після перших не дуже вдалих спроб заявити про себе у бізнесі, депутат Луцької міської ради Петро Нестерук у 2014 році, скориставшись хаосом, успішно започатковує торгівлю контрафактною горілкою, прикриваючись впливовими знайомими, пише кореспондент програми «Секретні матеріали» Тарас Середич на Під Прицілом.

«Повністю знищити тіньовий ринок горілки в Україні, так само як і корупцію, неможливо», - заявив наприкінці 2014 року в інтерв'ю «ЛігаБізнесінформ» перший заступник голови ДФС Володимир Хоменко. Крім того, за його словами, на сьогоднішній день держава неефективно управляє цією сферою.

Повний провал та безпорадність влади у протистоянні тіньовому обігу горілки стали для Петра Нестерука та Наталії Єлової другим шансом. Скориставшись хаосом, Нестерук за сприяння колишніх колег раніше згаданого Юрія Смольянінова швидко познайомився з новими виконувачами обов'язків керівників податкової міліції, поліції та прокуратури області. Побігавши трохи по кабінетах, бізнесмен отримав від останніх дозвіл на реалізацію дешевої горілки «по другій формі» на території Волині.

«Амбітний і молодий Петро Нестерук хоче довести всім, що він самостійний гравець на алкогольному ринку, потужний луцький бізнесмен, впливова людина в області, не по своєму віку мудрий. Каленикович мріє про те, щоб світська богема сприймала його, як свого, а не як звичайного «Петю-розливайку», барижника горілкою-шмурдяком та «кидалу» в бізнесі. Для цього він стає кандидатом в депутати до Луцької міської ради від БПП «Солідарності», бажаючи належати до діючої влади, бути представником крупного капіталу – місцевим олігархом», - пише Під Прицілом.
Разом з Романом Романюком звітують про приголомшливу «роботу» на Волині

Бажання Петра Нестерука заробляти мільйони співпало з інтересами головного ляльковода нелегального ринку алкоголю – Наталії Єлової. Її бажання керувати схемою ішло в ногу з волею високих київських покровителів і займаною посадою начальника регіонального управління контролю за обігом підакцизних товарів ДФС у Волинській області. Наталія Федорівна – місцевий алкогольний корифей (у класичному балеті – домінуючий танцюрист, танцюючий попереду кордебалету, але не виконуючий головні партії в спектаклі, - ред.), яка обізнана про всі деталі схеми роботи по «формі два»: від заводу-виробника «програми» до кінцевого споживача, де і з яких магазинів-складів реалізовується, назву продукції, навіть на якій з торгових марок горілки, яка повинна бути акцизна марка (підроблена чи вилучена з обороту і не знищена, «сестрички»).
Але ж проблема у тому, що нова влада і її керівники не сприймають старих кадрів з епохи «попєрєдніков», хвилюючись, що «каса» пройде повз їхні кишені, тому і не пропонують їй посаду в новій структурі ДФС. В справу доводиться втрутитися покровителям пані Єлової – Службі безпеки України у Волинській області. Почалось відверте протистояння. Нелояльного до Єлової керівника податкової служби «попросили» з посади, звинувативши його в потуранні хабарництву. «Смотрящий-корифей» знову на посаді. Лишилась справа за малим – замаскувати тіньовий бізнес, надійно організувати його прикриття від громадських активістів і випадкових необізнаних правоохоронців.

Петру Нестеруку потрібен стартовий готівковий капітал для швидкого відкриття офіційних магазинів з продажу алкоголю. Нічого кращого депутату від БПП в голову не прийшло, як залучити гроші свого родича, дядька дружини Нелі – колишнього потужного спиртовика Віктора Корнійчука. Під магазини «Гроно» купляються приміщення, а право власності оформляється на рідного брата Нелі Нестерук - Бугайчука Вадима Аркадійовича, який є водієм нашого героя та за сумісництвом співзасновником і керівником «Шацького рибно-мисливського господарства» разом з рідним братом Голови Щацької РДА Голядинцем Віталієм Володимировичом.

«Тонкий натяк» на корупційну складову в придбанні великої кількості земельних ділянок в Шацькому районі та облаштування прилеглої території до готелю-ресторану «Нестер Хауз» за рахунок коштів райдержадміністрації. Між іншим, як подейкують мешканці с. Грабово, де раніше головою був Василь Голядинець, саме він був організатором перекидки білоруських цигарок через зелену смугу на українсько-білоруському кордоні.

27 серпня 2014 року Петром Нестеруком створене та зареєстроване нове товариство без «смердючого» шлейфу та гарною місцевою назвою «Полісся Трейд» та вже з новими адресами здійснення господарської діяльності: торгова мережа магазинів «Гроно» м. Луцьк, вул. Винниченка,18, Соборності, 11 та переобладнані таємними проходами на випадок «шухеру» склади-магазини: м. Луцьк, Марцинюка, 35, м. Рівне, вул. Млинівська, 23.

Петро набирає команду, оточуючи себе близькими людьми: дружина Неля Нестерук – співвласниця та директор ТОВ «Полісся Трейд», ГО «Квітка Полісся», ТОВ «Сапстар», ГО «Студія класичного танцю «Жизель»», ТОВ «Хаус секюріті» відповідальна за бухгалтерський облік, кум Нестерука – Головайчук Микола Петрович, співласник ТОВ «Полісся Трейд» та куратор Рівненського напрямку роботи складу-магазина, колишні співробітники Служби безпеки Украни, зокрема, Юрій Іваницький, податкової міліції – О. Семенов, які ймовірно раніше кришували Нестерука, – відповідальні за роботу менеджерів-розповсюджувачів горілки, збору необлікованої виручки, вибивання боргів у покупців. Цікаво, чи оформлений на ТОВ «Полісся Трейд» працюючий-пенсіонер СБУ Іваницький?

Зібралася гарна компанія співучасників з розподілом ролей в схемі роботи по «другій формі». Справи пішли вгору. Петро Нестерук заводить на місцеві ринки дешеву горілку ЗАТ "Люботинський завод Продтоварів" м. Харків «Пшенична», ТОВ "Концерн "Біг-М" м. Полтава «Club vodka» і навіть частково повертає собі реалізацію продукції «Олександрії-БЛіГ», але не на Волині, а тільки на території Рівненщини, тому що «франшиза» передана іншим гравцям.

Виробництво контрафакту відбувається на напівлегальних підприємствах-виробниках. Так, з 30 працюючих в Україні ЛГЗ мінімум 10 займаються виготовленням «ліваку».

За даними Антикорупційної правозахисної організації це заводи ПрАТ «Люботинський завод «Продтоварів», ООО «Концерн «Біг-М», ООО «Захід Алко-Груп», «Латона-інвест», AMG, «Вікінг», «Эльбор», ПрАТ «Чернігівський лікеро-горілчаний завод «Чернігівська горілка», «Ровес» та інші.

«Укргорілка» оцінює «тінь» близько 40-50%. «60% - це поки цифра, якої ми впевнено прагнемо», - говорить гендиректор Остапюк. Раніше в «Укргорілці» підрахували, що близько половини ринку в тіні, в грошах щонайменше 5 млрд грн на рік, які течуть повз бюджет в приватні кишені. Зазначалося, що значні частини цих сум у вигляді пухких конвертів осідають у кишенях корупціонерів чиновників.

«Заходів для боротьби з тінню повинна вживати держава та її органи. Це не функція виробників. У нас немає повноважень на здійснення яких-небудь дій. Ми своєю чергою, як і щороку, даємо представникам ДФС інформацію щодо виявлених на ринку випадків», - каже Остапюк.

Повідомлялося, що в мережевому роздробі «лівак» практично не продається. Його царство – це лінійний роздріб, невеликі магазинчики, гастрономи, а це не мало не багато - близько половини продажів алкоголю в торгівлі.

Також в «Укргорілці» неодноразово нарікали на відсутність електронного реєстру списаних акцизних марок. «Нам кажуть, 9,5 млн марок утилізовано в певному регіоні. Що це нам може дати? Та нічого, це просто статистика. А якщо б були номери утилізованих марок, то служба економічної безпеки або податкова міліція могла б проїхатися регіонами, лінійною роздрібною мережею». За його словами, якщо б номери були відомі, можна було б без зусиль знаходити пляшки з марками-"сестричками", з яких акциз не було сплачено,– з'ясовувати за накладними, хто поставив цей товар, вичислити винуватців.

Про те, як вичислити винуватців, як налогодженна співпраця ТОВ «Полісся Трейд» з горілчаними заводами у сфері тіньового обігу дешевої горілки та тіньові доходи і їх легалізація на території Волині та Рівненщини у наступних публікаціях.

Нагадаємо, у квітні Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляли про те, що працівники податкової поліції ГУ ДФС у Волинській області вилучили майже 5,4 тис. літрів незаконно виготовленого алкоголю зі складів луцького депутата Петра Нестерука у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 204 КК, тобто за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів.Також у ДФС підтвердили, що склад розташований у Луцьку за адресою вул. Андрія Марцинюка, 35. Він належить мережі ТОВ «Полісся-Трейд», засновником та кінцевим бенефіціаром фірми є очільник фракції БПП «Солідарність» у Луцькій міській раді Петро Нестерук, керує компанією його дружина – Неля Нестерук. Волинські криміналісти підтвердили в експертному висновку, що горілка, яку закупили в магазині Петра Нестерука «Гроно» - фальсифікат.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 9
Джелай Показати IP 29 Листопада 2017 16:10
То Петро проходімец виходидь.Ба?ига
инкогнито Показати IP 29 Листопада 2017 16:37
Это фото не того магазина....
саня Показати IP 29 Листопада 2017 16:47
Ми знаєм, що не того)))) але суті проблеми це не міняє. Б - ба?ига
Мирон Показати IP 29 Листопада 2017 17:10
Для чого це все описувати, якщо нічого не міняється, всі винні на посадах, це вже просто як насмішка над людьми, якщо все так, то чого винуватці ще до сих пір при керівництві, що ж то вже робиться?
Лучанин Показати IP 29 Листопада 2017 17:42
Всі знаємо прислів`я: "Риба гниє з Голови". БПП, БАТЬКІВЩИНА - всі тільки хочуть нахапати, а УКРАЇНА і ЛЮДИ ЇМ ВСІМ ДО ЛАМПОЧКИ. Скільки ще треба робити РЕВОЛЮЦІЙ, щоб хоч щось змінити в ЦЬОМУ БОЛОТІ.
Гена Показати IP 29 Листопада 2017 20:11
Порешает. Только бы ещё со своей совестью решил.
Патріот Показати IP 29 Листопада 2017 20:27
Класне фото у царя було три сина . Яке розслідування , там криша БПП.
Я Показати IP 29 Листопада 2017 21:32
Якби хтось не хотів сказати, що це заказуха, це найсправжнісінька правда, правдиві і справжні імена усіх названих осіб! Це правда! І це сумно!!!
Андрій Показати IP 30 Листопада 2017 08:26
Ви правильно винесли в назву статті хто допомагає цьому "бізнесмену".Потрібно ще було добавити до цього переліку очільника області від президента.Одне це тріо, без цьго капельмейстра, нічого не варто...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus